Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna setrvačníku a spojky 307 1.6HDI 80kw


jindra73

Recommended Posts

hmm no to neviem. Pocul som ze v tej montaznej sade su nejake pripravky na montaz ale ci sa tam nieco este navyse robi oproti spojkam od inych vyrobcov tak to som nepocul este.
ked som hladal 2052.F2 spojkovu sadu tak my naslo vsetkych vyrobcov takze sa zrejme nedopatram co tam bolo

PEUGEOT 2052.F2

 
2052.F2
 
Descripition
Brand:PEUGEOT
Part Number(s):2052.F2
ProductName:Clutch Kit
Cross Interchange Parts
Factory Number
QUINTON HAZELL QKT 2875AF
VALEO 826 740
SACHS 3000 951 013
LuK 623 3225 00
MECARM MK10011
BORG & BECK

HK2117

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz mi volal servisak a povedal mi ze jeho znamy co robi iba peugeoty mu povedal ze to kazdy druhy peugeot po vymene spojky tak cuka...

a ze to treba pochodit 500 km a ze sa zuby obrusia a ze by to malo byt v poriadku.

Sa mi to nejak nezda zeby to tak mohlo byt. A mal som tam vraj sachs aspon on tak precital teraz na starej spojke a zotrvacniku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stary setrvacnik si nechej vydat , at ho nevyhazuje. Ten zbytek jsou kecy. Sachs dela spojky i pro jine automobilky a pochybuju, ze specialne pro Peugeoty to delaji "zubate".

 

Sam zminil 500km, tak pojezdi tu vzdalenost a pak se uvidi, treba budes mit stesti a "nejak" si to sedne. 

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co s tym starym zotrvacnikom ? sachs am bol ale dal tam LUK takze myslel to tak ze na tom LUKu sa zuby obrusia ale podla mna to je somarina...ved predsa tie veci sa robia v tisicoch kusoch tak predsa to nemoze byt tak nekvalitne...to by pohoreli a skrachovali hned...ja som nazoru ze to musi po vymene pekne slapat jak hodinky...kolega menil na seate pred vymenov mu to cukalo ale ovela viac ako mne teraz a po vymene ide uplne hladko tak nechapem o com to rozprava...kazdopadne som povedal ze v pondelok som tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

At alespon vis, v jakem stavu ten stary byl. Mne by to teda zajimalo. Ten svuj stary porad mam :)

 

A jestli nekde je nejaka nerovnost, tak tak maximalne na lamele. Nerovnost, vrypy natoz zuby na dosedaci plose setrvacniku ani pritlacaku byt nesmi. Jedine zuby, ktere jsou povoleny jsou zuby vence setrvacniku pro starter.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie ziadne odbijanie sa konat nebude. Povedal som mu do telefonu ze v takomto stave to proste neakceptujem, auto im tam necham a nech mi zavolaju ked to bude v poriadku. Moje auto islo pred poruchou uplne paradne takze ak ma presviedca ze spojka je zmontovana a osadena spravne potom nieco museli pohnojit tak nech sa pozrie kde urobili chybu a nech to da doporiadku...

Zaujimave ze v prvom telefonate ked som zmienil ze to kope tak hned sa odkazal na silentbloky a potom ked mi volal druhy krat tak uz ze sa bavil s nejaktm znamym co robi peugeoty tak ze to tak byva po vymene...zrazu uz silentblok bol zrejme v poriadku...

To su teda makaci servisaci ktori vam diagnostiku zrobia na dialku po telefone...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 9. 2016 at 14:28, krtek 2 napsal:

nie lepsie to nebude ,nesadne si to je to proste spojkou lamela je tvrda a ma moc velky grip preto s tym trha vlastnost materialu nezmenis ,vie sa to poddat ked ides auom dhsie ze je poriadne zahriate ale akonahle schladne vrati sa to spet

Krtek ale myslis ze je to tou znackou LUK a ze keby som bol dal sachs tak by to bolo lepsie ? 

Nemoze to byt napriklad zotrvacnikom ze mi tam strcil nejaky repas ? Alebo nejakou inou vecou co pokazili pocas vymeny ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozri ja ti nic tvrdit nebudem mam kolegu co s autami robi roky a vravi ze sachs este na reklamaciu nemal luk a ine znacky viackrat a ine uz ani nedava

verim mu pracujeme spolu roky  v inom obore a auto k nemu nevozim takze nema mi dovod klamat

ja si myslim ze je to spojkou 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode ja si rad vypocujem skusenosti z prvej ruky.

A ked mal LUK na reklamaciu ako to potom vyriesil ? Da sa s tym nieco robit ? Alebo to vyreklamoval u predajcu a dal tam nakoniec sachs ?

