Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Baterie


zupo22

Recommended Posts

Jo není zač, ten test baterky přes ty ručičky je myslím super, to si každý udělá sám a ví to hned , v jakém stavu je baterka. :roker A je fajn, když člověk přijede do servisu a vidí, že technik na příjmu ví, kerá bije a umí poradit. :roker No a pak ještě mám i pár rad , že není dobré s výměnou baterky moc otálet, když nemá kapacitu, může se zbytečně poškodit nějaké další zařízení v el. systému auta. Takže otestujte si ručičky a když spadnou, tak hurá do servisu / případně svépomocí vyměnit :bacha

[upravil dne 20.1.2012 13:26 od Honimír]

[upravil dne 20.1.2012 13:27 od Honimír]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě je baterka OK. Až tu polohu při startu neudrží, je čas dát novou ;) ( otočím o jednu polohu - ručičky jdou na své místo, startuji - ručičky jsou stále na tom místě = baterka je OK / ručičky padají níž = baterka je KO ) :roker Samozřejmě ideální je měřit , když se s autem jezdí a baterka měla čas se dobít, blbost je měřit, když to týden stojí někde v zimě. :bacha Mě když to ten technik ukazoval, tak ručičky spadly úplně dolů, při tom startu. On říkal, že ji ještě proměří měřákem, no ale bylo po ní. Dali novou. I tak si myslím, že je 6,5 let slušná výdrž na baterku. ( Auto garážováno v zateplené ale nevytápěné garáži. )

[upravil dne 20.1.2012 13:35 od Honimír]

[upravil dne 20.1.2012 13:37 od Honimír]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátím se na začátek tohoto vlákna,na samovybíjení baterie.Dva roky stará baterka a v zimě po 4dnech problém s nastartováním.Tak jsem baterku reklamoval u prodejce a ten naměřil trvalý odběr 200mA.Doporučil baterii odpojovat po jízdě,tak to dělám.Mezitím jsem koupil Ametr a sám měřím a odběr je 10mA.Nejprve jsem ale ,protože mi nehoukala houkačka sundal airbeg ve volantu a kontakty postříkal kontaktolem.Teď houká jak zběsilá.A když už jsem měl kontaktol v ruce,pustil sem se do vyndání všech pojistek u motoru i v kabině a vše pokropil kontaktolem.I řídící jednotku odpojit a kontakty postříkat.A všechny dostupné relé prostříkat.A tím došlo k poklesu samovybíjecího proudu o 190mA.Vypínám i dál,jen musím vždy nastavit displej(hodiny).Při měření proudu u nezamčeného auta je odběr podstatně vyššá než u zamčeného centrálem.Auto stojí třeba 10dnů já připojím baterku a bezproblémově startuju.Zajímavé je,že se to objevuje jen v zimě.V létě starty normál.Na tu baterku o vyšší kapacitě bacha,aby alternátor stačil dobíjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cauko,je dobre,ze sa to tu teraz objavilo,tiez rozmyslam nad novou baterkou. Skusali sme merat,pri starte klesne asi na 9,5 A (tusim),takze asi malo,co? a nejaky dotaz k tomu:

1. da sa dobijat aj ked su kable zapojene? nespravit to nic?

2. ked odpojim baterku, prip. ju vymenim,vsetko sa vyresetuje a musi sa to nastavit cez diagnostiku? Menil som napr. packy,tam sa to muselo potom cez pocitac nastavit

3. ako sa da baterka vobec vybrat? je tam tak natesno,ze ani vrchny kryt nemozem dat dole a to nehovorim ten okolity. Asi vsetko okolo rozobrat a potom ju nejako vytiahnut?

diky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zostáva iba dúfať, že v servise vedeli čo merali, ono kľudový odber nastane až po niekoľkých minútach po vypnutí motora a spotrebičov pretože počítač je ešte chvíľu dosť aktívny aj keď sa zdá, že je kľud. Navyše kľudový stav sa hneď preruší pri aktivite, napr. otvorenie dverí alebo aj zachytenie signálú DO, a to aj v prípade že to NIE JE KĽÚČ OD NÁŠHO auta ale napr. sudového s rovnakým sytémom!!!

