Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ET


tomike

Recommended Posts

Původně zaslal: roxbury7

Oprava stredová diera je 67 mm čiže 4x108/67 17" a ET 38. Prosím napíšte či je to ok........neviem či bude pasovat to ET. Dík za rady.:super

Když tam dáš tak 2 cm podložky tak to tam dostaneš. Teď nevím jakou má Peugeot středovou díru ta by se dala upravit vymezovacíma kroužkama pokuď má P menší než 67 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potreboval bych poradit s diskama. Jdou na 406ku lity kola z mondea?? roztec sroubu sedi ale jak uz tady bylo zmineno seredova dira je otazkou. Zkousel jsem to merit na me pechove rezerve a mam pocit ze tam bylo 65, ale jelikoz jsem to meril svinovacim metrem (posuvku tam nedostanu) tak je to opravdu hoooodne nepresne. Nevite nekdo kolik potrebuju.

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

je to v mm

zadej si ET a najdeš plno odkazů

To jsem si také myslel, ale po zadání ET mi to nic nenajde, jen napíše Nothing apod...

Takže kdyby jsi sem nějaké odkazy namrskal, bodlo by to... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Parametry alu kol

Kompletní charakteristika alu kola potřebná pro jeho správný výběr bez použití konfigurátoru se skládá z následujících parametrů, které si můžeme uvést na příkladu rozměru kola pro Škodu Fabia:

A – Šířka disku uvedená v palcích. Na této hodnotě a na velikosti průměru závisí rozměr pneumatiky, kterou je možno na disk umístit

B – rozteč jehož hodnota určuje průměr kružnice v milimetrech na které leží upevňovací šrouby

C – centrovací otvor (CB) průměr středového otvoru v milimetrech. Je možno modifikovat pomocí tzv. středového kroužku. každý výrobce automobilu používá jinou rozteč.

D – ET (einpresstiefe­=zális) Vzdálenost uvedená v milimetrech mezi vertikální osou disku a místem, kde dosedne na nápravu vozidla. Tato hodnota určuje, jak hluboko bude kolo posazeno do blatníku. Čím větší je tento rozměr tím více kolo do blatníku zapadne.

E – rozteč kružnice, jehož hodnota určuje počet šroubů potřebných k uchycení disku.

F – centrovací otvor (CB) průměr středového otvoru v milimetrech. Je možno modifikovat pomocí tzv. středového kroužku. každý výrobce automobilu používá jinou rozteč.

G – průměr ráfku v palcích disku. Na této hodnotě a na velikosti průměru závisí rozměr pneumatiky, kterou je možno na disk umístit

V technickém průkazu je možné nalézt pouze první dvě hodnoty o šířce a průměru kola, proto je potřeba se při výběru kol podle parametrů obrátit na odborníky, kteří zbývající údaje pro jednotlivé vozy vědí. Rádi Vám proto zodpovíme jakýkoliv dotaz.

post-0-14109598702795_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: sarkomi

je to v mm

zadej si ET a najdeš plno odkazů

To jsem si také myslel, ale po zadání ET mi to nic nenajde, jen napíše Nothing apod...

Takže kdyby jsi sem nějaké odkazy namrskal, bodlo by to... :)

pokud nenajde tu tak si stačí zadat na seznamu alu kola kde jsou i technické podpory,ale někteří si zvykli dát dotaz aniž prolezt forum.Snednější je čekat na odpověď než hledat :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lumpma

ty na ktere jsem melzalusk meli ET 38 , v mem TP mam ET 15 . Co to presne znamena ET, co to vyjadruje?

S ET 38 tam bez podložek nedáš. Na přední určitě ne. Zkoušel jsem to a na předních kolech vadil brzdič, tak na zadek jsem to už nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Dobrý den,

Omlouvam se ze pisu ale porad to tu nejak procitam a stejne jsem se nedostal k nejakemu zaveru.

Mam peugeot 406 break HDI 1.9 rv. 2001.

Mam pneumatiky se 4-ma dirama ale nejsem si jistej s rosteci. Ted tam mam zimni plechace s oznacenim

185/65 R 15,ET18. Kdyz jsem se tam pokousel dostat jedny stary ALU se stejnym oznacenim tak tam nesli

(vadily brzdice). Jak jsem tady pochopil tak na tohle se pouzivaji nejaky podlozky. Muzete mi nekdo poslat link

na nejakej obchod kde se daj sehnat? A pak bych se jeste rad zeptal: nevim jakou mam roztec u tech sroubu, na internetu jsem nasel hrzne pekny kola ktery bych chtel ale nevim jestli by me tam sli. Muzete nekdo na to kouknout a poradit? ( http://auto.bazos.cz/inzerat/1910022/Prodam-Alu.php a pak jeste tyhle : http://auto.bazos.cz/inzerat/1904056/AL-kola-ALUTEC-Tornado-7--17.php ). Dekuju za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skarab

Dobrý den,

Omlouvam se ze pisu ale porad to tu nejak procitam a stejne jsem se nedostal k nejakemu zaveru.

Mam peugeot 406 break HDI 1.9 rv. 2001.

Mam pneumatiky se 4-ma dirama ale nejsem si jistej s rosteci. Ted tam mam zimni plechace s oznacenim

185/65 R 15,ET18. Kdyz jsem se tam pokousel dostat jedny stary ALU se stejnym oznacenim tak tam nesli

(vadily brzdice). Jak jsem tady pochopil tak na tohle se pouzivaji nejaky podlozky. Muzete mi nekdo poslat link

na nejakej obchod kde se daj sehnat? A pak bych se jeste rad zeptal: nevim jakou mam roztec u tech sroubu, na internetu jsem nasel hrzne pekny kola ktery bych chtel ale nevim jestli by me tam sli. Muzete nekdo na to kouknout a poradit? ( http://auto.bazos.cz/inzerat/1910022/Prodam-Alu.php a pak jeste tyhle : http://auto.bazos.cz/inzerat/1904056/AL-kola-ALUTEC-Tornado-7--17.php ). Dekuju za pomoc :)

Rozteč je 4x108 a ET 15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...