Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Moje skusenosti s 3008, Vase?


TiboG

Recommended Posts

Zdravím všetkých, som novým (zatiaľ len čestným) členom Peugeot Club-u. Hneď mám niekoľko otázok, resp. aj postrehov, ktoré by som rád prediskutoval. Od decembra minulého roku jazdím s 3008 - 2l Diesel.

- V stredovom paneli, oblasť rádia - displej sa mi ozýva vŕzganie(dosť nepríjemné), zároveň mi fúka okolo prepínača režimov jazdy studený vzduch stretol sa niekto z podobným problémom?

- Schránka - v stredovom panely je neustále chladená - vedel by mi niekto poradiť ako to chladenie vypnúť?

- Pri preraďovaní napr. medzi 6tym a 5tym prevodovým stupňom sa ozve taký zvláštny zvuk, neviem ako to čo najlepšie opísať ale niečo ako keď sa pretrhne lano - svišťanie. Deje sa to len pri vyšších rýchlostiach myslím od 90km/h vyššie. Stretol sa s tým niekto z vás?

- Nakláňanie karosérie v zátačkách je dosť citeľné aj napriek \"piatemu tlmiču\"(uznávam to je dosť subjektívny pocit a ja som zatiaľ nemal možnosť porovnať s iným autom podobnej konštrukcie, keďže doteraz som jazdil s hatchbackom). Aké sú vaše postrehy?

- Pri rýchlostiach nad 130km/h sa mi zdá, že je riadenie mierne \"roztrasené\" - už som dal prevážiť kolesá ale aj tak sa mi to nezdá.

Ďakujem pekne za vaše postrehy a prajem pekný deň.

[upravil dne 16/2/11 09:16 Cacobaco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to John Ice: ďakujem pekne za snahu, avšak ja som mal na mysli ten box v stredovom paneli - pod opierkou(ospravedlňujem sa za nedorozumenie, príspevok som dodatočne upravil).:mad: Práve dnes som sa ešte raz pozeral do skriniek, ale jediný vypínač, ktorý som objavil bol ten na vypnutie Airbagu.

John ešte raz vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...takže odpoveď od niekoho, kto s tým pracuje :D : vzduch privádzaný do odkladacieho priestoru pod lakťovou opierkou sa regulovať nedá - teda v zmysle ON/OFF. Teplota a intenzita vzduchu by mala byť totožná s teplotou a intenzitou vzduchu, ktorý vychádza z výduchov pre zadné sedadlá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni, tak sme sa pobavili :D, ale problém sa nevyriešil. Kastlík mám zavretý a ako nad tým rozmýšľam tak mi je na dve veci ... tak ako aj ten na strane spolujazdca. Ani vo sne by ma nenapadlo, že to takto zmrvia. Je to veľký úložný priestor, ktorého využitie budem len ťažko hľadať :bojim Zároveň ma znervózňuje hlavne teraz v zime ako kolo toho fúka - hlavne okolo prepínača režimov jazdy. Niekto tu spomínal, že mal zle zlícované plasty(aj mne to vŕzga okolo rádia) možno aj u mňa je ten problém. Auto denne používam a som na ňom kvôli práci závislí. Vie mi niekto poradiť spoľahlivý autorizovaný servis v Košiciach (okrem toho na Rozvojovej, kde je aj showroom - ten ma nepresvedčil). A čo moje ostatné otázky nemáte nejaké postrehy?

Ďakujem za ochotu(a vysvetlenie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahojte vraciam sa k mojmu hodnoteniu z nedavnej minulosti.

Po 70.000 km auto celkom bez problemov 1+, objavilo sa vrzganie plastov alebo tesniacich gum (neskumal som mozno pomoze silikon) hadam na vsetkych dverach. Zatial mozem len odporucat.

