Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zdarec Pažouti,mam takove dylema.Když mam na povinem ručeni 20 procentni bonus a nahodou prodam auto a nebo přijdu o autičko:bojim A po nějake době( po par letech ) si pořidím nove,da se pořad použit ten 20 procentni bonus? Otazka zní,ma bonus nějakou dobu platnosti?:myslimDiky předem :papa

Odesláno

Bonus se dle mého názoru vztahuje na bezeškodní průběh, kterej Ti pojišťovna potvrdí při vyřazení auta, takže by to nemělo ztrácet na významu

Odesláno

To jo,ale nebude to ubyvat po nějake době směrem dolu? Možna se pletu,jde o to ,že mam šanci nechat pojistit auto na otce a to mi uděla přes dva talíře:potlesk Tak špekuluji co stím:myslim

Odesláno

U vas to mate nejaky slozity.

U nas to uz je jedno, poistovne sa o vas biju, ci mate skodovy alebo bezskodovy priebeh. Ja uz sem nahlasoval skodu kterou se nespachal, protoze kamarad nekde nabral stlpik s otcovim passatem, ktery byl s kamionem v zahranici. Nez se vratil, potreboval to ututlat, a dvere byli prehnuty az moc, takze musel sehnat novy, nastrek, vsechno.

Tak sem se mu nahlasil na pojistku, a no problema.

Mam 1.4, malo rokov, a terajsia poistka je 2500 SK na rok :) Myslim, ze slusna, doteraz som mal 2785 SK :) Na punte 1.7 TD sem mnel dle obsahu najvyssi, 3460 Sk na rok...

I kdyby sem spusobil 10 nehod za rok, tak mozna ne u teto poistovni, ale u dalsi, napriklad axa, dostanem tu poistku za 2500 Sk zase :)

Guest servisman
Odesláno

měl jsem auto na leasing na 3 roky a povinné platili oni.Potom jsem šel do jiného auta a povinné mi uznali co bylo před tím jen 50% z doby,započítali jen 18 měsíců ,ale je tomu 5 let třeba něco změnily .Nevím na jak dlouho můžeš přerušit povinné aby jsi nepřišel o bonus .Záleží co je ve smlouvách

Odesláno

Ja jsem ted jsem rusil starou pojistku na prodane auto a presouval bonusy na novou pojistku na nove auto. Prvni na co se pani ptala, bylo jak dlouho mam novou pojistku kam budu presouvat bonusy. Je tam nejake obdobi mezi zrusenim a zalozenim pro to aby uznali bonusy.

Ale moje rada je jednoducha, zvednout telefon a zeptat se na to primo pojistovny ;) .

Odesláno
Původně zaslal: Lubk0

U vas to mate nejaky slozity.

U nas to uz je jedno, poistovne sa o vas biju, ci mate skodovy alebo bezskodovy priebeh. Ja uz sem nahlasoval skodu kterou se nespachal, protoze kamarad nekde nabral stlpik s otcovim passatem, ktery byl s kamionem v zahranici. Nez se vratil, potreboval to ututlat, a dvere byli prehnuty az moc, takze musel sehnat novy, nastrek, vsechno.

Tak sem se mu nahlasil na pojistku, a no problema.

Mam 1.4, malo rokov, a terajsia poistka je 2500 SK na rok :) Myslim, ze slusna, doteraz som mal 2785 SK :) Na punte 1.7 TD sem mnel dle obsahu najvyssi, 3460 Sk na rok...

I kdyby sem spusobil 10 nehod za rok, tak mozna ne u teto poistovni, ale u dalsi, napriklad axa, dostanem tu poistku za 2500 Sk zase :)

Doznat se natvrdo k pojistnému podvodu a ještě k tomu veřejně, to se na mě nezlob, ale to může snad jen trouba..

Odesláno

Koukám, že LubkO exceluje na více vláknech. :D

Hochu, jsou věci, se kterýma je lepší se nechlubit ani v hospodě u píííva. Tím ti nechci radit, na to přijdeš tak jako tak sám. Akorát, že ty zkušenosti někdy moc bolí...:nevim

Odesláno
Původně zaslal: TomThom

Koukám, že LubkO exceluje na více vláknech. :D

Hochu, jsou věci, se kterýma je lepší se nechlubit ani v hospodě u píííva. Tím ti nechci radit, na to přijdeš tak jako tak sám. Akorát, že ty zkušenosti někdy moc bolí...:nevim

nepíše se Ó, ale nula! :D

(někteří jedinci jsou na nicky docela hákliví. Třeba já, spousta lidí mě píše s Velkým, a přitom já se snažil, aby se neobtěžovali zvedat/mačkat Shift ) ;)

Odesláno

Po zrušení povinného ručení (nebo havarijního pojištění) se ti bonus za bezeškodný průběh v prvním roce \"drží\" v plné dosažené výši. Po tomto roce se ti začínají měsíce po měsící od té výše odečítat až do nuly případně do té doby než je zase uplatníš v nějaké nové pojistné smlouvě.

Příklad: 1.1.2006 jsem prodal auto a měl k tomu dni 60 měsíců za bezeškodný průběh tj. 25% bonus (za každých 12 měsíců 5%). Pokud ho stihnu uplatnit v nové pojistné smlouvě do roka tj. do 1.1.2007 mám nárok na oněch 60 měsíců 25% slevy za bonus.

Po 1.1.2007 se měsíce začínají odečítat měsíc po měsíci takže např. k 1.7.2007 budu mít nárok na 60-6=54měsíců což je už jen 20%, k 1.1.2008 to bude 60-12=48 to jest ještě poslední den na nárok 20%, o den později 2.1.2008 už je to 60-13=47 a tj. 15%, k 2.1.2009 by to bylo 60-25=35měsíců což je 10% slevy za bonus atd.... Jen malé upřesnějí, bonusy se dají převádět pouze ve stejné kategorii vozidel, to znamená nedá se převádět např z motorky na auto do 3,5t a nebo např z auta do 3,5t na auto nad 3,5t apod. :roker

Odesláno

já osobně jsem měl pojistku kdysi u české, cca po 2 letech jsem si tam zašel a oni my vytiskli bezeškodný průběh ten jsem odnesl do čsob a v pohodě jej uznaly celý, nikdy se mi nestalo že by něco strhávaly za dobu kdy nebylo pojištěno. Je pravda že tet mají pojišťovny nějaký registr a vidí kde kdo měl auto pojištěné, což nebývalo, moje zkušenost..

Odesláno
Původně zaslal: ondra123

já osobně jsem měl pojistku kdysi u české, cca po 2 letech jsem si tam zašel a oni my vytiskli bezeškodný průběh ten jsem odnesl do čsob a v pohodě jej uznaly celý, nikdy se mi nestalo že by něco strhávaly za dobu kdy nebylo pojištěno. Je pravda že tet mají pojišťovny nějaký registr a vidí kde kdo měl auto pojištěné, což nebývalo, moje zkušenost..

No to se vytiskne ale s odečtěnými měsíci aktuální výše! :papa

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...