Hafity Odesláno 19. duben 2008 Odesláno 19. duben 2008 Nemáte někdo tuchu, jestli existuje toto zařízení bez toho, aby to bylo společné se zvukovkou? Holka dostala funkční knipl, ale s tímto starým tipem připojení. I prohrábnul jsem svou počítačovou veteš a objevil zvukovku do PCI i s MIDI portem. Knipl funguje, ale přestal jít zvuk z integrované zvukovky, a ani neleze z té stařičké zvukny. Trochu jsem předpokládal, že ta přidaná zvukna vypne tu integrovanou, ale nevím, jestli se to dá nějak obalamutit. Odpovědi typu KUP SI KNIPL S USB mou zvědavost neukoji.... Předem díky! Citovat
Fakir Odesláno 19. duben 2008 Odesláno 19. duben 2008 Proč by měla vypnout tu integrovanou zvukovku? Co to je za desku? To, že přídavná zvukovka vypne integrovanou jsem viděl naposledy v dobách Pentií III a Windows 98. Už hrozných let není problém mít v PC zvukovek třeba pět. Citovat
Escaper Odesláno 19. duben 2008 Odesláno 19. duben 2008 Vse zalezi na nastaveni biosu. Pokud je u integrovane zvukovky nastavene AUTO tak se vypne pri vlozeni jine zvukovky. Nebo se Win automaticky nastavi na vystupni zdroj zvuku z te PCI-kove. Zkus zmenit nastaevni Win (Ovladaci panely -> zvuky) a nebo zkus v biosu nastavit integrovanou zvukovku tak aby byla vzdy zapnuta. Jestli je zapnuta poznas ve spravci zarizeni, jestli se hlasi. Citovat
Hafity Odesláno 19. duben 2008 Autor Odesláno 19. duben 2008 Tak jsem to projel posledním modelem Sandry, páč si nepamatuju, z čeho jsem to stavěl. MB MSI 7125 3.0 nVidia nForce4 CPU AMD Athlon 64 3000+ Tak tam mám Realtek AC97 Audio, to je asi ta integrovaná. A pak ESS Maestro, to bude ta ve slotu PCI. Jako výchozí je nastavena Realtek. Zkusím to nastavení ve Windows, do BIOSu se mi moc nechce.... [upravil dne 19/4/2008 Hafity] Citovat
Fakir Odesláno 19. duben 2008 Odesláno 19. duben 2008 Sice mám se současnými deskami MSI jen malé zkušenosti (MSI mi od určité doby nesmí do domu ), nicméně deska je to tahle http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=k8n_neo4_platinum a na ní je AC97 kodek Realtek ALC 850. Tenhle kodek znám, bez problémů funguje i s ostatními zvukovkami, takže se opravdu mrkni do BIOSu, jestli tam blbouni od MSI neudělali to, co říká Escaper. Pokud ne, měly by být vidět ty zvukovky obě a je jen na nastavené zvuku v ovládacích panelech, abysis vybral, která bude hrát. [upravil dne 19/4/08 Fakir] Citovat
Hafity Odesláno 19. duben 2008 Autor Odesláno 19. duben 2008 No zvuky v panelech ukážou jen ten Realtek.... To jsem blázen, teď to maká.... Takže knipl funguje na zvukně v PCI slotu a zvuk leze z Realteku.... Nevím, co jsem s tím provedl, ale díky za rady, které mne dokopaly ke kýženému výsledku.... [upravil dne 19/4/2008 Hafity] [upravil dne 19/4/2008 Hafity] [upravil dne 19/4/2008 Hafity] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.