Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

direction indicator faulty(s)


michal24

Recommended Posts

Ještě bych zkusit vytáhnout žárovky, očistit kontakty, případně je ošetřit nějakým přípravkem. Může to být způsobeno třeba jen krátkodobým přerušením při blikání, které ŘJ vyhodnotí jako chybu. Třeba u 307 se mi občas stalo, že některá žárovka přestala svítit, přitom stačilo pouze vytáhnout a znova namontovat, ale hlášky to žádny nepsalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tento problém taky.

Taky mám hlášky left hand stoplamp bulb faulty - tu tedy častěji.

Chybu brzdy mi to háže i když určitě nebrzím (noha na plynu).

Přečetl jsem :

Světla svítí i blikají normálně.

Direction to háže méně ale nikdy to nezůstane svítit, jen to tak jako problikne i u lefthand.

Měnil jsem světlo zadní levé (na straně řidiče), ale jen plast a celé kontaktní plato i se žárovkami jsem si nechal původní (mám ješt z druhého světla).

Je vše způsobeno spínačem na brzdě? Pokud ano stačí vyměnit jen ten jeden, nebo oba pokud mám tempomat?

Měnil jsem přední čepy a četl jsem o kalibraci úhlu volantu tady:

Na té jsem nebyl nemůže to souviset s chydou direction? (Že by stačilo skalibrovat). Nebo jsou v háji páčky potažmo Com za 12 litrů?

Kalibrace se dá provést i \"běžnou\" diagnostikou nebo je potřeba origo peugotí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím tak s obyč. dia se do ESP nedostaneš a tím pádem nemůžeš zkalibrovat snímač natočení volantu........

Jinak vyčisti patice a prostříkni kontoxem u zadních lamp...mohli by ti hlášky o špatných žárovkách zmiznout .....

[upravil dne 16-3-09 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jamesz

Mám tento problém taky.

Taky mám hlášky left hand stoplamp bulb faulty - tu tedy častěji.

Chybu brzdy mi to háže i když určitě nebrzím (noha na plynu).

Přečetl jsem :

Světla svítí i blikají normálně.

Direction to háže méně ale nikdy to nezůstane svítit, jen to tak jako problikne i u lefthand.

Měnil jsem světlo zadní levé (na straně řidiče), ale jen plast a celé kontaktní plato i se žárovkami jsem si nechal původní (mám ješt z druhého světla).

Je vše způsobeno spínačem na brzdě? Pokud ano stačí vyměnit jen ten jeden, nebo oba pokud mám tempomat?

Měnil jsem přední čepy a četl jsem o kalibraci úhlu volantu tady:

Na té jsem nebyl nemůže to souviset s chydou direction? (Že by stačilo skalibrovat). Nebo jsou v háji páčky potažmo Com za 12 litrů?

Kalibrace se dá provést i \"běžnou\" diagnostikou nebo je potřeba origo peugotí?

S tým nemá nič spoločné ani brzdový spínač a COM s ESP už vôbec nie. Takisto si skontroluj ten konektor na svetle, je to typická závada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Sevas. Mal som to iste. Akurat bolo divne ze ked som slapol na brzdu tak napisalo ze DIRECTION LAMP a ked som dal smerovku tak HEAD STOP LAMP. Robilo to nepravidelne. Bol som s tym v Peugeot servise, diagnostika im ukazala ze bol skrat na lavom brzdovom svetle. Pri vymene zistili ze to bolo sposobene hrdzou tak to vycistili a dali novu ziarovku. A smitec. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak vypadá, že problém vyřešen...

Źádné problém s kostřením, vadnou žárovkou, nebo špinavými kontakty.

Sem se naštval, při nastartovaném autě, jsem odpojil konektor zadního, levého světla a auto vygenerovalo stejnou hlášku. Tak jsem vypl motor.

Jemně jsem otevřel kryt konektoru odpojeného konektoru světla a postupně vyndal všechny piny, s tím že jsem stlačil vnitřní dotykové plošky víc do středu a o od té doby klid, žádné hláška chyba levého brzdového světla, nebo blinkru, nyní 4 den - OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zdravím, mám stejný problém, při jízdě šlápnu na brzdu a vyskočí mi hláška direction indicator faulty(s). Rovněž mi při pravém blinkru rychleji bliká směrová šipka u tachometru, ale všechny světla normálně fungujou. Vyndal jsem tedy zadní lampu, vyčistil, vyměnil žárovky a vše je při starém, akorát mi teď už pravý zadní blinkr ani nebliká. Nevíte někdo, kde je zakopanej pes?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

zdravím...mě to taky zlobilo...stačilo vzít kus drátu...napojit ho ke kabelu co vede kostru do toho světla...a jednoduše navázat na ten placatej spoj co je ze zadní strany (jak jsou žárovky) na světle...ale bacha...nedejte to na prostřední :D kostra jsou tuším ty krajní ;)....od chvíle co jsem to udělal mám klid...do tý doby mi to hlásilo asi 100x denně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Já ať dělám co dělám, nemůžu se těch hlášek zbavit, konektor jsem pročistil, posléze i rozebral. Najustoval kontakty tak aby tlačily na kontakt víc. Pořád NIC. Už se mi to dříve stalo, stačilo párkrát vytáhnout konektor a bylo po problému, teď když konektor vytáhnu, ozývají se zvláštní pípající přerušované zvuky, někde z podstřechy ??????? Ne z reproduktoru!

Za každou radu budu rád. Díky Sifon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...