Pekne velkonocne sviatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Moja 3008-cka 1,6 HDI je stara 6 mesiacov a ma najazdenych 17000 km. Toto auto a servis Peugeot su nocna mora. Auto bolo uz min. 10x v servise, no zbytocne. Moju manzelku nevidim tak casto, ako servis Peugeotu, ale vysledok je nulovy. A ked uz nevedia dalej, tak sa vyjadria tak, ze to je normalne a s tym sa neda nic robit. Nasledovne moja kalvaria:

1. Motor hrmoce ako stray traktor Zetor Krystal – vypoved Peugeotu: normalny stav

2. Pri startovani motora sa nic nedeje, ani necukne – servis nema ani sajnu

3. Teplota chladiacej kvapalina pada pri volnobehu az na 50 C a to v zime bei –10 C. Niekolko krat v servise – podla Peugeotu normalny stav

4. Display navigacie sa vyklapa a zaklapa ako sa mu zachce – 2x v servise bez zmeny.

Vyjdrenie servisu: to neovplyvnuje prevadzky schopnost vozidla!

5. Pri –10 C vonku a pri kludnej jazde 90-kou zapinaju vetraky chladica naplno. Zato pri +28 C sa nezapnu.

6. Pri rychlosti 90 km/h zacne Motor piskat ako parny stroj – viac krat v servise, podla Peugeotu je to normalny stav.

V mojom zivote som mal skutocne zopar aut. No takyto srot na kolesach a tak nekon:mad:petentny servis ako je Peugeot, som este nezazil. Ked niekto, kto sa nazyva znackovy servis, taketo stavy oznaci za normalne, tak potom neviem, ci je on normalny. No a kvalita tej mojej popolnice je na urovni vyrobku africkej dzungli. Kedze Peugeot nemieni zobrat ich nepodarok naspät, poveril som moju pravnicku dat veci do poriadku.

NIKDY VIAC PEUGEOT !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wiki01: v žiadnom prípade nechcem ospravedlňovať nepodarený kus auta, ale jedno povedať musím - žiadny servis si nemôže dovoliť vykonať zásah bez odobrenia od technického oddelenia príslušného importéra, ktorý tento zákrok následne preplatí servisu. Tu sa posúvame o level ďalej, keďže žiadne technické oddelenie niektorého z importérov nepovolí servisu žiadne kroky, kým im to neodobrí technická centrála (pre PSA sa nachádza v Nemecku, časť vo Francúzsku). Ono je to taký začarovaný kruh, a keby si vedel, čo všetko sú ľudia schopní reklamovať, tak by si pochopil, prečo je to takýto zložitý mechanizmus. Ak teda servis nevie auto opraviť, nemusí to byť kvôli ich neschopnosti, ale pravdepodobne kvôli nedostatočným informáciám posunutých z vyšších miest...

Verím, že na túto vec existuje veľmi veľa pohľadov, ja som len chcel priblížiť, ako to chodí v zákulisí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Od októbra 2009 vlastním 3008-ku, 1,6 THP (Innovation pack). S autom som bol za ten čas už 9 krát v servise. Niekedy to dopadlo tak, že v bráne servisu som sa otočil a opäť hlásil, že mi nič nebolo opravené tak ako to bolo deklarované (týka sa to najmä dverí). Neuveriteľný pomer! Menené alebo opravované boli nasledovné veci:

- problémové sú všetky závesy dverí - hrkotajú, vrzgajú pri akomkoľvek prejazde aj tými najmenšími cestnými nerovnosťami. Naposledy to opravili tak, že mi dvere viac \"pritiahli\" ku karoserii.

- tesnenie veka hlavy valcov

- zadné cúvacie senzory

- obehové čerpadlo na chladiacu zmes

- rozvodový remeň pri cca 14000 km.

Momentálne mám najazdených cca 16 000 km, čo ma ešte čaká ???

Ak mi niekto vraví, že to je novým autom (modelom) tak s tým nesúhlasím. Problém bude inde. Aj predtým som mal auto z novej serie (SEAT IBIZA), ale žiadne takéto \"chybičky\" mi na ňom nevyskakovali!!

