309GT Odesláno 26. říjen 2009 Odesláno 26. říjen 2009 Doporučuju stáhnout ten soubor jak je nazačátku v PDF! Tam je přímo napsáno co je ABC Tuning zač! Citovat
Voighta Odesláno 26. říjen 2009 Odesláno 26. říjen 2009 To jsem četl,taky hustý. Nejlepší je : po načipováný musíte najet 1.300 km na lehký plyn do rychlosti 130 km/h.Jinak se to zničí a celá úprava se bude muset dělat znova. :D:D [upravil dne 26/10/09 Voighta] Citovat
Přema Odesláno 26. říjen 2009 Odesláno 26. říjen 2009 Původně zaslal: Voighta To jsem četl,taky hustý. Nejlepší je : po načipováný musíte najet 1.300 km na lehký plyn do rychlosti 130 km/h.Jinak se to zničí a celá úprava se bude muset dělat znova. :D:D [upravil dne 26/10/09 Voighta] Tak tohle je masakr............:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik Citovat
Ferry Odesláno 26. říjen 2009 Odesláno 26. říjen 2009 Původně zaslal: Voighta To jsem četl,taky hustý. Nejlepší je : po načipováný musíte najet 1.300 km na lehký plyn do rychlosti 130 km/h.Jinak se to zničí a celá úprava se bude muset dělat znova. :D:D [upravil dne 26/10/09 Voighta] ja myslim, ze s tim cipem by se jeste pred kazdou jizdou mela udelat mala modlitba, mozna i s obetovanim nejakeho daru bozstvum, aby to fakt jelo Tohle je fakt extra rada od \"odpornika\" to by nevymysleli ani na Nove Citovat
Dakie Odesláno 26. říjen 2009 Odesláno 26. říjen 2009 Původně zaslal: Blizzard stačí si vyhledat něco o firmě abctuning po různých fórech a uděláš si asi obrázek sám osobní zkušenost s nimi nemám koukám, že jsem přišel pozdě, ale tohle je přesný četl sem mnoho špatných zkušeností s touhle firmou, ruce pryč od nich Citovat
majty Odesláno 26. říjen 2009 Odesláno 26. říjen 2009 no me teda dostalo toto JA Dobry den, ak som to spravne pochopil, vy viete cez diagnosticky port odmerat vykon auta ? S pozdravom ABC (a teraz to najlepsie Ano pane, děláme to přepočtem softwéru v 3D mapě rozdílem dle seriového a úpraveného softwéru, s pozdravem Citovat
Přema Odesláno 26. říjen 2009 Odesláno 26. říjen 2009 Nestačím se divit co ťito šmejdi vymyslí........a dívím se, že jim na to někteří skočí...... Citovat
Jenda 309 Odesláno 29. říjen 2009 Odesláno 29. říjen 2009 Ty jo to mi připomíná to jak tu kdysi psal Fusion o nějakym maňasovi co dělá psychlogickej chiptuning Maňas přijede, tuner ho pošle na 3 hodiny pryč a jde si dělat nějakou jinou práci, půlhodiny před příchodem maňase napíchne auto, vyčistí klapku, sání a trochu očistí motor.... Když se maňas vrací tak to má akorát hotový.... Maňas sedne nastartuje odjede a je spokojenej jak to pěkně táhne vocpoda a jak jsou ty klokani navrch znát Citovat
Fakir Odesláno 29. říjen 2009 Odesláno 29. říjen 2009 Původně zaslal: majty no me teda dostalo toto JA Dobry den, ak som to spravne pochopil, vy viete cez diagnosticky port odmerat vykon auta ? S pozdravom ABC (a teraz to najlepsie Ano pane, děláme to přepočtem softwéru v 3D mapě rozdílem dle seriového a úpraveného softwéru, s pozdravem Divil byses, čemu všemu lidi uvěří, pokud se to podá dostatečně \"učeným\" způsobem. \"Lidi\" (jako celek) jsou neskutečně blbí a důvěřiví, můžeš mlít sebevětší kraviny, ale dokud zníš fundovaně a sebejistě, tak jsou tvoji. Já bych výše uvedenou větu ještě vylepšil slovem \"diferencí\" namísto slova \"rozdílem\" a bylo by to ještě o něco věrohodnější. Samozřejmě to funguje jen na lidi, co o motoru ví akorát to, že při jízdě vrčí. [upravil dne 29/10/09 Fakir] Citovat
bombarderik Odesláno 29. říjen 2009 Odesláno 29. říjen 2009 Ty kokso tak to je sila. Ludska blbost siaha snad az do nebies. Ako moze niekdo vyprodukovat taku blbost a este to dat aj na stranku. no proste wow:mrk:mrk:mrk Citovat
