Jump to content

OT: Felicia netáhne

Dundee
 Share

Recommended Posts

Kolega má problém se svojí Feldou (1.3 BMM 50 kW, combi, rok 1996).

Nedávno mu měnili těsnění pod hlavou a od tý doby mu to auto pořádně nejede. Kde dřív jel do kopce na 4, teď musí podřazovat, dřív jel po dálnici v pohodě 140, teď je rád za 110. Když má auto plný, tak ani to ne.

Koukali jsme pod kapotu snad na všechno a nic nezapojenýho nebo tak něco jsme nenašli. Tlaky ve válcích jsou změřený a všechny válce v pohodě a nastejno. Dneska byl venku palivoměr s čerpadlem a tam je taky všechno v pořádku a čistý.

Díky za všechny tipy;)

Taky mě to napadlo, protože i volnoběh je takovej pofidérní a motor se dost klepe. Asi ho vyndáme a proženeme skrz něj trubku nebo ho vypálíme jako vejfuk z fichtla. Pokud by to mělo pomoct, bylo by to super.

Ještě mě napadl potenciometr škrtící klapky, ale to by se asi chovalo jinak:myslim

honza406: Pod kapotou je všechno zapojený a ani dráty se netvářej, že by byly zlámaný.

Líby: Myslim, že víc už tomu katu neublížíme (kolega jezdí většinou krátký trasy po Praze a občas vyjede na jih k Bechyni a okolí) a dát místo něj jenom trubku by bylo moc okatý...

Jo, teď si vzpomínám, jak servisák dva dny hledal a nadával - motor neměl sílu. Nakonec to našel - byl vadný přetlakový ventil ve vstřikování. Palivové čerpadlo dávalo normálně benzín, ale přetlakový ventil málo držel a benzín šel zpět do nádrže a tím šlo málo benzínu do vstřikování. Samozřejmě na Feldě.

Původně zaslal: honza406

pokud měnili těsnění pod hlavou není třeba sundávat řetěz :papa

Tak to jsem netušil. Vždy, když tam přijdu, tak koukám na ty písty a hlava je pryč a ventily taky... Vačka asi taky... Moc jsem to teda nestudoval.