Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

ahojte rozmyslam ze kupim 406 diesel,new model,bud 2.0hdi-66kw,2.0hdi 80kw,2,2hdi 98kw..najreasej by som tu 2,2hdi.ale uvidime.moja otazka naco dat pozor pri kupe tychto aut??nejake caste zavady? a hlavna otazka po kolkych km sa vam zohreje auto na prevazdkovu teplotu v lete alebo v zime.bude to moj asi prvy diezlak,cize neviem naco dat pozor.diki za pripomienky

Odesláno

doporučím zlatou střední cestu-80 kw-ideální ze všech hledisek (výkon,spotřeba,náročnost servisu,cena ND,nejrozšířenější motor v 406ce-diesel)

při minus 3 potřebuje cca 10 km na 80 stupňů--odhad,ale přesný :super

Odesláno

rozmyslam nad tou 80kw,alebo 98kw,radsej by som 98kw ma dobre parametre,tcivy moment aj vykon,spotreba nevadi aj tak menej bude zrat ako 2,0 16v :) po 10km na 80* to parada,benzinak sa mi zohrieva cca 5 az 8km ci pohoda.mozno bude nakoniec 80kw,uvidime.je v tom aute velmi citit ze je to diesel? ked ide na volnobeh je citit ze skace cely motor? mame doma e46 320d a je tam trosku citi ze je diesel,len neviem ako u peugeota a nemam ani u koho vyskusat :(

Odesláno

je známo,že pežot HDi diesely mají klidný chod,nedá se srovnat s koncernem VW (čímž nechci jejich produkci hanit!!),zátah mají slušný a spotřeba při rozumné jízdě do 6 litrů,když ji budeš honit s plynem na podlaze,tak 8 litrů,ale je třeba si uvědomit,že to není závoďák--zase tě pohodlně a měkce odveze kamkoliv--sám musíš vědět,co chceš

auto si vyzkoušej v autobazaru třeba--nemusíš hned koupit!!--ale je zbytečné psát,vlastní zážitek je něco jiného...;)

Odesláno

taky muzu doporucit 80kw... mne 66 prijde malo.. a 98.... mno do toho bych hmozna sel.. ale ne... 80kw a spokojenost... neni to 3l V6.. ale taky zadna brzda... umi svistek pekne kdyz tomu slapnes...

jak jiz psal ozzy56 predemnou... nekde si do toho sedni a vyzkousej... je to povozenicko... ja jezdin cely rok po meste a spotreba 7-8l je primo krasna... na to ze to aj celkem honim... cas je drahej.

tak at dobre poridis... Mno je to diesel... ja sem teda na motoru snad vymenil uz vsechno a krom spojky neslisim nic... kdyz sedim v aute abych slisel motor [samoze zahraty] tak musim vypnout radio a stlumit fukar vzduchu... a potom slisim spoku a az potom motor... [ma klepajici spojka taky brzo pujde ven] ja si mysli ze treba oproti srovnani s ochcavkou 1.9TDi 66kw nebo kolik to melo... tak je to fakt uplne neco jineho.. motor je tizsi kultivovanejsi... a takovy pohodlnejsi klidnejsi... jeste sem teda jel v vw sharan 1.9TDi taky tusim ze okol o tech 66kw... a i kamos co ma toho sharana rikal ze je to mnohem tizsi.... i za studena... a to jeste srovnani s reanult scenic... to je teda traktor oproti 80kw... byl to motor 1.9 TDCi nebo tak neco... a to je teda ramus.... Mno musi mrict ze jsou to takovy tichoslapci a pritom kdyz je potreba jedou. :roll

Odesláno

mám 66kw a naprostá spokojenost, nesnáším ty keci okolo toho že 66kw je málo, ono to do 100km/h jede úplně v pohodě, je ale fakt že na dálnici zrychlení ze 130 na 160 už není tak živý, ale jinak super:papa

Odesláno

Já jsem s tím svým.. až na malý obtíže velmi spokojený... Nějaká ta závada tam prostě je.. Ale kde by se něco nenašlo, že... Hlavně, že to jede, když chci. Kultivovanost chodu velmi pěkně přispívá k pohodlí. Celé to auto dělá na všechny dojem velkého pohodlného, přitom svižného vozu. V práci jezdím s meganem 1,9dci a můžu směle říct, že právě to pohodlí se nedá srovnat... A to mám s tím megošem najeto přes 200 tis, s pažoutem asitak 35 tis.

