Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj všem, včera jsme řešili akutní výměnu výfuku na mamčiný 106. Vzhledem ke stáří auta a jeho pořizovací ceně jsme nakoupili potřebné díly (střední trubku a koncový tlumič viz obr.) zn. Starline s tím, že min záruku výfuk vydrží (původní díly jsou zn. walker). Nákup na P-C srazil koncovou cenu na velice příjemných 1500Kč :). Výměna proběhla bez větších problémů, ale po nastartování a zkušební jízdě je nyní auto o poznání hlučnější:nevim (je to solidní laďák:D) Takže teď řešíme co s tím. Nemá někdo podobnou zkušenost? Zkoušel jste už někdo \"reklamovat\" výfuk protože je moc hlučný?:myslim:aut

[upravil dne 31.5.09 MJSytic]

post-0-14109607328554_thumb.jpg

Odesláno

No prostě to duní, prdí a trošku i rezonuje:aut Myslel jsem že nám to někde \"fouká\", ale všude to těsní a ani to nikde není opřený o kastli ... Prostě mi to přijde, jako když v tom tlumiči někdo zapomněl udělat pár přepážek:myslim

Odesláno

No to samo může. Na druhou stranu, do doby, než se oddělil zadní tlumič od konce trubky (106káři vědí, kde to vždycky upadne), tak auto mělo standardní zvuk.

Ještě mě napadlo, že by jsme tam zkusili dát na zkoušku ten starý tlumič, jaký to bude mít zvuk :myslim

Odesláno

Nemá. Ani mladá na tý svý ho nemá... Koukal jsem i na Bosal a to schéma odpovídá ...

Ale zase, i kdyby tam měl být, tak by to nevysvětlovalo tu situaci, že po výměně trubky a koncovýho tlumiče je to najednou hlučný :myslim:aut

Odesláno

Muj polskej výfuk je taky proti tomu co tam byl malinko hlučnější, připisuju to tomu že je o dost rozměrnější než ten co tam byl. Chyba bude u tebe nejspíš ve vytlumení samotnýho pláště, někde se ušetřit musí, no

Odesláno

No jestli ti tam něco rezonuje tak to klidně může bejt nějaká přepážka volnější v zadním díle. Z toho si nic nedělej mám tam zadní díl z polska ani už newim co je to za značku a to je panečku duňák slovy pár kamarádů kteří jeli jednou za mím autem\" čoveče ty snad máš v tom výfuku díru nech si to spravit\". Navíc ono kdzž si nekoupíš originální díly tak nepočitej s kvalitou. Jsem si koupil českej univerzální katalyzátor za 2000 a nechci pomlouvat ale je pěkně vykurvenej. Po 10000 km se propadly nějaké přepážky a rezonuje hrůza. Nedávno dokonce se od něj ozvala rána a přicpalo se celý potrubí a auto nechtělo jet :) A nechci ani pomlouvat značku starline ale je taky pěkně na... koupil sem si zapalovací kabely za 500 a vydrželi 15000 km. Jestli ti mohu radit rači to zkus reklamovat nebo vyměnit uděláš líp. Mnoho zdaru :)

Odesláno

Tak mě by to taky nevadilo, ale mamka z toho bublání moc nadšená není :aut

No asi budeme chytřejší, až tam vrátíme ten starej Walker (snad ho táta už nevyhodil).

Pokud to bude tiší, jako předtím, tak co s tou výměnou za jiný? Mám to vůbec zkoušet? Reklamovat výfuk, že dělá moc kravál, to bude asi blbý co? :D:aut

Odesláno

Tak se problém vyřešil tak trochu sám. Mamka to párkrát projela a prý si zvykne:aut Je fakt, že na volnoběh a při nižších otáčkách to má normální zvuk (výfuk skoro to není slyšet), ale když tomu trošku naloží, tak to začne řinčet, jako laďák od nějakých rally auta :D Schválně sem zkusím dodat videjko se zvukem pro představu, aby si mohli drbat hlavu ti, co utratili těžký prachy za laďák, když ho v AK mají za litr:aut:D

[upravil dne 2.6.09 MJSytic]

Odesláno

Tak já mám úplně stejnou zkušenost. Taky koncovej díl výfuku Starline a po výměně daleko větší hlučnost než původní prorezlej. Údajně má o dvě přepážky míň než Bosal. Takže platí laciné dvakrát placené :grr Ale časem jsem si na to zvyknul a už to neřeším, ale příště bych už od Starline nekoupil nic. Na druhou stranu se ten zvuk může někomu i líbit, zní to jako těžce vytuněný :D

Odesláno

Reklamaci bych zkusil snad jen kdybys měl na montáž fakturu z odborného servisu... jinak z velké části platí Starline=Shitline

Odesláno

MJSytic: mohl bys mi prosím tady nebo přes PM poslat maličký postup jak nejlépe demontovat starý koncový tlumič a dát tam nový. Mám teď jeden objednaný za příjemnou cenu 77 PLN s dovozem :D ale ještě nedorazil ... koukal jsem pod auto a mám tam takovou objímku kolem tlumiče jen nevím jeslti ji oddělat nebo nějak zlikvidovat a u nového bude taky ...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...