Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

bubny za kotouce na 406


Free-style

Recommended Posts

vim o čem mluvím. je to fakt znatelnej rozdíl. už jsem si na to sice zvykl a nepřijde mi to tak ale vím že tam jsou a odvedou lepší práci než 260. 283 daval i bonedaddy, ferry tak se můžeš zeptat i jich jaký mají zkušenosti. pe.tr se na to chysta.

vzadu jsem nechal bubny. systém ruční brzdy u kotoučových brzd se mi nezamlouvá. a aspon se mi nešpiní vzadu kola:)

jen tak pro zajimavost přestavba brzd vyšla na 5149,-

třemy 1200,- od dundeeho a neona

kotouče 2100,-

desky 715,-

hadice 1134,-

nějaký fotky

[upravil dne 6.9.2009 čakom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

vim o čem mluvím. je to fakt znatelnej rozdíl. už jsem si na to sice zvykl a nepřijde mi to tak ale vím že tam jsou a odvedou lepší práci než 260. 283 daval i bonedaddy, ferry tak se můžeš zeptat i jich jaký mají zkušenosti. pe.tr se na to chysta.

vzadu jsem nechal bubny. systém ruční brzdy u kotoučových brzd se mi nezamlouvá. a aspon se mi nešpiní vzadu kola:)

jen tak pro zajimavost přestavba brzd vyšla na 5149,-

třemy 1200,- od dundeeho a neona

kotouče 2100,-

desky 715,-

hadice 1134,-

nějaký fotky

[upravil dne 6.9.2009 čakom]

vidim,ze asi skutecne brzdy na 1.8 jsou trochu podimenzovany kdyz to hodne lidi meni...

s tou ruckou musim s tebou souhlasit...po zkusenostech z 309gti a citroen zx kdy me rucka nechtela moc poslouchat, musim uznat,ze v tomhle maji bubny vyhodu a byl jsme mile prekvapen kdyz jsem za ni poprve zatahl...

od jaky firmy a od koho si kupoval kotouce?

Koukal jsem u Stangla na Bremba,ale ono to asi bude uz denska dost podobny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

s 2,0T jsem nikdy nejel ale řekl bych že by to mohlo být zajimavý svezení. škoda že turba nedávali i 2,0 16v

taky si rikam,ze je skoda,ze je nadali do 16v,ale jinak podle meho tam mohlo byt o neco malo vic vykonu.Preci jen by si to zaslouzila.

Treba az se postesti se v ni svezt, zmenim nazor. V kazdem pripade jsem ji jeste u nikoho nevidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky doporucuju vymenit 260 a misto nich dat 283mm, obcas jezdim razantneji a brzdeni ze 180km/h jeste spolu s novyma tlumicema, kdy se mi uz neponoruje predek je uplne o necem jinym, clovek uz nemusi \"dobrzdovat ocima\" :D

Jinak vzadu jsem taky nechal bubny (kvuli spine, rucni brzde, zatezovemu regulatoru atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Mám kotouče 283 vpředu a 290 s bubínkem pro ručku vzadu. Teď pro a proti:

U předních kotoučů není o čem diskutova - znatelně lepší brzdný účinek

U zadních kotoučů to je o diskuzi - skoro bych řekl, že nikoli 70%, ale 90% nese předek. Stalo se mi, že mi levé zadní klo nebrzdilo vůbec a pravé jen tak aby se neřeklo a přišel jsem na to až na STK na válcích. Za normáního provozu to nebylo nikterak cítit a to ani po opravě. Byl to Citroën Xantia kde je ručka na přední kola.

Pro kotouče na zadku hovoří jednak design a potom snadnější výměna destiček než paken u bubnu. Ovšem pokud je necháš vesele reznout 40 - 50 tis. km, tak je to jedno.

Jednoznačný problém a tedy proti, je nastavení ruční brzdy - je to o nervy a výsledek je více než nejistý a účinnost ručky na hranici pro vyhození z STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm... jsem tu nekde od nekoho cet, ze je nutny menit celou napravu, kdyz to chce clovek prehodit :) to je pekna blbost s dovolenim. V necem to je jednodussi, v necem slozitejsi.

Kazdopadne pro vymenu bubnu za kotouce je potreba nasledujici:

1) lanko rucni brzdy (jenom ta koncova cast - Y)

2) brzdove trubicky, opet pouze ty koncova casti, co vedou do naboje

3) nejake zaslepky misto cidel ABS (pokud samozrejme ABS nemas, jinak normalne pripojis konektory)

4) samotny naboj s unasecem a jede se :) ....samozrejme jsou jeste potreba kotouce a trmeny, ale to beru jako samozrejmost

takze ono toho vcelku neni moc co menit, ale nejvetsi pruda bude sundat brzdovy trubicky. Mimochodem, nevim jak na tom jsi s vybavou, ale pravdepodobne bude dobrej napad (pokud nemas) nainstalovat regulator brzdny sily. Ackoliv se mi to nezda, nektere modely ho nemeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: FrantaCV

Ahoj. Mám kotouče 283 vpředu a 290 s bubínkem pro ručku vzadu. Teď pro a proti:

U předních kotoučů není o čem diskutova - znatelně lepší brzdný účinek

U zadních kotoučů to je o diskuzi - skoro bych řekl, že nikoli 70%, ale 90% nese předek. Stalo se mi, že mi levé zadní klo nebrzdilo vůbec a pravé jen tak aby se neřeklo a přišel jsem na to až na STK na válcích. Za normáního provozu to nebylo nikterak cítit a to ani po opravě. Byl to Citroën Xantia kde je ručka na přední kola.

Pro kotouče na zadku hovoří jednak design a potom snadnější výměna destiček než paken u bubnu. Ovšem pokud je necháš vesele reznout 40 - 50 tis. km, tak je to jedno.

Jednoznačný problém a tedy proti, je nastavení ruční brzdy - je to o nervy a výsledek je více než nejistý a účinnost ručky na hranici pro vyhození z STK.

tak s timhle jsem nemel problem.. ALE pokud clovek nasadi kotouce dozadu, musi pocitat s tim, ze parkovat v kopci jenom na rucni brzdu je VELMI hloupej napad, protoze auto je docela tezky a ta brzda oproti normalnimu bubnu temer nebrzdi. (aby ne, kdyz prumer bubnu je srovnatelny s bubnem u fiest a podobnych vehiklu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...