Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odvzdušnění


Petris

Recommended Posts

Prosím o radu , kde mám všude odvzdušnit chladící systém.Našel jsem celkem 3 ventily. A to na chladiči , na hadici topení a na motoru.Ale stále mám spodní hadici od chladiče studenou a chladič ve spodní části vlažný.Teplota vody ukazuje 90C.

406 new model , r.v.99 , 2.0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto topí v pohodě.termostat myslím , že je ok , protože nejdřív topí motor a topení a až potom sepne termostat a začne proudit teplá voda do chladiče.Aspoň tak by to mělo podle mne fungovat.Auto jede normálně teplota nikäm neleze stabilních 90 , jen mne zarazila ta studená hadice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze začátku ohřátí motoru je vždy ta odvodní hadice o něco chladnější...(jasně, že po najetých 100km se teploty o moc neliší)

Já odvzdušnuju pouze na chladiči a na termostatu a nikdy nebyl problém...;) (vícekrát, klidně i 10 - 15x)

Jediná zrada je....pokud jste červstvě po výměně chladící kapaliny....a ta spodní velká hadice od chladiče vám vyletí

- v pár vteřinách vám všechna voda vyletí (pokud za tmy, ani se nevšimnete na silnici za autem ve zpětnym zrcátku)

- kontrolka svítí na palubce pro nedostatek vody

- ukazatel teploty se po celou dobu ani nehne z 90C, protože tam už žádnou vodu nemá

- pouze vám lehounce stoupne teplota oleje

- sahary popleteně sem tam zapínají a vypínají

Ale pokud si myslíte, že jde pouze o dolití, co ještě vybublala nová kapalina....budete překvapeni až budete chtít dolít, že snad chladící systém nemá dno:mrk

Pro méně citlivé řidiče na kontorlky, by měla být kontrolka na vodu ve dvojím provedení:

1. potřeba dolít chlad. kapalinu

2. pozor, v chlad. systému není žádná kapalina!!!

Nastěstí jsem bez vody jel "pouze" cca 750m, ale hlava byla rozpálená moc pěkně (jinak spodní část agregátu nevykazoval velké ohřátí):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...