Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407sw 2,2i 116 Kw "Mazlik" ("Prins VSi LPG" ) ... ,,coupe s velkým kufrem,,


John_Ice

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

tak jsem viděl inzerát od strakiho

 

jen se zeptám, jde ten volant i do SW a kde by se dal sehnat v perfekním stavu? je tu nějaký člověk co by to sehnal? Teda ohledně toho, aby byl perfektní.

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

tak dnes výměna čidla na LPG a když jsem tam byl nechal jsem i filtry,

výměna display Maxidot  ...to se mi ale výlet do Hradce Králového vyplatil. Ale mohu říct, že ten display je pěkně ostrý, jako kdybych měl brýle a hlavně něco i přečtu :)

 

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

8,5 roku......koupě auta+LPG+výměna kapalin+pneumatiky a vše s tím spojené+opravy = 460 000 kč

auto 13,5 let staré s 250 000km

Stále jsem přemýšlel, koupit něco nového, protože některé výdaje jsem někdy těžko rozdýchával, ale stále koukám, že koupit ojetinu je stále lepší.

Co bych si mohl koupit za nové auto, které by za 8 let stálo 500 000 kč i s údržbou?

např.

Toyota Yaris 330 000 1,5benzín automat (variator)...za garantačky 5000kč/rok a to je úplná jiná kategorie... nákupní taška na jednu tašku v kufru

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkná matematika 😀

a co je to o třídu níž?

měl bych automat?měl bych vyhřívané sedačky,měl bych takové světla, jak svítí xenony?měl bych 7airbagu?měl bych patřičný výkon?měl bych prostor a pohodlí, i když u 407 ten prostor je jen v předu.

a bylo by to opravdu bez starostí? co takový šťouchanec či bouračka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy mi přijde, že píšeš dost z cesty. Celý tvůj "deníček" sem si pročetl a je to zajímavé čtení, někdy jak od čtrnáctileté holky :) Ale v pohodě. Já už svoji 407 prodal když dosáhla deseti let, to je nejvyšší čas. Ale neměl jsem s ní teda žádný problém.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 2 měsíce později...

Takže 9 leté narozky od dovozu (30.6) a auto stále jezdí.

Je to teď jak u starého člověka, už moc nejezdí...za půl roku 6 000km...a stále remcá.

za poslední rok byl ,,jenom,, vyměněn chladič klimatizace. Docela dost toho vydržel, když si vezmu, že chladič je první na ráně.

A čekají mě ty klapky, ještě jsem se k tomu nějak nedostal, když to tak hezky chladí. V zimě to bude horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak po x letech co jsem obdržel papíry na auto jsem pochopil co je něco trefit ze předu (vlastně můj první šťouchanec).  Nedobrzdil jsem a trefil jsem srnku na pravé světlo.

Odneslo to : úchyty nárazníku ( jak jsou pod světlem) potom barva je celá na něm popraskaná (vlásečnice), úchyty světla, ostřikovač světel (jsem nevěřil svým očím-czech republik), úchyty mlhovky a blatník (možná kapota) se pohnul, je tam mezera od kapoty cca 1 cm.

Zatím jsem přilepil světlo lukoprenem, je tam zničený asi i motorek, jelikož se výbojka nehýbe po nastartování.

Takže kdo mi poradí co tam vše je, abych to nakoupil. (hodil obrázek)

dík.

 

 

 

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem to stále neopravil...no estetika mě už netrápí.

Dnes výměna zimáku z roku 2011/2012...ani jsem nevěděl že tolik vydrží. Jasně jsou staré a bla bla bla, mě vyjely i letos v lednu Šerlich (Orlické Hory). Koupil jsem si teda stejnou značku Falken.

Zjištěné změny: Japan (2011)  - Turecko (2019), cena : elektrony- sundání staré - nasazení nové - vyvážení - geometrie = 16000 Kč (2011) a 10 000 Kč (2019)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak deníčku.

Člověk, jak přehodnotí priority. S autem už tolik nejezdím, jsem se úplně lekl 8 000km za rok, jsem jak kloboučník  platem vajíček :)

Klapku jsem tím pádem neopravil, ale jakmile začalo být teplo, zjistil jsem, že mi blbne klima. Při 258 000km odešel kompresor, i když mě servisman ujišťoval, že to bude jen tryska, že kompresor spíná. Sice spíná, ale to bylo tak vše.

Takže ,,prý naštěstí,, :) má jeden použitý. Proč ne. I když jezdím tak málo, potit se v autě nechci. takže zas po nějaké době navíc prašule. A taky stále myslím, zda vyměnit tlumič, který má už to nejlepší za sebou. Replika nevyhovující. Origoš hoodně peněz :(

A auto jen čeká, až ho převezme mladej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...