Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zápach z benzínu


standa

Recommended Posts

Ahoj, mám problém:když je venku teplo (jaro-léto) a zastavím s běžícím motorem tak je v autě cítit benzín a to i když jedu na LPG .Vše jsem prohlédl-všechny hadičky OK. Jde to cítit z pravého podběhu-blatníku a pak to jde ventilací dovnitř, je tam filtr-asi s aktivním uhlím-takže bych to tipoval na něj. Řešil jste už někdo tento problém? Dík P-306/98 1,6 8V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jedeš na LPG tak čerpadlo stejně čerpá, ale benál se vrací zpět do nádrže. Proto se u provozu na LPG doporučuje mít aspoň 1/4 nádrže, aby čerpadlo nejelo naprázdno. Ale mám zkušenost, že pokud benál smrdí, tak určitě někde teče. Podívej se pořádně na všechny hadičky i pod autem, jestli to nebude vidět. Nejlíp při zapnutém motoru, kdy je tlak v podávacím potrubí. Jestli to nebude vidět teď, tak za nějakou dobu určitě ano. Jednou jsem pár dní cítil a pak přes noc louže pod autem (hadice co vede z nádrže u Vectry).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, měl jsem podobný problém, pořád jsem hledal kde jaká hadička teče nebo jen prolíná, ale po 2 letech!!! jsem to našel - byl problém, asi už od výroby, v plastovém hrdle, které bylo blbě přišroubované ke karosérii jedním blbým vrutem mimo určený otvor. Od té doby, co jsem to přešrouboval, zápach zmizel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za všechny podněty, zkontroloval jsem to mockrát a nikde jsem žádný únik benzínu nezaznamenal-nicméně to projdu ještě jednou. Jen bych rád připoměl, že je to cítit jen když je venku teplo a ten zápach jde vyloženě z toho místa kde je ten filtr s aktivním uhlím. Tak bych to viděl tak, že je prasklý pouzdro filtru nebo je uvolněná hadička-jak už zde také bylo řečeno. Také by to snad mohl ovlivňovat el-mag ventil řízený by ECU. Napětí do něj jde, tedˇ ještě zjistit jestli se otevírá. Zatím dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až to ucítíš tak se nahni nad motor kde sálá teplo, já to měl cítit taky od podběhu, ale i nad vstřikama a nikde nic , asi po měsící už byla vidět zase ta hadička jak prosakuje.Už prosakovala dřív a ted to zase začlo. A objevil jsem to jen díky tomu , že jsem hledal co mi tam píská :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem nasel foto z opravy stejneho problemu jako se tu resil..byl problem s hadickou do filtru s aktivnim uhlim(foto z praveho predniho podbehu- bez filtru)...Projevovalo se tak ze byl citit benzin do kabiny a z praveho predniho podbehu...

post-0-14109599011756_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...