Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dodělávaný tempomat (atyp), zvláštní elektrika


Recommended Posts

Odesláno

Zdar Pežoťáci, koupil jsem 406 s dodělávaným tempomatem. Byl dotaženej z venku a belgičan si s tim chtěl asi pohrát, nicméně je zde použita neoriginální páčka a chybí spouštěč tempomatu. na fotkách je vidět pojistkovka, kabely a páčka.

Je možný takový tempomat rozhýbat, nebo to byl jen špatný pokus?

Docela mě zaráží ta změť kabelů navíc. Už jste někdo něco takového viděl?

A ještě se chci zeptat, jestli se pojistková skříň plní pojistkama i pro zařízení, který v autě nejsou(mam ji plnou, a podle manualu mi tvarově nějak nesedí).

05112010001.th.jpg 05112010002.th.jpg 05112010003.th.jpg 05112010006.th.jpg 05112010008.th.jpg 05112010009.th.jpg 05112010005.th.jpg

Nevím jestli to s tím hrabáním někdo nepřehnal, protože mi nejde signalizace zap. světel, siréna(alarmová) a central STOP kontrolka - co jsem zatim zjistil

Díky za reakce

Odesláno

meloby to byt po nastartovani furt on , tzn , az pojedes dej 4kvalt nebo 5 kvalt jed vic jak 50 a dej packu na dve vteriny nahoru a pust plynovej pedal , melo byto jet , mozna jeste hod foto motoroveho prostoru , mela by tam byt vakuova pumpa s lankem pro ovladani klapky .

Odesláno
meloby to byt po nastartovani furt on , tzn , az pojedes dej 4kvalt nebo 5 kvalt jed vic jak 50 a dej packu na dve vteriny nahoru a pust plynovej pedal , melo byto jet , mozna jeste hod foto motoroveho prostoru , mela by tam byt vakuova pumpa s lankem pro ovladani klapky .

A neni u tohodle modelu elektronickej plyn a pumpa se nedava?

Někde sem četl, že pro modely po faceliftu neni vakuovka potřeba.

Odesláno

Auto zatím moc neznám, dle TP je to 2/2000, je to ten drivejsi model bez FAPu. Plyn je lankový (asi), a lankem ovládá elektroniku, možná plácám, ale myslim si, že kdyby nebyl elektronický, tak vede lanko až k čerpadlu, tady končí u baterie(viz.obrázek).

peugeot406glxhdiengine.th.jpg

Odesláno
To lanko s potenciometrem je to u abs, ještě to vyfot z druhý strany (jako od toho červenýho čudlíku) at je vidět, jetli je tam to vakuový táhlo.

Auto je na dílně, fotku dám hned jak se k němu dostanu.

Ale i přes to... neměl tento model tempomat bez vakuovy pumpy?

Odesláno

Originál je bez. Univerzální tempomaty se prodávají s vakuovkou. Některý to mají elektromechanický, ale pořád to tahá za to lanko plynu.

Taky ta vakuovka může být umístěná u pedálu plynu, takže u motoru nebude vidět.

[upravil dne 15/11/10 18:35 Benžík]

Odesláno

Tak jsem to konečně nafotil a malinko jsem to prošel. Jsem z toho zmatenější než před tím.

Takže: Mám P406, 2.0HDi, 80kW, 2/2000 - asi bez multiplexu (kulaté páčky - viz. Pe.Tr)

Na spojkovém pedálu mám spínače(nevím jestli spínací nebo rozpínací - ale myslím že rozpínací)

Na brzdovém pedálu mám taky dva spínače

Vlevo od diagnostického konektoru mám záslepku a pod ní přípravu na spouštěč tempomatu - vč. kabelů

A volný konektor pro připojení páčky tempomatu pod volantem

Dále mám nejspíš universální tempomat:

Atypická ovládací páčka

Bez spouštěče(zap./vyp.) - z poj. skříně je to napájeno z kabelu který vede nejspíš ke spínačce

K potenciometru plynu (jestli se to tak jmenuje) u baterie vedou dva bovdeny (lanka)

U řídící jednotky v levo (u nádobky na kapaliny - servo, chlazení) v tom kastlíku je asi ŘJ na tempomat a vakuová pumpa

