Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výpověď - dohoda - odstupné


Lentilka

Recommended Posts

jeden den mu dá důtku za banální nebo vymyšlený prohřešek a druhej den výpověď, zaměstnavatel si nějakej důvod vždycky najde. Samozřejmě při tomhle postupu to může dát vyhozený zaměstnanec k soudu, kde má docela velkou šanci vyhrát. Četl jsem v týdeníku Euro, že 75% přípádů vyhrává zaměstnanec na špatně sformulovanou výpověď.

Môže to byť buď závažný alebo sústavné menej závažné. S jednorázovým banálnym nič nezmôže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to dopadlo tak že bud odejdu sám, nebo mě přidělí na jiné pracoviště s tím že budu dojíždět olomouc - pardubice... nebo přejdu do te druhe firmy...

PEKNA vyjebavka .. no,co se dalo cekat,vid :bojim:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to dopadlo tak že bud odejdu sám, nebo mě přidělí na jiné pracoviště s tím že budu dojíždět olomouc - pardubice... nebo přejdu do te druhe firmy...

mam takovej pocit, že tě bez tvýho souhlasu nemůže převést na jiný pracoviště, ale záleží co máš psaný ve smlouvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze ne vzdy tam ta kolonka je .. s tim mistem prace .. ja pred 3 lety podepisoval smlouvu pro firmu ktera ma napr. jen v Praze 3 pobocky ... samozrejme ze se me pak ke konci snazili pretransferovat na druhy konec Prahy (70 minut MHD cesta) tak s tim jsem je vyfuckoval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaká je Tvoje představa o uspokojivém řešení?

1. zůstat na místě vše při starém - zřejmě není možné, firma se ruší

2. odchod s odstupným, budeš si hledat novou práci

3. přijmout změnu, nové pracovní podmínky a nižší plat

Popřemýšlej, co ti nejvíc vyhovuje. Je to normální obchod, Ty nabízíš práci, oni ji kupují. Pokud to někomu nevyhovuje, nastane jiné řešení.

Přál bych Ti to někdy zažít z opačné strany, od zaměstnavatele. Zaměstnavatel potřebuje pracovníky, vlastníma rukama to sám nestihne. Ale na trhu jsou proměnné podmínky, někdy kiksne kšeft, někdy je to divné rozhodnutí někoho z vedení (zahraničí). Takže se všichni, od majitele, přes vedení až po pracovníky, musí přizpůsobovat.

Jak se začneš dohadovat (hádat, uvádět právníky), tak svoji pozici nezlepšíš, zbaví se tě při nejbližší příležitosti. Lepší je držet hubu a krok, dobře pracovat a odměna (zvýšení platu) se dostaví podle možností té firmy.

Rozhlídni se po jiném zaměstnání, pokud něco najdeš, tak můžeš jednat odvážněji, pokud nenajdeš, tak přijmi podmínky zaměstnavatele.

Ty to vidíš z hlediska pracovníka, ale vedení řeší (pro ně) větší problémy - zda bude firma existovat, jaké bude dělat zakázky atd. A tyto problémy vedení nemají žádnou právní podporu - zákazník si to rozmyslí, odvrátí se a vedení nemá páku ho přesvědčit - jedině po dobrém.

Věř mi, že být majitelem, vyžaduje také spoustu ústupků, polknutí naprázdno a ovládání se - udržet dobrou náladu za každých okolností, přesto že ten kšeft, co byl už skoro domluvený, najednou nevyjde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k výrazu \"drž hubu a krok\" - není to jen výmysl kapitalismu. Tato slova používali už (moji) dědové, platí i ve sportu atd.

Opačným výrazem je \"Mistr problém\", tedy člověk, který má výhrady, dohaduje se. Pro práci v kolektivu dosti nevhodný, u nadřízených silně neoblíbený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...