Odesláno

Rozhodně je svižnější než 1,8 16v co sem měl, takže tyhle keci mě fakt unavují:blablabla

To stejný můžou psát o jiných autech a motorech, a přesto se prodávají. Vidím zase výhodu ve výměně spojky, levnější setrvák a hlavně 66kw nemá fap, další ušetřený peníze za servis;)

A teď mě ukamenujte, je mě to jedno, jsem s 66kw spokojenej:papa

Odesláno

To je docela zvláštní. Měl jsem možnost přímého porovnání mazla vůči Berlingu...mazel dosáhne stejné rychlosti o něco dříve. Při vyšších rychlostech už je ten rozdíl dost velký. Když jsi jel přede mnou po dálnici, tak jsem Ti taky v pohodě stačil... :aut:papa

Na druhou stranu je ten HDIčkovej dvoulitr krásně tichej, žádné chrochtání jako u Oktávek. ;)

[upravil dne 24/12/09 peugeot09]

Odesláno

však sem taky jel jak posranej:D nechtěl sem abys kvůli mě zavařil motor:D

ale spíš to bude tím že jezdím poklidným tempem, maximálka byla myslím 130 takže to by bylo abys mě nestačil:D

jenže já v tu chvíli sem jel za 5 litrů na sto:D

Odesláno
Původně zaslal: Šalda

Rozhodně je svižnější než 1,8 16v co sem měl, takže tyhle keci mě fakt unavují:blablabla

To stejný můžou psát o jiných autech a motorech, a přesto se prodávají. Vidím zase výhodu ve výměně spojky, levnější setrvák a hlavně 66kw nemá fap, další ušetřený peníze za servis;)

A teď mě ukamenujte, je mě to jedno, jsem s 66kw spokojenej:papa

co se čertíš??, Chepp napsal jen svůj názor:myslim--aby si vybral každý,tak jsou ty motory o třech výkonech...,jinak RHZ taky nemá FAP :)

Odesláno

ozzy56 : nečertím se, jen při prohlížení témat sem už narazil xkrát na větu : 66kw je pro tohle auto málo, proto píšu že mě ty keci už unavují, každej by si měl při koupi auta auto projet a sám se pak může rozhodnout jestli mu výkon stačí a nebo ne, ale říkat kvůli tomu že má 80kw že 66kw je na ho.no je podle mě nesmysl, každýmu vyhovuje něco jinýho

A nebyla to reakce přímo na Cheepa, myslel sem to všeobecně;)

[upravil dne 24/12/09 Šalda]

Odesláno
Původně zaslal: Šalda

ozzy56 : nečertím se, jen při prohlížení témat sem už narazil xkrát na větu : 66kw je pro tohle auto málo, proto píšu že mě ty keci už unavují, každej by si měl při koupi auta auto projet a sám se pak může rozhodnout jestli mu výkon stačí a nebo ne, ale říkat kvůli tomu že má 80kw že 66kw je na ho.no je podle mě nesmysl, každýmu vyhovuje něco jinýho

no myslím,že je to logické--osobně by mi taky stačilo 66 kw,protože se jen přesouvám:),ale nedivím se mladším,kteří si zvykli na 80 (98) kw že do slabšího by nešli--možná bys mluvil to samé,mít ty silnější motory...:super

Odesláno

já za sebe mužu říct jestli budeš mít v nabidce 2,2hdi v slušném stavu tak jí ber....ten výkon se nestratí a na předjíždění atd k nezaplacení...ale každému vyhovuje neco jiného.....taky bych bral 2,2 jenže do sedanu se dávali strašně málo...takže 2,0+chip ale nejni to ono jako 2,2.....

Odesláno

Určitě pokud bych si zvykl na silnější tak bych už do slabšího nešel, to je logický, ale uživatel martis pravděpodobně zkušenosti nemá ani s jedním výše uvedeným obsahem, proto by si měl nějaký auto zkusit projet a uvidí

Odesláno

myslím že úspora nebude znát, taky proto že záleží na jaký auto kápne, jestli na poruchový a nebo bude mít štěstí a bude jezdit v pohodě třeba jako já:D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...