Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hlaska Antipoluttion fault


dizzi

Recommended Posts

Ahoj kolegove, tak to su klidny, dnes mi tato hlaska vyskocila rano v pul osme, no jo, zase v Ostrave prsi a to tomu memu benzinovemu breaku moc nesedi.Vzdy je nejaky neklidny jak je vlhko a chladneji. Jestli jsem spravne pochopil, tak je to obecnejsi hlasky chyby, spon zjistim kde co mam a kdyz nic nenajdu tak hura do peugeotu:D:D.Jen skoda ze posledni zavadu zajisteni krabice ridici jednotky si napsali, ale jak jsem pozdeji zjistil neprovedli.:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Guest joseffiedler

kde je přesně ten snímač diferenciálního tlaku ?????Pod nádržkou brzdové kapaliny?????????? Prý mi ho v servisu vyměnili a chtěl bych si to ověřit .Dík za každou odpověď:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

ahoj, riesim nieco podobné uz asi 11000 km na mojej 307 SW, 2,0 hdi, 110 k. Vyhadzovalo mi tiz túto chybu, presiel som cez originálne servisi, fusky, pomocníkov, domácich majstrov vsetko , inak v peugeote su slabi a stale to nemam doriesené. Chybu som odstránil, na motore sú 4 elektromagnetické ventili, kde jeden je pre egr, dalsie pre turbo, chladiacu kvap a este cosi... Ja som mal zlý EGR kový ventil. Chyba zmizla, ale auto má stále taký nerovnomerný tah v obrátkach okolo 3000, akoby si jemne uberel a pridával, ale plyn je stále na podlahe. Co by to mohlo byt, nepoznate to??? Igor TN, pigi@atlas.sk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jsem z toho už jelen... Tak se mi hláška zjevuje pravidelně po 1000, 1500, 1000, 1600 km atd. Vždy cca po dalším 5. až 10. nastartování zase sama zmizí. Jen jedenkrát po jejím naskočení motor okamžitě přestal táhnout, ale po vypnutí a dalším startu jel normálně.

Vzhledem k překladu slova \"Antipollution\" což znamená \"určený proti znečištění ovzduší\" nechápu, že nelze závadu jednoznačně určit. Mě při diagnostice vypadla jediná chyba - vyšší tlak na turbu?? FAP nemám, výfuk si občas zakouří (když ho točím), mám najeto 180000 a motor šlape jako hodinky... Takže asi nezbývá než se s tím smířit a čekat co se stane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak se hlásím do klubu této hlášky, nejdřív hláška voda v palivovém filtru a po ignorování se objevila hláška antipolution fault. Po dalším nastartování zmizela, ale jsem hodně nervozní před další jízdou. Bude to asi něco s palivem, nebo máte jiný nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priatelia,je to tu!\"Antipapulation\" fault neobišlo ani moju 307 Hdi 79 KW ročník 2002.

Hláška mi naskočila spolu s vadnou hláškou ESP pri jazde v cca 100 km rýchlosti,asi pred šiestimi týždňami.V normálnom servise demontovali nádržku na aditívum,bola skoro plná,dali späť.Pretože nemali potrebný diagnostický program,zbalili to a hláška svietila ďalej.Ale iba do druhého naštartovania!Vtedy všetko zmizlo,núdzový režim vypol a jazdil som veselo ďalej,asi 300 km.A pípšou ( jeduje ma to neustále pípanie pri naštartovaní )začalo znovu.

V inom servise to nahodili na diagnostiku,ktorá ukázala dve poruchy.

Zanesený FAP a chybu na vstrekovaní aditíva,vraj asi nepracuje čerpadlo aditíva.Závady vymazali a ja som bez problémov jazdil asi 500 km.A je to tu znovu.

Zdravý sedliacky rozum mi hovorí,aby som hľadal príčinu a potom následok.Takže si myslím,že tým,že mi nevstrekuje aditívum ako má (príčina),počítač vyhodnotí chybu aj na FAPe (následok).

Ak by bol FAP skutočne zanesený,porucha by asi naskočila už pri prvej,či druhej jazde od vymazanie poruchy.Alebo sa mýlim?

Prosím o vaše názory a hlavne ak máte podobnú skúsenosť,dajte vedieť.

Vopred díky a ostávam s pozdravom:\"Počúvajte chlapi,zahoďme tie FAPy!\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oni ho celkom nedemontovali,iba zospodu uvoľnili uchytenie,aby sme mohli pozrieť stav aditíva.Hladinu nebolo vidieť ani keď sme autom pohýbali,nakoniec sme zistili,že nádržka je plná.To je tiež divné,akoby čerpadlo neťahalo.Táto porucha sa objavila po ujazdení asi 10 000 km po kúpe od predošlého majiteľa.

Vie mi niekto poradiť kde je to čerpadlo a ako funguje dávkovanie?V hľadaní som niečo našiel (vadný kontakt v hrdle nádrže a pod.),ale ak by niekto z vás popísal ako funguje dávkovanie a možné poruchy tohoto okruhu,bol by som rád a určite to zaujíma aj iných kolegov.:myslim

Zopár fotiek by tiež neuškodilo:mrk

Zatiaľ vopred ďakujem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"...vraj asi nepracuje čerpadlo aditíva.\" ...Ci to nahodou nebolo - závada aditivovania. Premeraj cidlo pri hrdle nadrze a pozrel by som to cidlo dif. tlaku. Najdes ho pod nadrzkou brzd. kvapaliny. Idu k nemu dve hadicky. Musis dat von bateriu a asi aj plech okolo. Rozober zastrcku a zmeraj napatie na strednom a dvoch krajnych. Na jednom by malo byt 5v a na druhom sa meni od otacok asi do 1,5v. Uz si to nepamatam presne. Podstatne je ze sa musi menit podla otacok a nie je konstantne ako to bolo v mojom pripade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa pridávam aj ja, po tomto výkendu. Mne pri tejto hláške Antipoluttion fault stráca auto aj výkon a raz sa stalo , že auto celkom zhaslo. Celkom za výkend mi to urobilo asi 15-krát. Priznám sa, že ma to dosť desí, keď ani tu na fóre som nenašiel jednoznačnú odpoveď, čo to spôsobuje. Takže skúsim diagnostiku v Peugeote a uvidíme, či na niečo prídu. :myslim Držte mi palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...