jan.tesarcik Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Zdarec vsichni, klasika, predemnou od kol vyletel typkovi sutr z posypu a 1mm pavoucek byl na svete... Za necely tyden prasklina 30cm... Takze vymena: V autorozovanem servisu mi tvrdil prijm. technik ze se sklem je nutno vymenit i dest. senzor-ten stary pry nemusi fungovat... Bratru: sklo 6500,- + senzor 7000,-(!!!) + lep, tes, prace 3000,- = 16.500,- Kc vc. DPH!!!!!!!! Autoskla: sklo, lepeni, tesneni, prace = 9.230,- Kc vc. DPH!!!!! , pry v pohode pouzijou ten stary... Limit na pripojisteni mam max. 10.000,- Kc... Tak co, myslite ze je nutno menit i senzor nebo chtel borec jen prodat??? JAKE MATE ZKUSENOSTI??? Diky!!! Citovat
MatrixChose Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Samo že to přžije, ještě jsem neviděl, že by odešel. Citovat
petrson Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 asi chtěl vydělat taky ho budu měnit mám ho připojištěný tak su zvědavý limit 10000 kč senzor tam mám taky:myslim Citovat
BoneDaddy Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Jelikož mám na okně dva dolíčky, tak doufám že to senzor přežije. Citovat
antal Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Ja sa tiež teraz chystam vymenit a nech si to menia všetko mne je to jedno,mam ho totiž pripoistené do max 30000kč Citovat
jan.tesarcik Odesláno 10. leden 2009 Autor Odesláno 10. leden 2009 Původně zaslal: petrson asi chtěl vydělat taky ho budu měnit mám ho připojištěný tak su zvědavý limit 10000 kč senzor tam mám taky:myslim Jak pisu, sklo s prostorem na senzor, UV, tonovane sevsimvsudy jak pisu +- 9000,- v ostatnich autosklech... Citovat
Ferry Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 starsi typy senzoru se daji bez problemu pouzit znovu - maji pevne silikonove opticke gumicky, ktere se neposkodi, daji se dokonce oplachnout mydlovou nebo jarovou vodou pokud jsou spinave nebo zaprasene a funguji bez problemu Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat [upravil dne 10/1/09 Ferry] Citovat
BoneDaddy Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Původně zaslal: Ferry Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat Sakra, to nezní vůbec dobře. Doufám, že prasklinky ještě chvíli zůstanou takové jaké jsou. Citovat
MatrixChose Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Původně zaslal: Ferry starsi typy senzoru se daji bez problemu pouzit znovu - maji pevne silikonove opticke gumicky, ktere se neposkodi, daji se dokonce oplachnout mydlovou nebo jarovou vodou pokud jsou spinave nebo zaprasene a funguji bez problemu Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat [upravil dne 10/1/09 Ferry] Ten je ale u 407 taky, ne? Že jsem viděl u 3 aut to dodělávat - čti přendávat z vraku. Citovat
jan.tesarcik Odesláno 10. leden 2009 Autor Odesláno 10. leden 2009 Původně zaslal: Ferry starsi typy senzoru se daji bez problemu pouzit znovu - maji pevne silikonove opticke gumicky, ktere se neposkodi, daji se dokonce oplachnout mydlovou nebo jarovou vodou pokud jsou spinave nebo zaprasene a funguji bez problemu Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat [upravil dne 10/1/09 Ferry] Takze bych u sveho auta r.v. 1997 nemel mit problem??? Citovat
Ferry Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Původně zaslal: MatrixChose Původně zaslal: Ferry starsi typy senzoru se daji bez problemu pouzit znovu - maji pevne silikonove opticke gumicky, ktere se neposkodi, daji se dokonce oplachnout mydlovou nebo jarovou vodou pokud jsou spinave nebo zaprasene a funguji bez problemu Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat [upravil dne 10/1/09 Ferry] Ten je ale u 407 taky, ne? Že jsem viděl u 3 aut to dodělávat - čti přendávat z vraku. ale jo, taky jsem kamosovi prendaval senzor na jeho citroen C5 r.v. 2003 ale slo to hodne blbe, rozhodne by se s tim v servisu nikdo takhle nedrbal, tam to proste vymeni a hotovo Citovat
Ferry Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Původně zaslal: jan.tesarcik Původně zaslal: Ferry starsi typy senzoru se daji bez problemu pouzit znovu - maji pevne silikonove opticke gumicky, ktere se neposkodi, daji se dokonce oplachnout mydlovou nebo jarovou vodou pokud jsou spinave nebo zaprasene a funguji bez problemu Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat [upravil dne 10/1/09 Ferry] Takze bych u sveho auta r.v. 1997 nemel mit problem??? ne u tohodle typu nebude problem, ja si stejnej senzor dodelaval do sve 406 a pouzil jsem z vraku Citovat
