Honza44 Odesláno 10. srpen 2010 Odesláno 10. srpen 2010 Zdravím, Vím,že tohle už tu bylo mockrát,ale mám dotaz položenej tošku jinač.Mám 307 Hdi 79kw 2002 a autu chybí výkon,obvzlášť v kopcích je to bída.Auto prostě nejede. Občasná hláška - antipolution fault.S autem sem byl u jednoho celkem chválenýho soukromníka, auto \"napíchl\" na diagnostiku a sdělil mi,že problém bude v jednom jmenovaným (ted už nevím jak ho nazval) ventilu,že půjde nejspíš jen o výměnu.Po době, která byla delší,než jsem já i on asi čekal,jse mi ozval, ať se u něho zastavím.Povídal,že vše na motoru prošel,přeměřil a na nic nepřišel.Nakonec,že ho vše dovedlo, a že by to na 90% mělo být tím, k nějaké nádrži s kapalinou na straně řidiče.S tím,že si neví rady,že se s tím ještě nesetkal,že může jít jen o výměnu kapaliny a že taky nemusí.Přiznám jse, o tomhle jsem vůbec neslyšel.Vše jsem si až pak dohledal na netu- že jde o nádrž s aditivi a její funkci.Navíc sem vyčetl,že u mýho roku 2002, by se měla náplň měnit po 80000 km.Auto má najeto cca 97000 km.Takže jsem si říkal,že by to mohlo být tím.Takže jsem volal do jednoho servisu,kde se mluvil přes telefon s jedním týpkem,kterýmu jsem to celý vyprávěl.On mi řekl,že to samozřejmně může být tím i nemusí,že může jít ještě k tomu i o nějaký čidlo atd.Ale že prej když jse to neaditivuje,že to nejede. Takže za týden tam s tím k němu jedu.Byl jsem plnej nadějí,že to bude v pohodě,že za novou náplň dám 4000kč a že budu lítat. Co pročítám tohle forum a čtu další všelijaký příčiny,tak už to tak optimisticky nevidím Tak jsem se chtěl zeptat, myslíte,že by to mohlo vážně být \"jen\" těmi aditivi ??? Kamošovi došli aditiva na citroenu c8 2,2hdi a auto mu přestalo jet uplně.Jen co mu je dolili auto jezdí zas normálně. Citovat
twoolf Odesláno 10. srpen 2010 Odesláno 10. srpen 2010 pořádnou diagnostiku a profíka k ní.... Samotný aditiva tě nespasí. Pokud si v nouzáku, potřebuješ najít příčinu a vymazat chyby. nouzák znamená snížení výkonu a omezení otáček na 3000ot. Citovat
Honza44 Odesláno 10. srpen 2010 Autor Odesláno 10. srpen 2010 No nouzák nevím,za jízdy motor přes 3000ot. vytočím,ale výkon nikde. Citovat
straki007 Odesláno 10. srpen 2010 Odesláno 10. srpen 2010 Mas SZ. Ale mimo jine,muze to byt vic veci.Chce to poradne promerit.. Stoupla spotreba?? Citovat
Honza44 Odesláno 11. srpen 2010 Autor Odesláno 11. srpen 2010 no pocit... pocitac ukazuje prumernou 6,8l na 100 Citovat
vlado-.m Odesláno 11. srpen 2010 Odesláno 11. srpen 2010 Ked pocitac vyhodnoti ze mas malo aditiva, tak je to sprevadzane hlaskou DIESEL ADITIVE MINIMUM LEVEL po kazdom starte. Kedy sa ti objavi FAULT, po starte ci pocas jazdy? Citovat
Honza44 Odesláno 11. srpen 2010 Autor Odesláno 11. srpen 2010 Během jízdy se mi občas ukáže - diesel filter unblock - na nějakým forum sem vyčetl, kde se někdo přímo ptal na tuto hlášku radu - málo aditiv,dolej je.Takže mě to zase utvrdilo v tom,že celé je to kolem aditiv.Tak asi teda nebude :\'( . S tím fault- no ... třeba ted tam nic nemám,ale po nějaké době ježdění,běhěm jízdy pak vyskočí antipolution fault. Který se pak objevuje vždy po nastartovaní auta nějakou dobu- pár dní, pak zmizí.Jezdím třeba tři týdny bez této hlášky než se zase objeví. Citovat
straki007 Odesláno 11. srpen 2010 Odesláno 11. srpen 2010 Původně zaslal: Honza44 Během jízdy se mi občas ukáže - diesel filter unblock - na nějakým forum sem vyčetl, kde se někdo přímo ptal na tuto hlášku radu - málo aditiv,dolej je.Takže mě to zase utvrdilo v tom,že celé je to kolem aditiv.Tak asi teda nebude :\'( . S tím fault- no ... třeba ted tam nic nemám,ale po nějaké době ježdění,běhěm jízdy pak vyskočí antipolution fault. Který se pak objevuje vždy po nastartovaní auta nějakou dobu- pár dní, pak zmizí.Jezdím třeba tři týdny bez této hlášky než se zase objeví. Nevim jestli jsi mi volal vcera ty,nebo nekdo jiny??? Citovat
ado7980 Odesláno 11. srpen 2010 Odesláno 11. srpen 2010 Obávam sa že ťa nepoteším, nakoľko DIESEL FILTER UNBLOCK nemá nič spoločné s množstvom aditiva ale z filtrom pevných častíc (FAP filter) Máš ho upchaný Zájdi na diagnostiku a tam ti to potvrdia na 100% a ak ťa budú nahovárať na nový tak ich nepočúvaj a daj si ho buď odstrániť alebo ho vypláchni horúcov vodou. Tu na fóre je niekde návod treba pohladať... Citovat
vlado-.m Odesláno 11. srpen 2010 Odesláno 11. srpen 2010 Kedze sa ti to objavuje sporadicky tak tipujem, ze mas vadny snimac tlakov pred a za FAPom. Ja som tiez badal okolo FAPu, kilometre ma podporovali a nakoniec to bolo v tom snimaci. Jednoducho sa rozpadol-zistene po otvoreni. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.