Vše je spojeno s hlavní řídící jednotkou dosti podivně (izolepa a pájka)

18112010019.th.jpg

Spínače na brzdovém pedálu

18112010018.th.jpg

Spínač na spojkovém pedálu

18112010017.th.jpg

Druhý spínač na spojkovém pedálu

18112010016.th.jpg

Konektory k páčce tempomatu

18112010015.th.jpg 18112010014.th.jpg

Potenciometr plynu - dvě lanka

18112010013q.th.jpg 18112010012.th.jpg

ŘJ - v levo (u nádobky na kapaliny - servo, chlazení)

18112010011.th.jpg

Asi řídící jednotka tempomatu

18112010010.th.jpg

Páčka tempomatu z vnitřní strany

Čtu vlákna zde už asi týden a podle toho co se píše, tak bych mohl rozchodit originální tempomat, montáží originální páčky a povolením v BSI

a

vakuový universální tempomat se používá u starého modelu a u benzínových motorů

čili teď jsem z toho volaký zmetěným protože nevím co a jak. Tempomat, který tam mám teď bohužel nefunguje. V elektrice je poněkud chaos, což se možná podepsalo na dalších systémech(el. zařízeních), např. nesvítí centrální STOP kontrolka při žhavení a nejde signalizace rozsvícených světel.

Kdo se v mém výkladu vyzná, ať si zatleská, kdo mi dokáže poradit (okrem servisu Peugeot - tak to vše vzniklo), tak má moje veliké uznání

Díky za tipy

Odesláno

ja s v tom vyznam , je to jak sem rikal , pocitam ze pvodni majitel se o dodelani origo tempomat uz pokousel a vyhorel na spatnem softvaru rj jednotky motoru , coz se u techto typu stavalo bezne, mozna byti pomohlo schema uni vakuoveho tempomatu , hledej na webu schema k AP 300

Odesláno

ta hneda krabicka, u RJ motoru, o ktery si myslis, ze je od tempomatu, tak to je origo tzv. dvojite rele, spina mimojine napr. palivovou pumpu a dalsi veci, je rizene od RJ motoru, neni to zadny dobastl

jen mimo tema, koukam, dle fotky c.3, ze mas moznost jednoducheho dodelani denniho sviceni viz http://www.peugeot-club.com/index.php?co=novinky/clanek.php&id=299

Odesláno
ta hneda krabicka, u RJ motoru, o ktery si myslis, ze je od tempomatu, tak to je origo tzv. dvojite rele, spina mimojine napr. palivovou pumpu a dalsi veci, je rizene od RJ motoru, neni to zadny dobastl

jen mimo tema, koukam, dle fotky c.3, ze mas moznost jednoducheho dodelani denniho sviceni viz http://www.peugeot-club.com/index.php?co=novinky/clanek.php&id=299

JJ, je spousta věcí, které bych chtěl na autě dodělat, jen vědět jak na to. S tím aut. rozsvěcováním to vím, jen sehnat levná relátka a šup tam s nima.

Mě spíš trápí ta pobóchaná elektrika.

Nemas někde fotku otevřeného kastlíkui ŘJ, jak by to tam mělo být poskládané? Mě se zdá, že něco tam je navíc a něco chybí, to dvojité relé, tam tak divně plandá a kabely k němu, jsou stejné, jako ty co se motají okolo toho tempomatu.

  • O 7 měsíců později...
Odesláno

Ahoj, řekl bych, že mám v autě ten samý tempomat co CZenda viz foto. Nevíte náhodou někdo zda se na to dají sehnat náhr díly? Odešel mi spínač u volantu a nikde na netu jsem to nenašel. Jednotka u motoru je od firmy VDO. Díky

  • O 3 roky později...
Odesláno (upraveno)

Ahoj,nevite nekdo kam patri hadicka z pumpy tempomatu?

Tempomat prestal fungovat a nasel jsem jak vede od pumpy hadicka k motoru ktera je odpojena.

Mam 406 coupe r.v.1999 Diky za radu.

Upraveno uživatelem zdenek2.0 16v

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...