oni Odesláno 20. únor 2008 Odesláno 20. únor 2008 tak opet diody nesviej,takze to vzdavam,ale potrebuju nejak vyresit parkovacky,poradte mi prosim......... Citovat
chuck11 Odesláno 20. únor 2008 Odesláno 20. únor 2008 Zkoušel si ,před ty diody zapojit stabilizátor napětí Citovat
El-Chio Odesláno 20. únor 2008 Odesláno 20. únor 2008 Zdar, diody su sice dobre ako nahrada ziarovky, ale su omnoho nachylnejsie na akekolvek napatove spicky, kmity....... Takze ak chces diody daj pred ne stabylizator na 5V a k tomu vypocitaj podla diody odpor, a hlavne zezabudni kondenzatory kludne ku kazdej diode mozes dat paralelne 100nF keramiku, chyta prepatia od indukcnosti. A na ten jeden stabilizator moze ist viac dion podla toho aky stab tam das a ake diody. Kledne nakreslim schematka a napisem typy suciaskot Citovat
Přema Odesláno 20. únor 2008 Odesláno 20. únor 2008 Já to vyřešil normálníma žárovkama s barevným sklem..... ne nastříkané barvou a super a bez problémů Citovat
oni Odesláno 20. únor 2008 Autor Odesláno 20. únor 2008 odpory mam dobre vypocitane,lepe to uz nepujde a diody proste nesezenu takovy aby svitili hodne!ted potkavam fabii a ty to sviti jako krava,zajimalo by me,co v tom ma!jinak tu parkovacku nevim kam dat,pac parkovacku maj funkci ty krouzky a kdyz nebudou svitit,tak nevim jak to vyresit!!! Citovat
chuck11 Odesláno 20. únor 2008 Odesláno 20. únor 2008 vyřeš to těma stabilizátorama napětí jak sem psal výše:super Citovat
oni Odesláno 21. únor 2008 Autor Odesláno 21. únor 2008 nezkousel,ale stejne vsechny diody svitej na h.....! ty co tam mam ted maj udajne 70000mcd a vubec to neni znat,uz nevim jak to vyresit!napadlo me,ze bych dal jak je blinkr bilou diodu,ktera by svitila furt,jako parkovacka,ale mam strach ze by pak nebyl videt blinkr! Citovat
Vvitty Odesláno 21. únor 2008 Odesláno 21. únor 2008 70000mcd? ses trosku upsal, ne? a jaky maji vyzarovaci uhel? Citovat
killer Odesláno 21. únor 2008 Odesláno 21. únor 2008 tak bych řekl že to nebude 70000 ale když už tak 7000mcd. Citovat
Fakir Odesláno 21. únor 2008 Odesláno 21. únor 2008 Ne, neupsal. Skutečně existují ledky se svítivostí 70 000 mcd, tedy 70 kandel. Citovat
Vvitty Odesláno 21. únor 2008 Odesláno 21. únor 2008 jo ty myslis ty maly topeni tak to potom bude mozna ten problem... mas je pridelany na nejakym hodne velkym masivnim kusu hliniku? 1W ztratoveho vykonu na kus je sakra znat... Citovat
oni Odesláno 21. únor 2008 Autor Odesláno 21. únor 2008 jj opravdu jsem se neupsal nebo aspon na netu kde jsem to kupoval to psali,ze maji takovou svitivost,ale jsem zjistil ze to nebude jen o svitivosti! nevim co treba v tom maj ty fabie,ze jim to tak sviti! ale uz fakt netusim jak to mam udelat Citovat
Vvitty Odesláno 22. únor 2008 Odesláno 22. únor 2008 jakej proud do nich poustis? kde jsi je koupil (odkaz, typ?) na cem je mas pridelany_ Citovat
oni Odesláno 22. únor 2008 Autor Odesláno 22. únor 2008 http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?sada=1&str=3&skupina=49&klic=&kod=&od=0&do=100000&razeni=Kat_cislo&rozsah=1 je to model L5GRE30000 poustim do nich 75 mA..... mam je strceny do krouzku a zapatlany tim tekutym lepidlem z pistole... kazdopadne kazdej se divy te svitivosti ktera urcite tolik nedosahuje nebo neumim spocitat odpor!kazdopadne diody nepraskly,ale vzdy mi praskne ten odpor! fakt mi me zajimalo co je ve svetlech o maj fabie...to sviti az extreme!! Citovat
killer Odesláno 22. únor 2008 Odesláno 22. únor 2008 Pokud ti ,,praská"ten odpor tak jde přez něj příliš velkej proud a nebo má malou watáž na takovýhle ledky. Citovat
MatrixChose Odesláno 22. únor 2008 Odesláno 22. únor 2008 Presne tak, chce to odpor s vetsi zatizitelnosti, watazi. Citovat
Vvitty Odesláno 22. únor 2008 Odesláno 22. únor 2008 jinak tz katalogovy hodnoty me stejne neprestavaji prekvapovat, prijde mi ta ledka ponekud mala a hlavne proud ponekud nizky... chmmmm Citovat
oni Odesláno 22. únor 2008 Autor Odesláno 22. únor 2008 no ten odpor by mel bejt nejak okolo 75 ohmu.... no ja jsem to konzultoval s hodne lidma a skoro vsem se ta hodnota nezdala!! [upravil dne 22/2/08 oni] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.