Nejaký minimálny odber samozrejme musí ostať aby sa systém mohol prebudiť pri odomykáni a ak je vo výbave alarm tak aj ten potrebuje niečo k životu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterku dobíjím připojenou,u údržbové povol zátky.Odpojením kontaktů na baterce dojde k vymazání poruch nahraných v diagnostice,ale jestli porucha v autě trvá,tak se po připojení baterky opět v diagnostice objeví.Po připojení baterky jen nastavím displej,hodiny den atd.Když přijedu a chci vědět kolik mám nežádoucí odběr,počkám 2minuty,až se odpojí všechny spotřebiče,potom do obvodu +na baterce /svorka+ zapojím ampérmetr,zamknu centrál a už je vidět ja nastává pokles proudu.asi po 3 minutách tam zůstává těch 10mA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cauko,je dobre,ze sa to tu teraz objavilo,tiez rozmyslam nad novou baterkou. Skusali sme merat,pri starte klesne asi na 9,5 A (tusim),takze asi malo,co? a nejaky dotaz k tomu:

1. da sa dobijat aj ked su kable zapojene? nespravit to nic?

2. ked odpojim baterku, prip. ju vymenim,vsetko sa vyresetuje a musi sa to nastavit cez diagnostiku? Menil som napr. packy,tam sa to muselo potom cez pocitac nastavit

3. ako sa da baterka vobec vybrat? je tam tak natesno,ze ani vrchny kryt nemozem dat dole a to nehovorim ten okolity. Asi vsetko okolo rozobrat a potom ju nejako vytiahnut?

diky ;)

Asi Ti to moc nepomůže, ale já to z toho dostala prostě silou, už jsem byla tak naštvaná, že jsem kašlala na to, jestli něco ulomim nebo ne a nakonec jsem to z toho vymordovala.. někde jsem se pak tady dočetla, že někdo odšroubuje to předtím (nevím, co tam je), ale na mě to je moc složitý, už jsem si tam ten kryt teď nevrátila..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě je baterka OK. Až tu polohu při startu neudrží, je čas dát novou ;) ( otočím o jednu polohu - ručičky jdou na své místo, startuji - ručičky jsou stále na tom místě = baterka je OK / ručičky padají níž = baterka je KO ) :roker Samozřejmě ideální je měřit , když se s autem jezdí a baterka měla čas se dobít, blbost je měřit, když to týden stojí někde v zimě. :bacha Mě když to ten technik ukazoval, tak ručičky spadly úplně dolů, při tom startu. On říkal, že ji ještě proměří měřákem, no ale bylo po ní. Dali novou. I tak si myslím, že je 6,5 let slušná výdrž na baterku. ( Auto garážováno v zateplené ale nevytápěné garáži. )

S těma ručičkama to platí jen pro 307?Třeba u 406 se mi pri startovani zhoupne rucicka palivomeru baterka nova tak nevim teda..A co jsem koukal na videa tak se u teto motorizace vsem zhoupl palivomer..

[upravil dne 20.1.2012 13:35 od Honimír]

[upravil dne 20.1.2012 13:37 od Honimír]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
ahoj loni jsem kupoval Vartu 74 a super je tam natesno ale i kryt jsem na ni navlekl,sice to trvalo ale je tam.......prodejce doporucil pred kazdou zimou dobit tak se na to zitra chystam akorat nevim zda odpojit kable nabo nechat,nechce se mi to pak nastavovat.....:(

Je to tahle?http://http://autobaterie.heureka.cz/varta-blue-dynamic-12v-74ah-680a-574-012-068/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.heureka.cz/&gclid=CMaIz_Oho7MCFUpd3godwR8Aeg

[upravil dne 28/10/12 08:15 od Pulec]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak nevím zda to máte stejné ale spodní plato na bateii má dole prolisy,dva takové zobáčky směrem nahoru,jestly jsou na druhe straně nevím,kouknu až jí budu měnit.Kdo tam má větší baterku tak mu musí sedět na nich.Je to o poškození baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...