Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj,

potreboval bych poradit od nekoho, kdo ma s P406 zkusenosti. Koupil jsem si vcra P406 2.0HDI r.v. 2002 a je to dovoz, takze nemam navod v CJ, ale ve FJ a to neumim ani slovo. Na netu jsem se zaregistroval a nasel navod v CJ a nasel jsem aspon jak se jmenuji kontrolky, ktere mne delaji problem. Bohuzel jeji presne jmeno jsem zapomnel a ty stranky uz od odpoledne nefunguji. Ted k popisu problemu. Normalne pri jizde pokud slapu cca do 1/3 plynu, tak je vse ok, jak ale seslapnu pedal o neco vic a nebo rovnou pres pulku, motor za jizdy zhasne a rozsviti se ta oranzova kontrolka motoru a napise to hlasku, ze neni neco v poradku s vyfukovym systemen a nebo neco takoveho. Auto pak po tom co zdechne nejde asi 2-3 minuty nastartovat, pak nastartuje, ale sviti ta oranzova kontrolka, ale auto jede. Po dalsich nekolika startovanich auta prestane kontrolka svitit. Nevite co to muze delat a treba co mam vymenit a nebo je to neco mnohem zavaznejsiho, nez treba nejaka lambda? Navic je dost divne, ze treba pri jednom startu auta sviti kontrolky vymeny oleje vsechny a pri jinem startu sviti treba jen 1 a jindy zase 2(myslim ty ctverecky a nebo co to tam je). To prece take neni normalni ne? Pokud nekdo vite co se s tim da delat a nebo alespon co je to za zavadu, tak napiste.

A jeste neco, jde nejak poznat, ze ten zbytek km do servisu, ktery to ukazuje pri startu je pravy a nebo to nepoznam a mohl si to klidne prodavajici upravit sam? A posledni vec, kolik cca stoji vymena rozvodu? nechci to riskovat a neverim prodavajicimu.

Dik.

[upravil dne 11.4.2008 Radek178]

Odesláno
Původně zaslal: Radek178

Ahoj,

potreboval bych poradit od nekoho, kdo ma s P406 zkusenosti. Koupil jsem si vcra P406 2.0HDI r.v. 2002 a je to dovoz, takze nemam navod v CJ, ale ve FJ a to neumim ani slovo. Na netu jsem se zaregistroval a nasel navod v CJ a nasel jsem aspon jak se jmenuji kontrolky, ktere mne delaji problem. Bohuzel jeji presne jmeno jsem zapomnel a ty stranky uz od odpoledne nefunguji. Ted k popisu problemu. Normalne pri jizde pokud slapu cca do 1/3 plynu, tak je vse ok, jak ale seslapnu pedal o neco vic a nebo rovnou pres pulku, motor za jizdy zhasne a rozsviti se ta oranzova kontrolka motoru a napise to hlasku, ze neni neco v poradku s vyfukovym systemen a nebo neco takoveho. Auto pak po tom co zdechne nejde asi 2-3 minuty nastartovat, pak nastartuje, ale sviti ta oranzova kontrolka, ale auto jede. Po dalsich nekolika startovanich auta prestane kontrolka svitit. Nevite co to muze delat a treba co mam vymenit a nebo je to neco mnohem zavaznejsiho, nez treba nejaka lambda? Navic je dost divne, ze treba pri jednom startu auta sviti kontrolky vymeny oleje vsechny a pri jinem startu sviti treba jen 1 a jindy zase 2(myslim ty ctverecky a nebo co to tam je). To prece take neni normalni ne? Pokud nekdo vite co se s tim da delat a nebo alespon co je to za zavadu, tak napiste.

Dik.

počitam že motor mas RHS že?

Odesláno
Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Radek178

Ahoj,

potreboval bych poradit od nekoho, kdo ma s P406 zkusenosti. Koupil jsem si vcra P406 2.0HDI r.v. 2002 a je to dovoz, takze nemam navod v CJ, ale ve FJ a to neumim ani slovo. Na netu jsem se zaregistroval a nasel navod v CJ a nasel jsem aspon jak se jmenuji kontrolky, ktere mne delaji problem. Bohuzel jeji presne jmeno jsem zapomnel a ty stranky uz od odpoledne nefunguji. Ted k popisu problemu. Normalne pri jizde pokud slapu cca do 1/3 plynu, tak je vse ok, jak ale seslapnu pedal o neco vic a nebo rovnou pres pulku, motor za jizdy zhasne a rozsviti se ta oranzova kontrolka motoru a napise to hlasku, ze neni neco v poradku s vyfukovym systemen a nebo neco takoveho. Auto pak po tom co zdechne nejde asi 2-3 minuty nastartovat, pak nastartuje, ale sviti ta oranzova kontrolka, ale auto jede. Po dalsich nekolika startovanich auta prestane kontrolka svitit. Nevite co to muze delat a treba co mam vymenit a nebo je to neco mnohem zavaznejsiho, nez treba nejaka lambda? Navic je dost divne, ze treba pri jednom startu auta sviti kontrolky vymeny oleje vsechny a pri jinem startu sviti treba jen 1 a jindy zase 2(myslim ty ctverecky a nebo co to tam je). To prece take neni normalni ne? Pokud nekdo vite co se s tim da delat a nebo alespon co je to za zavadu, tak napiste.

Dik.

počitam že motor mas RHS že?