PS: - nie som automobilový prof odborník, takže niektoré výrazy môžu niekomu píliť uši, ale snáď to prežije :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridám aj ja svoje čerstvé skúsenosti - keďže moja 308SW THP je už vyše mesiaca rozobraná, dostal som náhradnú 3008-čku s 1.6HDi a absolvoval som na tomto aute aj dovolenku na ostrove Elba. Závery:

- naozaj výborný pružný motor - EURO5, 82kW/112k, 270Nm (pozor, staršia verzia EURO4 ide o trošku horšie!!!) - bol som skeptik, keďže tento motor dôverne poznám, ale milo ma prekvapil

- na 2700 km spotreba 6,6 l - z Trnavy až do prístavu Piombino non-stop po diaľnici 135 km/h

- pasažiermi boli 4 dospelí, ktorí sa ani raz neposťažovali na nedostatok miesta

- odporúčam špeciálnu záslužnú medailu autorovi nápadu s chladenou odkladacou schránkou v stredovom tuneli

- na dvojité otváranie kufra som si za celý čas nezvykol, je to absolútne nepraktické (aspoň pre mňa)

- veľmi oneskorené reakcie bluetooth telefonovania (mobil Sony Ericsson Vivaz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 3 týdny později...

Tak já mám 3008 už od 21 prosince (ježíšek přijel trochu dříve :):) ) a zatím naprosto (klep, klep, klep) bez problémů. Trochu mě zatím trápí vyšší spotřeba i při klidné jízdě - ono se koneckonců s 3008 ani dravě jezdit nedá :) - tedy dá, ale to auto to tak nějak ani nechce... jeho doménou je pohodová a klidná jízda... SIce je to nové auto a venku je mráz že by snad ani \"nepřizpůsobivého\" nevyhnal - ale i tak, skoro 8 litrů je na 1.6 THP dost.. snad to poklesne spolu s teplotou a najetými km (nyní je to už 5000 - jezdíme s ním pomalu i na záchod).

Jediná věc, která je podle mého nedomyšlená je přepínání - resp. vypínání automatických stěračů... ale s tím se zatím dá žít... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k tomu co je napsáno - já jsem naopak z dvojitého kufru naprosto nadšen.. :)

Výkon a pružnost motoru je fajn - na takové auto ideální.

Jen ta spotřeba je maličko výš než jsem byl zvyklý (Honda Civic 5D, 1.8 sport má max. 6,8 a to se s ní pomalu skoro jezdit nedá...)

S tou medailí za klimu ve schránce bych nepospíchal - když se jede rychleji a je venku zima, docela tam tudy protahuje - je cítit závan na ruce. Ale jinak je schránka totálně skvělá... tam se vejde bordelu... :)

A telefon - no já mám nokii N8 a připojení skoro bez problémů - rychle, jen někdy se prostě nechce připojit.. ale to vždy vyřešil \"restart\" auta :)

pridám aj ja svoje čerstvé skúsenosti - keďže moja 308SW THP je už vyše mesiaca rozobraná, dostal som náhradnú 3008-čku s 1.6HDi a absolvoval som na tomto aute aj dovolenku na ostrove Elba. Závery:

- naozaj výborný pružný motor - EURO5, 82kW/112k, 270Nm (pozor, staršia verzia EURO4 ide o trošku horšie!!!) - bol som skeptik, keďže tento motor dôverne poznám, ale milo ma prekvapil

- na 2700 km spotreba 6,6 l - z Trnavy až do prístavu Piombino non-stop po diaľnici 135 km/h

- pasažiermi boli 4 dospelí, ktorí sa ani raz neposťažovali na nedostatok miesta

- odporúčam špeciálnu záslužnú medailu autorovi nápadu s chladenou odkladacou schránkou v stredovom tuneli

- na dvojité otváranie kufra som si za celý čas nezvykol, je to absolútne nepraktické (aspoň pre mňa)

- veľmi oneskorené reakcie bluetooth telefonovania (mobil Sony Ericsson Vivaz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...