Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Střešní nosič?


P607Olda

Recommended Posts

Vše řeším proto že mám možnost koupit levně origo Peugeot ale bojím se zda se mi tam vejdou ty 4x nosič na kola Thule ProRide vedle sebe. Proto asi alternativa Thula.

Za druhé jak se to montuje origo Peugeot nebo Thule 753?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem Thule, černý, za 3900, šířka 135 cm.

Chtěl jsem za každou cenu rovné tyče a co nejširší. Peugeoťácký je oblý a úzký.

Mám obyč. střechu, a koupil jsem doporučované zvýšené patky Thule, typ 751, na rozdíl od nízkých typ 753.

post-3499-14109623316035_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na střeše mám tzv. fixní body. Montáž je snadná, na nosiči je na každé patce jeden delší šroub, ten utáhne kleštinu na ten hříbek ve střeše. Pak se šroub zakryje uzamykatelným krytem.

[upravil dne 7.4.2012 19:04 od P607Olda]

A prosím montážní kit máš? Číslo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel jsem na to přes

http://www.omnipuls.cz/60-stresni-nosice.html?filter[producer]=a%3A1%3A{i%3A0%3Bs%3A2%3A%2216%22%3B}&filter[wizard]=a%3A1%3A{s%3A9%3A%22producers%22%3Bs%3A4%3A%226031%22%3B}&filter[parameters]=a%3A1%3A{i%3A2%3Ba%3A1%3A{s%3A6%3A%22values%22%3Ba%3A1%3A{i%3A0%3Bs%3A4%3A%226146%22%3B}}}#settings

a vybral jsem tu první

Thule 751+762+kit

http://www.omnipuls.cz/221-thule-751762kit-cz.html

Takhle jsem to koupil, i za tu cenu 3931,-. Montáž - sestavení zabere asi půl hodiny, je tam návod. Pak už montáž demontáž na auto je rychlá - utažení 4 šroubů. Jak už jsem psal, nízký nosič jsem měl dříve a štvalo mě, že při nasazování šroubů zespodu rakve hrozilo poškrábání střechy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem konečně taky nakoupil střešní nosič - díky za rady.

Koupil jsem THULE v téhle sestavě .

Patky - Thule 753 - týpek v e-shopi řikal, že novější rakve a věci thule už se dámontujou jinak, takže patky nemusí být vyšší.

Tyče - Thule Aerobar 862 - raději delší, pro 3 kola.

Kit - 3017

Nosiče kol: Thule Proride 591 3x.

Montáž podle návodu byla sice trošku delší - asi hodinu v tom šíleném vedru, co je teď, jsem se celkem zapotil, ale teď už to pujde rychle... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Já mám 753 z předchozího auta. Musím koupit jen kit 3104 (pseudo podélníky) a přemýšlím, jestli tyč 862 (135 cm) nebo 869 (127cm), která je psaná do sestavy Thule.

Minule jsem koupil tyče bohužel kratší, na uatě se mi totiž delší tyče vůbec nelíbily, vypadalo to divně, když hodně přesahovaly, teď mě tedy čeká koupit delší. vlastně mi zůstanou jen patky. A box, samozřejmě. Thule má montáž z vrchu, z boxu, takže problém vzdálenosti nad střechou odpadá. Stejně jako nosiče kol, tyče pro ně mají t-drážku. Jo nandávání více než 2 kol bude asi \"zábava\", mám problém umýt přední okno nahoře uprostřed, aniž bych se opřel o auto. O osušení střechy ani nemluvím... Tak uvidím...

cikorsky: nemáš někde foto, jak přesahují tyče 135cm (862) šířku střechy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak střešní nosiče thule (Proride 591, boxy) mají rychlost \"omezenou\" na 130km/h, ne na 80km/h, jak tu někdo zmiňoval.

A o boxu jsem ani ve 160 ani nevěděl, i když na jiném autě. S koly bych si asi svíc než 130 jet netroufl. Ne snad kvuli citlivosti na vítr, spíš nějaký vyhýbací manévr nebo prudké brždění by se kolům nemuselo líbit... Thule neThule, nerad bych měl kolo ve svým, nedejbože cizím okně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak střešní nosiče thule (Proride 591, boxy) mají rychlost \"omezenou\" na 130km/h, ne na 80km/h, jak tu někdo zmiňoval.

A o boxu jsem ani ve 160 ani nevěděl, i když na jiném autě. S koly bych si asi svíc než 130 jet netroufl. Ne snad kvuli citlivosti na vítr, spíš nějaký vyhýbací manévr nebo prudké brždění by se kolům nemuselo líbit... Thule neThule, nerad bych měl kolo ve svým, nedejbože cizím okně...

Na jake Praze jsi? Jestli nekde v okoli 10ky prijed se podivat. Mam to ted nasazeno na strese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Prodám originální střešní nosič na Peugeot 5008. Nosič je nepoužívaný, díly jsou ještě zabalené a nepoužívané. Nosič byl zakoupen k automobilu, ale zůstal nevyužit. Možno předat osobně - brněnsko, nebo poslat na dobírku jako balík. Cena 3000,- vč.poštovného.

Tel.: 776847788 nebo SZ

sam3700d.th.jpg

sam3699.th.jpg

sam3698l.th.jpg

sam3697f.th.jpg

sam3696.th.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Mám střechu s hagusy. Bral jsem Thule, mám od nich nosiče kol (ProRide). Je to tato kombinace:

Patky - Thule 753

Tyče - Thule Aerobar 869

Kit - 3104.

4 kola s přehledem.

Tahle sestava se mi zdá nejlepší. Doma mám ty stejné oválné tyče s T drážkou na nosiče ProRide - jsou nejlepší :super , ale ještě s patkama na hagusy. Na P5008 jsou ty hříbky ve střeše, kam pasují patky Thule 753. Ale k čemu je ten Kit 3104 ? Takový šílený šroub :mrk

To budu muset při každé montáži používat imbusák? :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle sestava se mi zdá nejlepší. Doma mám ty stejné oválné tyče s T drážkou na nosiče ProRide - jsou nejlepší :super , ale ještě s patkama na hagusy. Na P5008 jsou ty hříbky ve střeše, kam pasují patky Thule 753. Ale k čemu je ten Kit 3104 ? Takový šílený šroub :mrk

To budu muset při každé montáži používat imbusák? :bojim

patky 753 jsou univerzální patky, na kterých drží tyč. Aby přesně seděly na střeše, používá se kit. Jak říkáš, jeho součástí je ten hříbek do střechy, kusy gumy, které pasují na plochu střechy nebo ony pseudohagusy (to je 3104), na plochou střechu jsou trochu jiné. no a součásrí kitu je pak kovovoá packa, kterí je spojena se 753, ty dávají tyčím správný sklon, vyrovnávají sklon střechy. Nemyslím, že montáž je delší, než montáž origo nosiče. Možná poprvé, kdy smontuješ tyč s patkami a kitem. Pak už každou paktu jedním šroubem prskneš na střechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky sestavu od Thule a jsem spokojenej. Jen tyče jsem koupil ty černý obyčejný. Zahrádku použiju tak 2x do roka tak my ty hliníkový přišly zbytečný. Ale jsou pěkný. Jinak instalace na střechu cca 10 minut. Mám taky integrované příčníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip, takže ten kit 3104 se napoprvé pevně spojí s patkami 753 a pak už je vždy montuješ na střechu jako komplet. Akurát k tomu potřebuješ vždycky nějaký klíč :( U normálních hagusů jsem žádný vercajk nepotřeboval... utáhl jsem to ručně těma otočnýma koncema na aerotyčích a pak uzamkl klíčem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...