Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servo


denoo

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: denoo

cez vrchnacik servo nadrzky sa mi tlaci kvapalina, az to sem tam kvapne dole pod auto , cely vrchnacik je od servo oleja , aj nadrzka. A to som ten vrchnak zatiahol nafest

Ja som to mal zavzdusnene tak, ze po vypnuti motora mi cez vrchnak isiel gejzir oleja... Chyby sa mi prejavovali ako tebe:

sem tam servo vynechalo viac alebo menej (nema nic spolocne s teplotou - mrazom).

Po odvzdusneni mi doliali kvapalinu na normal a vsetko zrazu islo perfektne. Nic nemenili... Myslim ze iny problem nemas.

Daj si to odvzdusnit a mas to vybavene. Cele to trva cca 15min. A uz na nic necakaj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě zase u Peugeota při opravě serva uváděli v popisu práce i odvzdušnění. Podle mě se nemusí odvzdušňovat, pokud udržuješ hladinu oleje v dostatečné výšce. Když ti hladina oleje zmizí v trubce,tak se většinou odvzdušňuje.

A ty si s nima o tom jenom povídáš, nebo to od nich chceš udělat a oni nevědí jak?

[upravil dne 11.12.2008 Matuska]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kazdy hovori inak, uz som pocul tolko verzii ze az , raz som tam bol v peugeote a pytal som sa na to, zhodou okolnosti tam bol sef pri pc, tak sa mi chvilu venoval, a vycital mi z papierov o tejto chybe, ze sa im to stava, vedia o tom, a treba to odvzdusnit, ak nepomoze tak potom vymena serva. Nic ine nepomoze, dobre nechal som to tak, a teraz po 3 mesiacoch som chcel ist na to odvzdusnenie serva, a technik mi zas povedal ze to sa samo odvzdusnuje a netreba to robit, jedine tomu pozmoze vymena cerpadla. Tak som z toho jelen, aj tuto na fore pisu ze pomohlo odvzdusnenie, ale mne furt tam vravia ze to sa neodvzdusnuje , adnes som volal aj do Trnavy Peugeot spytat sa na to, povedal mi tiez ze to neodvzdusnim, a tento problem sa riesi vymenou SERVO CERPADLA , niekto tu pisal ze menil aj riadenie, ale to mi povedal ze netreba urcite, uz ich menili vela, lebo sa kazia asi dost seriiovo , a vzdy menili cerpadlo a potom bolo ok. Mne zas v TN povedal ten sef , ze ak odvzdusnenie nepomoze tak vymena Servo cerpadla, a servo riadenia cela , 70 000sk , tak vidite , som z toho uplne jelen, aj ked tam kde som bol za nim, tak asi s tym moc skusenosti nemaju, ked to este ani moc neriesili, ale v Trnave ked sa s tym stretavaju pravidelne, dal by som asi na nich, a vymena CERPADLA by mala teda stacit. Co sa tyka odvzdusnenia, isiel by som na to, ale nemam kde , lebo vraj sa to nerobi. Asi mi ostava vymena cerpadla, ale na tu teraz kaslem , 30 000sk je dost, to radsej pockam snad daky repas budu robit ine firmy, a potom. Sak neni to nejak strsane a da sa v pohode jazdit aj s tym,

Neviem ale fakt, straaaaaasne vela teorii, ze uz ani neviem kde mi hlava stoji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Medzi sviatkami sa aj na mojej 407 (rv. 04, 2HDI) objavil problem so servom. Mal som chvilu nastartovane a po vypnuti som si vsimol, ze sa mi cez dierku vo vrchnaku tlaci olej. Ked som otvoril nadrzku, tak bol cely speneny az po hrdlo. Znovu som nastartoval a otacal som s volantom do krajnych poloh, aby sa servo odvzdusnilo. Avsak nepomohlo to. Po vypnuti motora sa olej opat zpenil a tlacil sa cez vrchnak.

Na druhy den som dolial vyliaty servo olej a vyzera to v poriadku. Uz sa nepeni a hladina ostala nepohnuta (musim si zaklopat). Este dodam, ze v hranicnych polohach volant jemne brni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som ani nic nemenil, servo je ok, pokial je tam olej, ale ked sa zacne tlacit cez tu dierku vrchnaka po vypnuti motora , tak samozrejme ubudne olej trocha, a uz to potom neni ono, a zas doliat, a po vypnuti motora zas vytecie cez dierku, keby to nevytekalo, (mozno dlhsia nadrzka pod vrchnakom) tak by to bolo ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...