Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

reklamace auta


pavel104

Recommended Posts

Jakým způsobem se dá reklamovat auto koupené v autobazaru, u kterého se v průběhu dvou týdnů objevila postupně spousta skrytých vad? autobazar v tomhle případě nebyl vlastníkem ale jen zprostředkovatelem. může mě někdo poradit? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se na me, ale jiz jednou, sme te s Radkem Hurvajzem upozornili na to, ze mame tady na foru naka pravidla (v prvnim pripade volba podpisu) v tuto chvili, jsi pouzil sekci pro zadost o vytvoreni noveho chybejiciho fora. Nevim, jestli jsi puvodni vlakno v servisu smazal ty a nebo nekdo z adminu pro poruseni pravidel, ale opakujes stejnou chybu, navic si zajiste nepouzil funkci hledani, ktera na tema reklamace skyta spoustu odpovedi.

Ale abych nebyl jen hnusnej, v prvni rade si poradne prostuduj smlouvu, ve ktere zajiste zjistis (krom dalsich podminek reklamace), ze se podminky ridi obchodnim zakonikem (pro prodejce jednoznacne vyhodnejsi) apodle tech musis postupovat, bohuzel naprosta vetsina bazaru ma pristup takovy jaky ma amusis mit hodne tvrde lokty, abys s tim neco udelal. A hlavne vsechno pisemne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud máš ve smlouvě napsáno, že bazar nebo prodávající neručí za případné skryté či zjevné vady, nezmůžeš nic.

Ještě lepší je, když ti do smlouvy protlačí, že auto kupuješ na díly (když si toho všimneš běhěm pročítání smlouvy, tak ti řeknou, že při takovéhle ceně se to takhle musí napsat), to pak nevyreklamuješ nic.

A jak řekl můj známý - v bazaru nevyhádáš nic, teda pokud to není nějaký větší autobazar, který to s tebou projedná...

buml: Stane se, ono každé forum je jiné, a študuj pravidla nebo různé funkce, když nutně potřebuješ pomoc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Vvitty

good luck...

jestli byl autobazar jen zprostredkovatelem, tak te stejne odkazi na puvodniho vlastnika....

A ten ho odkáže na bazar... :)

Ten ho na bazar odkázat nemůže pokud použil bazar pouze jako zprostředkovatele prodeje, za skryté závady ručí bývalý majitel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha tak je to jinak, já jsem se právě domníval, že bazar je jenom zprostředkovatel a tudíž nezodpovídá za skrýté závady. Já jsem právě před X lety prodával auto přes bazar a dával jsem jim plnou moc ke zprostředkování, takže to byl ten případ jak tam popisují a kterému se při nákupu radši vyhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...