jirka639 Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 ahoj, dneska jsem poslal manželku natankovat. jelikož tankuji na Shell V-Power Diesel tak si moje drahá polovička neuvědomila že natankovala V-power 95. Pak stím ujela asi 10km, po 7km to prý divně kuckalo ale dojela. Jenže pak už nenastartovala. Svítí porucha motoru. Nezbývá než poslat pro auto odtahovku a vypustit nádrž. 1. jak co nejlíp vypustit nádrž (krom provztání díry do nádrže) 2. naliji naftu a co dál? protočit motor a jezdit, nebo vyměnit filtry? díky za radu Jirka ps. prosím bez blbých komentářů stát se to může každýmu [upravil dne 6/9/09 jirka639] [upravil dne 6/9/09 jirka639] [upravil dne 7/9/09 jirka639] Citovat
marko306 Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 nádrž vyprázdniť cez otvor plaváku a vysať, na motore povoliť niektorú trubku aby spadlo palivo zo sústavy, doliať naftu do nádrže, odvzdušniť a tých pár deci zvyšného benzínu by nemalo vadiť keď sa to zmieša z naftou Citovat
HonzaZ Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 Jaký je to motor? Kolik natankovala benzínu? Kamarádovi se to stalo na 206SW 1.4 HDI. Ale natankoval asi jenom 8l benzínu. Uvědomil si to a dal tam asi dvě dávky aditiva VIF a pak jel asi 15 km. Potom jsme odčerpali nádrž přes otvor pod zadním sedadlem. Demontovali jsme palivový filtr a ten propláchli naftou. Nalili naftu, nalili VIF, načerpali balónkem palivo a nastartovali a vše OK. Pokud ale načerpala benzín do téměř prázdné nádrže, tak to může být docela průšvih, protože u HDIček jsou vysokotlaké čerpadlo a vstřiky mazány naftou. Benzín odmašťuje a pokud ve směsi převažoval, tak se mohly buď čerpadlo, nebo vstřiky anebo oboje přidřít a to už je docela problém. [upravil dne 5.9.2009 HonzaZ] Citovat
jirka639 Odesláno 5. září 2009 Autor Odesláno 5. září 2009 natankovala do suchy nadrze 25L benzinu Motor je 1.6HDi (110k) bez FAPu (rv2006) Citovat
Dutch Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 Původně zaslal: jirka639 ahoj, dneska jsem poslal manželku natankovat. jelikož tankuji na Shell V-Power Diesel tak si moje drahá polovička neuvědomila že natankovala V-power 95. Pak stím ujela asi 10km, po 7km to prý divně kuckalo ale dojela. Jenže pak už nenastartovala. Svítí porucha motoru. Nezbývá než poslat pro auto odtahovku a vypustit nádrž. 1. jak co nejlíp vypustit nádrž (krom provztání díry do nádrže) 2. naliji naftu a co dál? protočit motor a jezdit, nebo vyměnit filtry? díky za radu Jirka ps. prosím bez blbých komentářů stát se to může každýmu Ja si tiez myslim ze zalezi na tom kolko nafty bolo v nadrzi,ked sa natankoval benzin. A ked sla taku dlhu vzdialenost tak asi trisky budu v haji a vstrekovacie cerpadlo(elementy) tiez dostaly zabrat. Kamoske sa stalo to iste na citroene a stalo ju to 15 000sk. Skusit vypustit nadrz,vycistit filtre a naliat naftu ,a pred nastartovanim sa pomodlit.Potom by som pojazdil par km a pre pokoj duse by som siel na diagnostiku.Ked bude OK tak ti padne kamen zo srdca. Drzim palce. Citovat
ozzy56 Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 těch 25 litrů vidím špatně--udělej,co už je psáno Citovat
jirka639 Odesláno 5. září 2009 Autor Odesláno 5. září 2009 Dutch: no 15tis vidim tak na jeden vstrikovac nastesti mam havarijko, to by se snad mohlo vztahovat na takovou opravu [upravil dne 5/9/09 jirka639] Citovat
HonzaZ Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 Tak to bude asi velký problém. Podle toho, že nenastartovala, tak to asi bude přidřené. Můžeš po vyčištění nalít naftu a přidat aditivum, zkusit nastartovat a jestli to umíš, tak se modlit, ale obávám se že to nepojede. Toho benzínu bylo moc. Asi diesel servis a kontrola vstřiků a palivového čerpadla. Citovat
Dutch Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 Původně zaslal: jirka639 Dutch: no 15tis vidim tak na jeden vstrikovac nastesti mam havarijko, to by se snad mohlo vztahovat na takovou opravu [upravil dne 5/9/09 jirka639] Tych 15 000 sk bolo za vycistenie atd,kamoska nestartovala motor,prisla na to ked platila(na blocku). To som zabudol napisat. Citovat
ozzy56 Odesláno 5. září 2009 Odesláno 5. září 2009 tak když tu ceníte opravu--kolegova manželka udělala to samé na Partneru 2.0HDi 66kw týden starém!!!--žádná záruka a cena opravy 80 tisíc (je to asi tři roky) Citovat
nikol Odesláno 6. září 2009 Odesláno 6. září 2009 Zdarec,nedavno jeden znamej z Italie natankoval benzin misto nafty a ujel několik kylometru,pak to začalo cukat,až to přestalo startovat.Taky jsme se strachovaly co stim a kolik to bude stat.Přijel starej mazak ve starem pickapu a odtahl to.Po hodině volal,že to ma hotove.Vyprazdnil nadrž,filtry vyčistil a pak proplach palivove ustroji naftou.Natlakoval naftou a auto jelo.Dojel stim až do Italie a v pohodě Tak at to stoji co nejmín:papa Citovat
jirka639 Odesláno 6. září 2009 Autor Odesláno 6. září 2009 Takze dneska jsem si zavolal na pomoc kamarada z odtahovky. po pulhodine kdyz jsme zjitili, ze v nadrzi neni cerpadl a \"zbytecne\" tam vedou 4 dráty sme po vyndani víka odčerpali benzinaftu. Filtr je ze spodu auta, takze sme ho nepovolovali. Pak doslo na startování. Zvuky které šly z motoru mi rvaly srdce a kour z vyfuku mi připominal startování V3S v ranních mrazech. Každopádně auto jede ale jen na 2500ot. Svítí kontrolka poruchy motoru - Poulling system faulity - nebo tak nejak. zitra jedu do servisu. Citovat
jirka639 Odesláno 6. září 2009 Autor Odesláno 6. září 2009 takze před chvílí jsem musel jet cca. 10km a už motor normálně točí do 6000, ale stále svítí ta chyba na motoru Citovat
ozzy56 Odesláno 6. září 2009 Odesláno 6. září 2009 asi máš kliku,nebo jsi ho naučil jezdit na benzín Citovat
HonzaZ Odesláno 6. září 2009 Odesláno 6. září 2009 Tak to máš štěstí. Možná, že po více startech ti i ta kontrolka zhasne. Citovat
marko306 Odesláno 7. září 2009 Odesláno 7. září 2009 ja si myslím, že s tým nič nebude. Maximálne dáš vynulovať chybu čo ti ukazuje počítač, na diagnostike ak ti nezmyzne Citovat
jirka639 Odesláno 7. září 2009 Autor Odesláno 7. září 2009 tak kontrolka po 7nastartováních zhasla a auto jede normálně každopádně radši ještě zajedu na diagnostiku. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.