To vubec nevim, jak to poznam? To je to ve VINu? jestli jo, tak mam ERHZ

Odesláno

To mě překvapuje , myslel jsem že je to ucpanym Fapem ale ten nemaš , pač maš motor RHZ , ještě mě napada vaha vzduchu ale nejsem si jistej

Odesláno

Aha, takze to nema nic spolecne s tou hlaskou, ze je neco s vyfukovym systemem? Proste pridas vic plynu a ozve se takova mensi rana a auto zdechne. Kolik cca ta vaha stoji a muze se koupit starsi?

[upravil dne 11.4.2008 Radek178]

Odesláno

Tak jsem to v tom navodu nasel a je tam psano presne tohle

Jestliže se rozsvítí za chodu motoru, signalizuje poruchu systému omezování emisí škodlivin.

Takze to muze byt ta vaha vzduchu a nebo neco jine? Pokud to je neco s vyfukem, tak nechapu, proc to vypina motor?

[upravil dne 11.4.2008 Radek178]

Odesláno
Původně zaslal: Radek178

Navic je dost divne, ze treba pri jednom startu auta sviti kontrolky vymeny oleje vsechny a pri jinem startu sviti treba jen 1 a jindy zase 2(myslim ty ctverecky a nebo co to tam je). To prece take neni normalni ne?

Za prvé to nejsou kontrolky výměny oleje, ale orientační ukazatel hladiny. Za druhé, že si ukazuje co chce je poměrně normální, u mého auta se to taky děje. Jednou je pět dílků, pak tři, pak dva, pak zase pět... :D Rozhodně doporučuju na toto nespoléhat, je to jen velmi orientační měření. Kontroluj olej pravidelně měrkou na motoru, jako u každého jiného auta. :)

A k problému výše - evidentně jde o závadu, o které je ŘJ informována. Zkus sjet někam kde mají diagnostiku, mělo by to něco ukázat.

[upravil dne 11/4/08 Fakir]

Odesláno

Přeplňovaný motor s chladičem vzduchu RHZ zdechne vždy když nejsou z nějakých důvodů splněny podmínky pro vstřikování nafty.

Pokud motor běží na volnoběh nebo malý výkon, je spotřeba nafty malá a vstřikovací tlak relativně nízký, ale vždy ne míň než 290 atm, což je podmínka pro start.

Situace se změní, když řidič prudce sešlápne plyn, počítač motoru pomocí snímače pedálu akcelerátoru zaznamená přání řidiče zvýšit výkon motoru - a také to provede. Porovnává přitom hodnotu vstřikovacího tlaku ze svého naprogramovaného datového pole se skutečným tlakem kterým je nafta v dané chvíli vstřikovaná do motoru.

Pokud je rozdíl těchto tlaků mimo naprogramovanou toleranci, počítač odstaví vstřikování a motor zdechne.

Silně jsem to zjednodušil, ve skutečnosti je to komplikovanější.

Aby teda vstřikovací čerpadlo mohlo spořádaně vstřikovat, potřebuje pořádně nakrmit při akceleraci naftou. V domácích podmínkách, pokud máš tu možnost, můžeš si někde u kolegy vypůjčit celý naftový filtr a vyměnit ho a vyzkoušet akceleraci. V naftovém filtru je mechanický kuličkový ventil, který výše popsanou závadu rád způsobuje.

Pokud se závada neodstraní výměnou celého tělesa filtru, podomácku je zbytečné se s tím babrat. Je třeba dát auto do slušné dílny a tam už mechanik - diagnostik ví jak dál postupovat.

Odesláno
Původně zaslal: Fakir

Za prvé to nejsou kontrolky výměny oleje, ale orientační ukazatel hladiny. Za druhé, že si ukazuje co chce je poměrně normální, u mého auta se to taky děje. Jednou je pět dílků, pak tři, pak dva, pak zase pět... :D Rozhodně doporučuju na toto nespoléhat, je to jen velmi orientační měření. Kontroluj olej pravidelně měrkou na motoru, jako u každého jiného auta. :)

A k problému výše - evidentně jde o závadu, o které je ŘJ informována. Zkus sjet někam kde mají diagnostiku, mělo by to něco ukázat.

[upravil dne 11/4/08 Fakir]

Jo jasne, ja vim o cem mluvis, jen jsem to blbe napsal. Olej samozrejme kontroluju manualne. Jen me ale porad matlo, ze to ukazuje pokazde jinak a spojoval jsem si to s tou vadou, o ktere pisu. Mam jeste BMW a tam to ukazuje vsechno presne. Jo nekam zajedu. Nevite nekdo o nekom kdo to umi delat v blizkosti Brna? Nechce se mne do Peugeotu. Vcera jsem tam volal a diagnostika muze stat az 1500 plus dph/hod a nevi nikdo presne jak dlouho ji pry budou delat...

[upravil dne 12.4.2008 Radek178]

Odesláno
Původně zaslal: otec

Přeplňovaný motor s chladičem vzduchu RHZ zdechne vždy když nejsou z nějakých důvodů splněny podmínky pro vstřikování nafty.

Pokud se závada neodstraní výměnou celého tělesa filtru, podomácku je zbytečné se s tím babrat. Je třeba dát auto do slušné dílny a tam už mechanik - diagnostik ví jak dál postupovat.

Diky za tip. Vypada to hodne zajimave. Bohuzel nikoho jineho s Peugeotem neznam. Zkusim najit ten filtr a rozdelat ho sam. Pokud vis o nejakem diagnostikovi v okoli Brna, tak prosim te napis kontakt. Dik.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...