Jump to content

Klínový řemen 406 poradte prosim


Topka
 Share

Recommended Posts

Pls jak je správně nandanej řemen přes ty všechny rolny? Hledám to tu jak ........ a nemůžu to najít. Kdyby byl nějakej obrázek tak bych to strašně rád viděl abych ho mohl nasadit-. Díky moc

[upravil dne 2/12/10 17:04 Topka]

Link to comment
Share on other sites

Asi ti nerozumím, na tom mobrázku co jsem dával je servo i klima, takže je to ono, nebo ti jde o délku řemenu? Ta má být 1750 ( resp. 1748 ) mm.

Před nasazením velmi pečlivě očisti řemenice bývají místy rezavé a zanesené zbytky gumy a prachu. Hlavní řemenici můžeš očistit po nastartování se sundaným řemenem třeba šroubovákem, ale pozor ať tam nenecháš ruku.

[upravil dne 4/12/10 10:08 koblih69]

Link to comment
Share on other sites

Díky já to tam zkusim dát. Šponovat by se to mělo tou vrchní kladkou,né. Jenže já tam mám jiný servo a jde tam hodně ztuha tak snad mi to vyjde. Jinak jestli někdo nevíte o servu na 406 Hdi tak dejte vědet za kolik atd.

Link to comment
Share on other sites

Servo seženeš tady v inzerci , nebo na Aukru nebo na vrakáči...

Ta horní kladka je jen automatický napínák. dáš na ní klíč nahneš jí. Tím povolíš řemen, vše očistíš, odmastíš a stejným způsobem nasadíš nový. Na tom napínáku jsou nahoře takový dírky a vedle jsou z jedné strany 2 a z druhé jedna drážka. Pokud je ta jedna někde mezi těma 2 tak je to OK. Poku ož se blíží k té zadnější tak je to málo. Napíná se to to spodní kladnou ( je excentrická ), povolíš ji imbusem a pootočíš malou golou nasazenou do toho čtyřhranu. Celý se to dá udělat i zhora, ale apoň si oddělej kastlík s ŘJ.

[upravil dne 4/12/10 10:17 koblih69]

Link to comment
Share on other sites

Jinak přesný postup je takový, že to kladku odklopíš od sebe zajistíš to přes ty dírky ( stačí hřebík 3mm ) Pak jde řemen snadno dolů i zpět. Když to pak napínáš tak to děláš tak, že zajistíš stejným hřebíkem, ale v té 2. poloze. Správné napnutí je takové, že ti ten hřebík půjde volně vytáhnout.

Na vobrázku máš ten napínák - v téhle poloze je to zajištěné pro manipulaci s řemenem, ta 2. dírka je pro následné napnutí.

post-25417-14109613887784_thumb.jpg

[upravil dne 4/12/10 10:25 koblih69]

Link to comment
Share on other sites

Takhle, rampu nepotřebuješ i kdybys chtěl lepší přístup. Stačí hever vyndáš kolo, vycvakneš ty 3 platový čudlíky od podběhu a 3 šrouby vpravo pod nárazníkem + jeden společný pro kryt motoru a máš to krásně před sebou. Pokud budeš muset napínat tak je k tomu mnohem lepší přístup. Spodní kryt motoru sundávat nemusíš.

Link to comment
Share on other sites

Ani nesundám protože už ho nemám holt kalamita je věc. Serval jsem to cely ve sněhu takže se mi dostal led na kladku a klínák sjel jak po másle takže budu muset sehnat i kryty. Byla to supr jízda připadal jsem si jak rolba.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Zdarec, tak jsem koupil kladku dle OEM kodu a mám problém. Je od vírobce INA balená jako febi.Šroub ma však pravotočivej závit a ne levtočivej jak u puvodní a nejde z kladky jakobi vindat vadí tomu distanční podložka. Chci se jen zeptat jestli to takhle někdo kupoval a má s tím zkušenosti přes tu podložku není vidět zda je vnitřní průměr stejný jak u původní a proto jsem nechtěl podložku nějak ničit abych to mohl kdyžtak vrátit. Dělal to tak někdo? Jinak přidám ještě foto puvodní a nové pro představu.

Link to comment
Share on other sites

kterou kladku? Napínací? Nebo tu vodící co je na tom aut. napínáku? Nějak nechápu proč by tam měl být opačný závit, ale každopádně ten šroub je tam jen vložený tak tam dej ten původní, tedy pokud všechny rozměry souhlasí...

[upravil dne 23/8/11 20:36 od koblih69]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...