Jump to content
  • Aktuální cíle darů

fap filter zbytocne menit , staci dat precistit....

majco407

Recommended Posts

...stale tu citam ze sa riesi fapko...ja jazdim velmi dlhe trasy a chcel som ho dat pr istotu vymenit, uz vypisovalo ,...malo aditiva... nove fapko okolo500eur plus robota plus aditivum...moj znamy mechanik v peugeote mi poradil ze je to blbost davat druhy...maju na to nejaky postup , nieco do neho naleju a precistia ho vapkou, ...mna to vyslo aj z doliatim aditiva 85eur...a mam zas na dlho pokoj...povodne som ho chcel dat vymontovat , jednej firme v cechach , robia to za 5000ceskych. ale mal by som problem keby ma tu zahranici niekedy merali kvoli emisiam ...a to by som mal velky problem... a teraz mi povedzte kde mate zaruku ze vam naozaj namontuju nove fapko a nie len dokladne vycistene?????..inak vypadalo ako nove ked som ho videl... a vysledny efekt bol teda naozaj prijemny..auto bolo ovela zivsie a tichsie...

[upravil dne 20/9/10 od majco407]

mám dylema jestli vyčistit nebo FAPoff tak jsem se zeptal a kámoš co dělá servis PEUGEOT a CITROEN mi řekl radši vyčistit nevydrží to sice 170tis ale při důkladném vyčištění to prý vydrží 60-90tis podle toho jak jezdíš. Kolega než 407ku prodal udělal FAPoff a dost se za ním kouřilo zato říkal že se neuvěřitelně zvedl výkon oba máme 2.0 HDI 2005 tak tet babo rad:myslim

Já mám po demontáži FAP natočeno asi 3.000 Km, za autem se kouří jenom při studeném motoru a zároveň vyšším výkonu. Po zahřátí už je klídek. Auto míň žere a líp jede, ale hlavně už mne neotravuje tím rambajzem při chlazení podvozku, když auto stojí .....:roker

Tak já vám povím, co mi řekl známý (mechanik u Citroenu) o FAP-po 120 tis. se v servisu vstřikuje nějaký spec. olej (pravděpodobně aditivum) a FAP pak prý vydrží dalších 60 tis. Já tenhle úkon mám dokonce napsaný v servisce ještě z Francie

neviem ci je to rocnikom, verziou a pod. ale mne sa to neregenerovalo ani raz a to som spravil uz cca 2700km, z toho 1500 po dialnici.

mimochodm auto najviac sadzi produkuje ked je studene, takze ak sa predhreje motor nejakym nezavislim kurenim, tak sa usetri nejaka ta sadza.

ale to je zas na inu temu. na vyfuku je aj meranie diferencnych tlakov cize podla toho aj vie ako je ten fap zaneseny.

• 3 years later...
Nazdarek , ako zistim ze mi regeneruje fap? mam najazdenych 172 500km a uz by asi bol cas aj fap vycistit nie?auto mi zatial nedymí nejako moc, iba tak normalne. a asi by bolo dobre vycistit aj EGR P407sw 2,0 100kw 2006

Osobne bych do toho moc nehrabal pokud je vse ok... Muj nazor:papa

[upravil dne 20/12/13 21:39 od Lukas.407]

ahoj mám 407 SW 1,6 2008a ohľadom fap filtra

Moja otázka dá sa zistiť či je fap OFF cez diagnostiku, alebo len rozobraním.

Totiž mal by som od februára robiť v Nemecku a tiež mi to bude vadiť ak ma Nem.polícia bude lustrovať a zistia, že fap je OFF.