Jump to content

Papierove modelarstvo, zaujima sa niekto

Qcko
 Share

Recommended Posts

Tak si tu upratujem policku so svojimi modelmi a napadlo ma spytat sa, ci sa tu niekto tiez venuje papierovemu modelarstvu (ci uz vyroba vlastnych modelov, alebo klasika z casopisov ako ABC, ElektronZenit atd:papa )...

...ked to spocitam, venujem sa tomu +/- 12 rokov, poslednych par rokov nemam vobec cas, ale stale sa o to zaujimam apson po \"teoretickej\" stranke:mrk

Neskor prihodim aj fotky nejakych mojich prac, ak by bol zaujem:papa

Papírové modely jsem \"blemcal\" (lepit se to fakt nazvat nedá) jako většina mých vrstevníků kolem 10. roku, kdy vycházely v tehdy těžce podpultovém časopisu ABC. Protože ale nejen já (ale hlavně moji rodiče) zakrátko seznali, že je všude možně mnohem víc ulepených částí bytu než jen papírové modely, byl jsem pod tíhou situace donucen se tohoto \"sportu\" vzdát. Přiznám se, že mě to ani moc nemrzelo - když se něco nedaří, velice rychle využiješ jakoukoli záminku, abys toho mohl nechat.

Následovalo ještě několik pokusů s plastovými stavebnicemi velice populárních veteránů (IGRA), jelikož ale slepovačka stála 12,- Kč a hotový model 20,- Kč, velice záhy jsem dospěl k přesvědčení, že je lépe si připlatit, aby někdo piplavou práci udělal za mě - no a s touhle životní filosofií žiju až dodnes (bohužel třeba u rekonstrukce bytu by se zřejmě hodil jiný přístup)

naposledy som poskladal Lopraisovu Tatru z dakaru pred tromi rokmi. Ak ju nájdem hodím aj ja foto. Pred tým som ich mal tiež kopu z ABC a tak. Z vlastných som mal rušeň prezívkou princezná, označenie si už nepamätám. Teraz už neni čas na to:(

Lietadla su super, kamarad sa venuje replikam bojovych strojov a vyraba si ich komplet sam, blazon, moja ucta:)

Tie tvoje modely su aj funkcne? Inak velmi pekna praca:potlesk

Tu prihodim par svojich prac, je to fotene teraz mobilom, tak sorac za kvalitu, ale fotak nevlastnim:mad:

Takze, Cross motorka:)

post-0-14109608841931_thumb.jpg

No ono toto su tiez modely ABC a pochybujem za sa za tych 20 rokov nejako zmenili:D

...videl som nedavno v Tescu ABC, tak som ho len tak prelistoval a skoro som sa pogrcal, modely total hnus, divne farby, jednoduchost az to bolelo, kam sa vytratili tieto stare paradicky:blablabla