Jump to content

Nový podvod s bankomatem nebo stará záležitost či úplná kravina?


Marcel505
 Share

Recommended Posts

Přišlo mailem:

FW: Bankomat - nová finta? # # # # # # # # # # # # Bacha na výběry v bankomatech, Češi jsou opravdu vynalézaví!! # Přeposílám........ # # # # # # Ahoj všichni, omlouvám se za nevyžádaný e-mail, ale nemohu jinak. Dnes se mi stala # událost, # # o # # # které by mělo vědět co nejvíce lidí, aby se jí vyvarovali. # # # # # # Šel jsem si vybrat peníze z bankomatu v OD Kotva, kde často pracuji. Vše # # # probíhalo normálně: vložení karty, zadání PIN, volba částky a žádost o # # # stvrzenku. Karta i stvrzenka vyjely normálně, jen peníze nikde. A na # displeji # # # nápis \"Odeberte peníze\"! # # # # # # Koukal jsem jak tele, ale peníze jsem neviděl - ani otvor, ze kterého by # měly # # # vylézt. Každý bankomat je jiný a na první pohled nebylo nic patrné, došlo # mi # # to # # # až při podrobné prohlídce. Na dvířka, ze kterých vylézají peníze někdo # # přilepil # # # dvířka falešná (hliníkovou lištu). Takže peníze z bankomatu vyjely pravými # # # dvířky a zůstaly za dvířky falešnými. # # # # # # Pokusil jsem se falešná dvířka odstranit pomocí klíčů, nic jiného jsem u # sebe # # # neměl), ale nešlo to. Počáteční paniku vystřídala chladná úvaha - hlavně # # # neodcházet od bankomatu. Zavolal jsem z mobilu na 158, nahlásil co se stalo # a # # # policie dorazila během několika minut. Zároveň jsem zavolal do banky (číslo # # mám # # # v mobilu pro případ ztráty karty) a nahlásil jim to. Policie i banka mi # # # odsouhlasily odstranění falešných dvířek bankomatu. Požádal jsem tedy # známeho # # # údržbáře z OD Kotva, aby mi přinesl a půjčil nářadí, což se stalo. # # # # # # Hliníkovou lištu se mi podařilo vypáčit šroubovákem, byla přilepena jen po # # # okrajích. Na její spodní straně byla oboustranná samolepka a na ní # přilepené # # # moje peníze. Takže to dobře dopadlo, ztratil jsem jen spoustu času. A taky # to # # # byly docela nervy. # # # # # # Tenhle e-mail píšu proto, aby se něco podobného stávalo co nejméně. Jako # # # prevenci. # # # # # # Než půjdete vybírat do bankomatu, raději zkontrolujte, zda mají odkud # vylézt # # # peníze. A taky se může hodit něco špičatého s sebou (nůž, šroubovák, pilník # # # apod.). A určitě mobil. # # # # # # Máte-li chuť, pošlete tenhle mail dále, čím více lidí o tom bude vědět, tím # # méně # # # se jich nachytá.

[upravil dne 15/8/2009 Marcel505]

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: Marcel505

Přišlo mailem:

Bankomat - nová finta? Bacha na výběry v bankomatech, Češi jsou opravdu vynalézaví!! Přeposílám........ Ahoj všichni, omlouvám se za nevyžádaný e-mail, ale nemohu jinak. Dnes se mi stala událost, o které by mělo vědět co nejvíce lidí, aby se jí vyvarovali. Šel jsem si vybrat peníze z bankomatu v OD Kotva, kde často pracuji. Vše probíhalo normálně: vložení karty, zadání PIN, volba částky a žádost o stvrzenku. Karta i stvrzenka vyjely normálně, jen peníze nikde. A na displeji nápis \"Odeberte peníze\"! Koukal jsem jak tele, ale peníze jsem neviděl - ani otvor, ze kterého by měly vylézt. Každý bankomat je jiný a na první pohled nebylo nic patrné, došlo mi to až při podrobné prohlídce. Na dvířka, ze kterých vylézají peníze někdo přilepil dvířka falešná (hliníkovou lištu). Takže peníze z bankomatu vyjely pravými dvířky a zůstaly za dvířky falešnými. Pokusil jsem se falešná dvířka odstranit pomocí klíčů, nic jiného jsem u sebe neměl), ale nešlo to. Počáteční paniku vystřídala chladná úvaha - hlavně neodcházet od bankomatu. Zavolal jsem z mobilu na 158, nahlásil co se stalo a policie dorazila během několika minut. Zároveň jsem zavolal do banky (číslo mám v mobilu pro případ ztráty karty) a nahlásil jim to. Policie i banka mi odsouhlasily odstranění falešných dvířek bankomatu. Požádal jsem tedy známeho údržbáře z OD Kotva, aby mi přinesl a půjčil nářadí, což se stalo.Hliníkovou lištu se mi podařilo vypáčit šroubovákem, byla přilepena jen po okrajích. Na její spodní straně byla oboustranná samolepka a na ní přilepené moje peníze. Takže to dobře dopadlo, ztratil jsem jen spoustu času. A taky to byly docela nervy.Tenhle e-mail píšu proto, aby se něco podobného stávalo co nejméně. Jako prevenci. Než půjdete vybírat do bankomatu, raději zkontrolujte, zda mají odkud vylézt peníze. A taky se může hodit něco špičatého s sebou (nůž, šroubovák, pilník apod.). A určitě mobil. Máte-li chuť, pošlete tenhle mail dále, čím více lidí o tom bude vědět, tím méně se jich nachytá.

Sorry za citaci ale bez těch # se to bude číst líp :)

Link to comment
Share on other sites

verim tomu ze sa to mohlo stat..

Viem ze boli take veci ze bankomaty hackli nejaky manici, pripadne tam pred to nalepia citacku kariet, tj vyberies si peniaze normalne, oni si naklonuju kartu a vyberu si tiez..

Treba davat bacha na to.

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: Pe.Tr

Marceli , mě už nepřekvapíš .

http://www.hoax.cz/retezove-emaily/bankomaty---nova-finta-2009/

jako malej Jarda :D

Předběhnul si mě :D Už jsem zadával adresu, abych to tam našel :D

Nicméně, tohle se stát může a myslím že o tom psali i na Novinkách.

Před každým výběrem je nutný zkontrolovat bankomat, zda na něm nejsou nějaký vychytávky (třeba něco nalepenýho, držák třeba na nějaký reklapy apod.) Lepší je vybírat si bankomaty, který jsou v budově banky, nebo obchoďáku.

[upravil dne 15.8. 09 dolly1010]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...