Bloodeye Odesláno 29. říjen 2009 Odesláno 29. říjen 2009 Původně zaslal: kovi306 hh podle mě na benzínových motorech by chip měl bejt někde v poslední řadě u tuningu motoru. u nafty je to jasný tam hned ale u benzínu:o esi máš tenhle povedenej motor tak udělej v první ředě POŘÁDNĚ sportovní přímé sání, a POŘÁDNĚ nejlíp na zakázku udělaný výfuk, ale komlet od svodů až na konec(nech si od někoho poradit jak je to s rezonátorama tlumičema a katama, aby to mělo nejlepší průchodnost atd, a podle toho si ho nech udělat) pak by jsi mohl dát ostrý vačky, vyleštit kanály atd. atd. atd ale chip až v poslední řadě tot z mé strany :papa:papa Ja mam rovnaky motor na 206cc a planujem chip,sanie od Green uz mam. Kolko moze vyjst komplet vyfukove potrubie a ktore firmy to robia? Keby som dal len zvody Raceland,neda to par konikov? Necem totiz menit moj pestrofarebny zadny tlmic Citovat
Fakir Odesláno 29. říjen 2009 Odesláno 29. říjen 2009 Bloodeye: kašli na čip, stejně tu nikdo neumí pořádně naladit atmosférickej benzíňák. Když tam budeš dávat svody, tak to chce udělat výfuk celej, jinak to nemá cenu. Svody, do správné vzdálenosti rezonátor, nebo sportovní katalyzátor a koncový tlumič, přičemž vnitřní průměr trubky by měl být stejný jako průměr kolektoru svodů (tj. tam, kde se všechny větve sbíhají do sebe). Zadní tlumič si můžeš nechat, pokud je jeho vnitřní průměr stejný, nebo větší, než kolektoru svodů, jinak to tím přidusíš a navíc to bude mít hnusnej zvuk. Rezonátor/katalyzátor taktéž, může být větší (pak se na konce navaří redukce průměru), ale nesmí být menší. Pokud se ti s výše uvedeným nechce patlat a máš auto spíš jako stylovku, než jako závoďák, tak se na to vyprdni a nech si tam jen nějaký dobře znějící koncový tlumič. Úpravy, které nejsou dotažené do konce, tomu spíš ublíží, než pomůžou (ačkoliv tohle nikdo nechce slyšet). Citovat
Fusion Odesláno 29. říjen 2009 Odesláno 29. říjen 2009 By ste se možná divili kolik \"psychočipů\" se dělá i na naftový motory. Na slovensku kvůli tomu byla obrovská aféra před lety. Vžyť je to všechno nesmysl. Takhle je to správně http://www.r32turbomotors.cz/index.php Citovat
306gti6 Odesláno 1. listopad 2009 Odesláno 1. listopad 2009 Bloodeye: pozri si tuto firmu aj ja mam odnich komplet vyfuk,ty aspon vedia co robia.... http://a-m-a.sk/ Vyfuky a celkovo znacku raceland made in Poland by som na auto nedal.. Citovat
Qcko Odesláno 1. listopad 2009 Odesláno 1. listopad 2009 Heh, zaujimave, mali sa k nim objednat s motorom aky mam napr. ja a som zvedavy ci by tiez povedali ze z toho spravia 100k auto s 200Nt (to Nt ma tam dostalo uplne najviac, ked uz s tym robim, naucim sa aspon jednotky:D)... ...inak na vyfuky mi tiez odporucil firmu a-m-a.sk Y2K, pisal som si s nimi, maju seriozne jednanie, odpovedaju rychlo a su ochotni, takze ked mi odpadne vyfuk a budem nuteny si dat spravit iny, urcite u nich:papa ...a inak ja sa prilis o zvysovanie vykonu cez RJ auta nezaujimam, ale moze mi tu niekto napisat, ako by to malo naozaj fungovat? (lebo takych chiptunerov poznam tiez, ktori maju 200k auta a ide to ako 1.4:aut)...diky za ochotu, pripadne mi staci odkaz na nejaky seriozny clanok:roker Citovat
omegascream Odesláno 2. listopad 2009 Odesláno 2. listopad 2009 ja už som to raz na Peugeot forum dával, ale dám teda aj sem. Celkom pekne popísané: http://chiptuning.sk/index.php?id=22&L=1 Vľavo si potom treba preklikať kapitoly - chiptuning 2, 3 .... Citovat
309GT Odesláno 2. listopad 2009 Odesláno 2. listopad 2009 Qcko : Mělo by to fungovat tak,že se přehraje mapa v řídící jednotce,ale mělo by se to dělat na motorové brzdě aby se došlo k nějakému výsledku a taky aby jsi věděl že jsi dostal to,zač si zaplatil (protokol z brzdy) Ale chipovat atmosféru bez jiných úprav nemá cenu,je lepší udělat motor a pak teprve sladit soft přímo na brzdě....ovšem nebude to za pár korun,ale za pěknej balík:D Citovat
majty Odesláno 2. listopad 2009 Odesláno 2. listopad 2009 a proto se to nevyplati a proto radsi budu setrit na v6 Citovat
Qcko Odesláno 2. listopad 2009 Odesláno 2. listopad 2009 omegascream: diky moc, presne take nieco som si chcel precitat:super 309GT: ja sa o to zaujimam len preto, ze ma stvu reci ludi z okolia typu \"ty vole, mam to cipnute, je to totalka, 50 koni naviac, uplna bomba...\" a podobne:bojim a preto chcem mat vedomosti na oponovanie:roker ... inak som s autom spokojny;) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.