maximum Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 Zdravim. Potrebujem vymenit klimovy kompresor, mam novy doma, klimu v aute mam napustenu a potrebujem ju vypustit. Poznam dvoch chlapikov, co by mi to vytiahli odsavackou, ale obaja su odcestovani, tak mi napadlo, ze to vypustim sam ( zoberiem rukavicu na ruku a cez tie ventily na rurkach vypustim von). Chcem sa spytat, ci to je bezpecne, ako pre mna, tak pre ZP. Je to len taka uvaha, lebo nema mi s tym kto helfnut. Dakujem. Citovat
Ferry Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 tak vypustit to muzes, sice to neni uplne nejsetrnejsi reseni ( taky to pusobi na ozonovou vrstvu a navic jelikoz se ve vzduchu pusobenim slunecniho zareni premenuje na kyselinu, zpusobuje kysele deste), ale z jinych klimatizaci utika taky. Bacha na to, ze bod varu ma -26st C takze pozor na popaleniny. Jedovaty neni, neni horlavy. Jinak pokud budes rozpojovat okruh klimatizace, nemel by byt rozpojen a otevren do atmosfery dele nez 5minut, jinak se znehodnoti vysousec a je potreba ho vymenit za novy ( coz by se ale stejne melo delat cca po dvou letech) takze asi tak [upravil dne 30/7/09 Ferry] Citovat
zzipCZ Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 se zkus domluvit někde v klima servisu jestli ti to necucnou a po opravě nedají zpět je zbytečný platit novou nápln Citovat
maximum Odesláno 30. červenec 2009 Autor Odesláno 30. červenec 2009 ok.. diik Ferry, tak asi to skusim... poreferujem, ked sa na to odhodlam... cuuus Citovat
MichalKozel Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 Původně zaslal: Ferry ...., nemel by byt rozpojen a otevren do atmosfery dele nez 5minut, jinak se znehodnoti vysousec a je potreba ho vymenit za novy ( coz by se ale stejne melo delat cca po dvou letech) takze asi tak ... [upravil dne 30/7/09 Ferry] Zdravím, jen se chci zeptat, jak vážný to je s tou výměnou vysoušeče po 2 letech nebo při otevření okruhu. Ještě jsem neslyšel o někom, kdo by ho měnil . Při opravě auta po nehodě mi měnili \"chladič\" klilmy a předpokládám, že to měli otevřené mnohem dýl než pár minut (měnili nárazník, chladič vody, blatníky, ...) a nic o výměně nenaznačovali, že by bylo třeba ho měnit (resp. se vůbec nezmínily) ... Díky... Citovat
punkac Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 Tak ohledně toho vysoušeče by mě to zajímalo taky.... Auto je stáro 11let, klima šlape jak má, ale o tom, že by byl měněn vysoušeč silně pochybuji. Otázka zní, když vše funguje je opravdu nutné se v tom vrtat a měnit ho? Může se něco nenávratně rozbít (kompresor, výparníky, atd.)? Citovat
ozzy56 Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 chceš se v tom vrtat,když chladí ? Citovat
punkac Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 samozřejmě, že nechci! Myslel jsem, že to je zřejmé. Jen mě zajímá, jestli se něco podstatného, co by mohlo vést k destrukci klimy, nezanedbalo. Tj. jak moc důležitá součástka ten sušič je? Někdy mám pocit, že do těch aut dávají schválně věci bez kterých to taky funguje a nekurví se Citovat
subin Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 Sušič funguje zároveň i jako filtr,výmněna při delším otevření okruhu,je vhodná(a při poškození kompresoru,nutná). Ve zkratce-odlučuje vlhkost,nečistoty v okruhu.Měnil jsem ho několikrát,ale u svého auta ne,dokud funguje klima jak má,nedoporučoval bych se do toho vrtat,zbytečně si tím můžeš přivodit problémy Citovat
punkac Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 to jsem přesně chtěl slyšet jinak pro ostatní, v tom co funguje se zásadně nevrtám Citovat
Ferry Odesláno 30. červenec 2009 Odesláno 30. červenec 2009 ja kdyz dodelaval klimu do svyho auta, tak jsem mel celej system otevrenej pres tyden, kdyz byl komplet vyndanej z darcovskeho auta a nez jsem ho namontoval do sveho. Jelikoz jsem tenkrat hledal veskere technicke info na serviceboxu, narazil jsem i na technicky predpis Peugeot, kterej tu vymenu predepisuje, tak jsem ho dodrzel. Pri montazi jsem pak dal tedy novy vysousec a pripojil ho tesne pred plnenim okruhu chladivem. Klima mi ted uz pres rok bez problemu klimuje a rekl bych i bez uniku (daval jsem i vsechna nova tesneni na spoje, ktere byly rozpojene) Na druhou stranu, jestli vam klima funguje bez problemu a bez uniku, asi bych ho taky nemenil Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.