Jump to content

benzín místo nafty -1.6HDi- VYŘEŠENO

jirka639
 Share

Recommended Posts

ahoj,

dneska jsem poslal manželku natankovat. jelikož tankuji na Shell V-Power Diesel tak si moje drahá polovička neuvědomila že natankovala V-power 95.

Pak stím ujela asi 10km, po 7km to prý divně kuckalo ale dojela. Jenže pak už nenastartovala.

Svítí porucha motoru.

Nezbývá než poslat pro auto odtahovku a vypustit nádrž.

1. jak co nejlíp vypustit nádrž (krom provztání díry do nádrže)

2. naliji naftu a co dál? protočit motor a jezdit, nebo vyměnit filtry?

díky za radu

Jirka

ps. prosím bez blbých komentářů stát se to může každýmu

[upravil dne 6/9/09 jirka639]

[upravil dne 6/9/09 jirka639]

[upravil dne 7/9/09 jirka639]

Jaký je to motor? Kolik natankovala benzínu? Kamarádovi se to stalo na 206SW 1.4 HDI. Ale natankoval asi jenom 8l benzínu. Uvědomil si to a dal tam asi dvě dávky aditiva VIF a pak jel asi 15 km. Potom jsme odčerpali nádrž přes otvor pod zadním sedadlem. Demontovali jsme palivový filtr a ten propláchli naftou. Nalili naftu, nalili VIF, načerpali balónkem palivo a nastartovali a vše OK. Pokud ale načerpala benzín do téměř prázdné nádrže, tak to může být docela průšvih, protože u HDIček jsou vysokotlaké čerpadlo a vstřiky mazány naftou. Benzín odmašťuje a pokud ve směsi převažoval, tak se mohly buď čerpadlo, nebo vstřiky anebo oboje přidřít a to už je docela problém.

[upravil dne 5.9.2009 HonzaZ]

Původně zaslal: jirka639

ahoj,

dneska jsem poslal manželku natankovat. jelikož tankuji na Shell V-Power Diesel tak si moje drahá polovička neuvědomila že natankovala V-power 95.

Pak stím ujela asi 10km, po 7km to prý divně kuckalo ale dojela. Jenže pak už nenastartovala.

Svítí porucha motoru.

Nezbývá než poslat pro auto odtahovku a vypustit nádrž.

1. jak co nejlíp vypustit nádrž (krom provztání díry do nádrže)

2. naliji naftu a co dál? protočit motor a jezdit, nebo vyměnit filtry?

díky za radu

Jirka

ps. prosím bez blbých komentářů stát se to může každýmu

Ja si tiez myslim ze zalezi na tom kolko nafty bolo v nadrzi,ked sa natankoval benzin. A ked sla taku dlhu vzdialenost tak asi trisky budu v haji a vstrekovacie cerpadlo(elementy) tiez dostaly zabrat. Kamoske sa stalo to iste na citroene a stalo ju to 15 000sk. Skusit vypustit nadrz,vycistit filtre a naliat naftu ,a pred nastartovanim sa pomodlit.Potom by som pojazdil par km a pre pokoj duse by som siel na diagnostiku.Ked bude OK tak ti padne kamen zo srdca. Drzim palce.

Tak to bude asi velký problém. Podle toho, že nenastartovala, tak to asi bude přidřené. Můžeš po vyčištění nalít naftu a přidat aditivum, zkusit nastartovat a jestli to umíš, tak se modlit, ale obávám se že to nepojede. Toho benzínu bylo moc. Asi diesel servis a kontrola vstřiků a palivového čerpadla.

Původně zaslal: jirka639

Dutch:

no 15tis vidim tak na jeden vstrikovac

nastesti mam havarijko, to by se snad mohlo vztahovat na takovou opravu

[upravil dne 5/9/09 jirka639]

Tych 15 000 sk bolo za vycistenie atd,kamoska nestartovala motor,prisla na to ked platila(na blocku). To som zabudol napisat.

Zdarec,nedavno jeden znamej z Italie natankoval benzin misto nafty a ujel několik kylometru,pak to začalo cukat,až to přestalo startovat.Taky jsme se strachovaly co stim a kolik to bude stat.Přijel starej mazak ve starem pickapu a odtahl to.Po hodině volal,že to ma hotove.Vyprazdnil nadrž,filtry vyčistil a pak proplach palivove ustroji naftou.Natlakoval naftou a auto jelo.Dojel stim až do Italie a v pohodě:super Tak at to stoji co nejmín:papa

Takze dneska jsem si zavolal na pomoc kamarada z odtahovky. po pulhodine kdyz jsme zjitili, ze v nadrzi neni cerpadl a \"zbytecne\" tam vedou 4 dráty sme po vyndani víka odčerpali benzinaftu.

Filtr je ze spodu auta, takze sme ho nepovolovali.

Pak doslo na startování. Zvuky které šly z motoru mi rvaly srdce a kour z vyfuku mi připominal startování V3S v ranních mrazech.

Každopádně auto jede ale jen na 2500ot.

Svítí kontrolka poruchy motoru - Poulling system faulity - nebo tak nejak.

zitra jedu do servisu.