Neviem co potom povedat servisakovi. Neviemci je mozne pozadovat vymenu LUK za Sachs + nejaky doplatok.

Aj ked stale mam pochybnosti ci to bude vyrobcom. Ved predsa keby tie LUK boli taketi shity tak by ich ludia prestali kupovat predsa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono především, minimálně donedávna mohl být dvouhmotový setrvačník jen a pouze od LUKu, neboť LUK byl ten, kdo toto řešení vyvinul a měl patentované. Jak je to aktuálně nevím, ale pamatuji doby, kdy ostatní výrobci, když nabízeli svoje sady, tak ve čtyřdílné měli setrvák překoupený, protože ho sami vyrábět nemohli. Navíc je zcela běžné, že nevyrábí všichni všechno, ale díly si překupují mezi sebou. Takže tyhle hlášky o tom, jak jeden čudla z pár desítek, max nižších stovek spojek reklamoval nějakého výrobce víckrát než jiného doporučuji brát s hodně velkou rezervou, jiný čudla může mít zkušenost úplně opačnou, a já mám s nimi zkušenost především takovou, že každý chválí především to, co nejvíce odebírá (má na tom největší zisk).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som bol rano so servisakom iba na skok, sadol do auta a uznal ze to nie je dobre. Hovoril ze ten silentblok vymeni.

Vravel som mu ze treba zistit kde je chyba a ak ziadnu nenajde tak chcem reklamovat spojku u predajcu.

Na dvihnutej rucnej ked sa pusti jednotka do zaberu to je v poriadku takze moze za tym byt nieco ine ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten cudla to robi hlavne preto aby nerobil dvakrat jednu robotu za jedny peniaze ,Tiez ked natankujes viackrat blby benzin na jednej benzinke tak stratis u nej doveru a pojdes inam

ked uz mas vybudovanu nejaku povest tak tam budes montovat diely o ktorych vies ze s nimi niesu respektive su minimalne problemy toto je snad uplne normalne a nebude tam davat nieco ine(ak si zakaznik nepraje inak) len koli tomu aby jeho dodavatel zarobil naviac 5 eur a cudla zarobi stejne nech tam da hocico

 na zdvihnutej rucnej sa to javi v poriadku preto lebo na spojku je vyvinuta vecsia zataz takze takze vlastne  pracujes s nizsou citlivostou spojky 

akonahle budes citlivost spojky potrebovat tak to zase bude triast co je prakticky vsade okrem rozbehu do kopca alebo tahanie auta na lane

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krtek2

to by som neriesil kto co montuje to su take zbytocne zabomysie vojny. Mne moj kolega povedal ze jeho servisaci montuju LUK lebo zo Sachs nemaju dobre skusenosti. To ale neznamena ze budem presadzovat LUK na zaklade jedneho odporucania. Ja chcem aby mi spojka sla tak ako ma a nech si tam namontuju Sachs, LUK alebo Valeo je mi to sum a fuk.

 

Ale ine som chcel. Cital som tu na fore starsi prispevok kde uzivatel pisal o podobnom probleme a rieseni. Mozno za tym bude naozaj nieco dalsie ako len samotna spojka a zotrvacnik...
 

takže nakonec úplně něco jiného, motor mě totiž pohupoval v nízkých otáčkách (kolem 1200) a k tomu mám jeden silentblok uchycení motoru u převodovky volnější, tak se to při rozjezdu hodně rozkmitávalo. Na první pocit jsem si mylsel že je to určitě zase spojka.

Nakonec jsem vyčistil váhu vzduchu (mám Siemens) čističem na disky kol a propláchnul vodou a technickým lihem a cukání je pryč ani se mi tomu nechce uvěřit že to bylo tím.

Ještě doplňuji, že na zpátečku to bylo horší než dopředu, což by u vadné spojky mělo být stejné. Myslím že kmitání je to pak ovlivněno kombinací: vadný silentblok-frekvence zásahů řidící jednotky-převodový stupeň (jednička/zpátečka)

Na nic jinýho jsem nešáhnul a nyní už zase spojka pěkně klouže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tebe to robi okamzite po vymene ,a ty hladas vsetko mozne okolo a vymenila sa len spojka 

proste tu spojku co ti dali ma mensiu citlivost nez ta povodna preto ti to cele vibruje ,keby to auto ma o poltony viac tak by to bolo ok ekvivalent tej zatiahnutej rucnej brzdy 

proste nevyhadzuj prachy vsade okolo ale nech to zreklamuje ,je mi jasne ze sa mu do toho nebude moc chciet ist a presviedca ta a snazi sa v tebe navodit stav aby si sa z tym zmieril je mi to jasne podla toho co tu pises 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...