orgacek Odesláno 10. leden 2009 Odesláno 10. leden 2009 Takže mně se stalo to samé, v servisu mně vyměnili sklo i dešťový senzor a i s prací mě to vyšlo na 7000Kč, takže nechápu jak někdo může chtít za tuhle výměnu 16000Kč???!!!!! Řekl mi sklo 5000Kč bez senzoru se senzorem 6000Kč a práce 1000Kč, výsledná suma 7000Kč a to mi proplatila pojištovna. Citovat
jan.tesarcik Odesláno 11. leden 2009 Autor Odesláno 11. leden 2009 Původně zaslal: orgacek Takže mně se stalo to samé, v servisu mně vyměnili sklo i dešťový senzor a i s prací mě to vyšlo na 7000Kč, takže nechápu jak někdo může chtít za tuhle výměnu 16000Kč???!!!!! Řekl mi sklo 5000Kč bez senzoru se senzorem 6000Kč a práce 1000Kč, výsledná suma 7000Kč a to mi proplatila pojištovna. No, tak to mas stejne jako ja... Se senzorem mysli sklo, kde je pro nej prostor pro montaz... Bez senzoru je to, kde je misto pouze pro zp. zrcatko... Takze se nejspis nejedna o senzor jako takovy... Citovat
marko306 Odesláno 11. leden 2009 Odesláno 11. leden 2009 ja som chcel menit sklo minuli rok a vyslo by ma to 10000sk s robotou dazdovi by zostal povodny. Ale je rozdiel v cene skla lebo su obycajne tonovane a su determicke (tie maju taky fialovomodry nadych) a tie determicke su drahsie. Citovat
PnR Odesláno 11. leden 2009 Odesláno 11. leden 2009 Původně zaslal: BoneDaddy Původně zaslal: Ferry Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat Sakra, to nezní vůbec dobře. Doufám, že prasklinky ještě chvíli zůstanou takové jaké jsou. su ludia ktory sa specializuju prave na take male prasklinky.. ked tam prilozis mincu a netrci to z nej ani na jednu stranu tak ti to dokazu opravit a mozes si nechat povodne sklo.. len je problem s fizlamy, ak to mas v zornom poli tak ti za to mozu dat pokutu, aj ked taku opravu dost tazko vidno. a mne menili sklo za 9000sk Citovat
jan.tesarcik Odesláno 11. leden 2009 Autor Odesláno 11. leden 2009 Taky jsem si rikal, ze bych to nechal opravit, ale kdyz jsem videl, jak se to \"rozlezlo\", tak nevim, jestli by to pomohlo... Ale kdyz to mam pripojistene... Jinak jsem slysel, ze by se celni sklo melo menit zhruba po 7 letech, z duvodu horsiho vyhledu - stare sklo zvysuje rozptyl svetel, je matne, vyzihane sluncem apod. Citovat
Ferry Odesláno 11. leden 2009 Odesláno 11. leden 2009 Původně zaslal: jan.tesarcik Taky jsem si rikal, ze bych to nechal opravit, ale kdyz jsem videl, jak se to \"rozlezlo\", tak nevim, jestli by to pomohlo... Ale kdyz to mam pripojistene... Jinak jsem slysel, ze by se celni sklo melo menit zhruba po 7 letech, z duvodu horsiho vyhledu - stare sklo zvysuje rozptyl svetel, je matne, vyzihane sluncem apod. rozdil ve vyhledu je opravdu znatelny, pokud je sklo pripojistene, tak neni co resit, urcite bych s vymenou nevahal ja ho taky nedavnou menil: , nakonec ale vsechno dopadlo dobre [upravil dne 11/1/09 Ferry] Citovat
rolis7 Odesláno 14. leden 2009 Odesláno 14. leden 2009 Senzor dažďa je samostatný diel a pri výmene skla ho vôbec netreba meniť. Niektorý majstri sklári ale nevedia, ako ten senzor funguje a pri výmene skla otrhnú aj tie gelové platničky, ktoré sú pre funkčnosť nevyhnutné. So samotnou elektronikou senzora sa s výmenou skla nič nestane. Takže moja rada (už som to niekoľkokrát robil)- pred výmenou skla si senzor veľmi opatrne (nepoškodiť tie gelové platničky-ide to,len trocha trpezlivosti) odmontuj a po výmene si ho tam sám zasa namontuj. Pozor na konektor kabeláže, je s mechanickou poistkou proti samovoľnému vypadnutiu. Nezabudni majstrom sklárom pripomenúť, aby Ti založili sklo na dažďový senzor, pretože v opačnom prípade by Ti chýbali také pliešky, ktoré sú nalepené na skle a na ne sa uchytáva ten senzor. Citovat
jan.tesarcik Odesláno 24. leden 2009 Autor Odesláno 24. leden 2009 Původně zaslal: Ferry starsi typy senzoru se daji bez problemu pouzit znovu - maji pevne silikonove opticke gumicky, ktere se neposkodi, daji se dokonce oplachnout mydlovou nebo jarovou vodou pokud jsou spinave nebo zaprasene a funguji bez problemu Nove typy senzoru , cca od roku 2001 a vys uz maji mekkou gelovou vrstvu, ktera se demontazi senzoru poskodi a je treba dat novy senzor, obcas se da velmi opatrne ten gel sundat, ale vzdy v nem vzniknou nejake trhlinky a neni jistota ze bude spravne fungovat [upravil dne 10/1/09 Ferry] Hoj hoj, tak na radu rolis7 jsem se pokusil senzor pred vymenou sundat, aby mi to mistri sklari nepodelaji-podarilo se, lec nez jsem prisel na to, ze zrcatko se sundava vysunutim dolu, tak byla pekna chvile fuc... A senzor samotny?? Jednoduche-2 zelene packy, jedna vysunout doleva, druha doprava a opatrne oddelat.. A JE TO!!! Vycistit ho mydlovou vodou, ale cim?? Hadrik, vata?? At neposkodim ty gel. polstarky?!?! Dik za radu!!! Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.