Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno
Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: Cingo

to:AnotherOne Pozeral som na servisboxe charakteristiku môjho auta a mám tam ten pedál bez spínača. V charakteristike som našiel že mám Tempomat(regulátor rýchlosti) ale obmedzovač tam neviem nájsť.

Tak to len potvrdzuje to, že pedál plynu nemá mať ako vplyv na funkčnosť tvojho tempomatu. Aj keď raz som tu videl, že aby fungovalo elektrické nastavovanie svetiel bolo treba vymeniť žiarovku v zapaľovači.:D

[upravil dne 28.7.2008 AnotherOne]

Jeden můj kolega si nechával dodělávat tempomat, ale podařilo se mu to až ve druhém Peugeot servisu a tam mu prý něco dodělávali u počítače motoru. To by mohl být právě spínač pedálu plynu, protože na spojce i brzdě spínače měl, na brzdě dokonce dvojitý. Akorát mu nechtěli prozradit co tam dělali za úpravu :bacha

Odesláno
Původně zaslal: AnotherOne

Cingo má iný problém. On má pravdepodobne origo tempomat ale nefunguje.

to jo, to byla jen reakce k celému tématu. Ty náhodou netušíš proč je na plynu spínač a jak funguje (spíná, rozpíná, plný plyn, bez plynu, ...)?

Odesláno
Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: AnotherOne

Cingo má iný problém. On má pravdepodobne origo tempomat ale nefunguje.

to jo, to byla jen reakce k celému tématu. Ty náhodou netušíš proč je na plynu spínač a jak funguje (spíná, rozpíná, plný plyn, bez plynu, ...)?

Pár príspevkov naspäť to je napísané.

Odesláno
Původně zaslal: AnotherOne

Pár príspevkov naspäť to je napísané.

to jsem četl. Je to domněnka nebo je to opravdu tak? A jaký smysl by asi tak takovýto spínač měl mít, když ŘJ pozná plný plyn podle potenciometru?

Odesláno

Je to pravda, prečo je to tak - možno RJ niečo také ako hodnota pre plný plyn nepozná, alebo to má nejakú reakčnú dobu alebo toleranciu ktorá pre obmedzovač nevyhovuje, alebo pri obmedzovači je kompletne odpojený plynový pedál a reaguje len na ten spínač. Každopádne nejaký dôvod francúzski inžianieri mali.

Odesláno
Původně zaslal: AnotherOne

Je to pravda, prečo je to tak - možno RJ niečo také ako hodnota pre plný plyn nepozná, alebo to má nejakú reakčnú dobu alebo toleranciu ktorá pre obmedzovač nevyhovuje, alebo pri obmedzovači je kompletne odpojený plynový pedál a reaguje len na ten spínač. Každopádne nejaký dôvod francúzski inžianieri mali.

to je možné. Odpojený asi nebude, protože když potřebuješ zrychlit, tak stačí na plyn šlápnout a třeba to musí být \"až na podlahu\", pak by to mělo smysl.

  • O 2 týdny později...
Guest FIKÍSEK
Odesláno

Nevíte prosím,kde koupit levně ovladač na tempomat.U nás v PEUGEOTU za něj chtěj 1700 Kč

  • O 7 měsíců později...
Odesláno

Tak jsem si take nechal konecne dodelat tempomat. Slo to bez problemu. Zadne dalsi spinace, apod. jen:

Packa - ~1300,-

Prace - 1100,-

I to ukazuje aktualni nastaveni na malem displeji na budiku (podle manualu). I kdyz clovek co mi to predaval rikal, ze to nikde nic nebude ukazovat ...

P 307SW r.2005

Odesláno

Ten spinač na pedálu slouží jen pro informaci , když je aktivní omezovač, že byl sešlápnut - prošlápnut za max. plynový pedál pro vyřazení omezovače. Na tempomat to nemá vliv.

  • O 3 týdny později...
Odesláno

Kdysi jsem tady psal,že jsem byl u Domanského v Kyjích, kde mi na zdejší doporučení p. Tipty provedli diagnostiku na tempomat a řekli, že to tam nejde a vyjmenovali, co vše by se muselo vyměnit a dodělat a jaké strašné peníze by to stálo.

Nedalo mi to a cca před 14 dna jsem byl jinde a ejhle... dodala se páčka, trochu nastavení v počítači a jde to naprosto v pohodě a naprosto jinou cenu. Inu i diagnostikou v autoriovaném servisu se dají vydělávat peníze.

Co na tom, že to byly všechno bláboly, když jsem jim je zaplatil....

Takže komu to nejde a ještě nenašel toho pravého.. jde to tady na fóru nebo přes SZ.

Odesláno

Chtel bych se zeptat na trochu jiny problem...mam original tempomat, prevod. automat Tiptronic.

Jen se mi posledni dobou cim dal casteji objevuje pri zapnuti tempomatu kriticka chyba a nefunguje.

Predpokladam,ze by mohl byt problem v tom cidle co je u brzdoveho pedalu,ale i tak pokud mi nekdo poradite jak to co nejlevneji opravit tak vam budu vdecny.

Diky moc.

Odesláno
Původně zaslal: honza.praha

Kdysi jsem tady psal,že jsem byl u Domanského v Kyjích, kde mi na zdejší doporučení p. Tipty provedli diagnostiku na tempomat a řekli, že to tam nejde a vyjmenovali, co vše by se muselo vyměnit a dodělat a jaké strašné peníze by to stálo.

Nedalo mi to a cca před 14 dna jsem byl jinde a ejhle... dodala se páčka, trochu nastavení v počítači a jde to naprosto v pohodě a naprosto jinou cenu. Inu i diagnostikou v autoriovaném servisu se dají vydělávat peníze.

Co na tom, že to byly všechno bláboly, když jsem jim je zaplatil....

Takže komu to nejde a ještě nenašel toho pravého.. jde to tady na fóru nebo přes SZ.

kde v prahe si si to nechal dorabat? ak to nie je tajomstvo. + odkial si mal packu? ja nad tym tiez uvazujem ze kupim packu na vrakaci a aktivaciu si necham spravit vo federal cars. alebo mas lepsie a lacnejsie riesenie? pls porad

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

Mám jednu otázku. Ako vie BSI že mám zaradenú štvorku? V manuáli sa píše že tempomat sa da aktivovať pri zaradenom štvrtom alebo piatom rýchlostnom stupni a minimálne musím ísť 40-siatkou ( to som overil a tak to aj pracuje ). Má BSI navolené otáčky motora a ku nim priradené rýchlosti, alebo sú niekde nejaké skryté spínače? Vopred vďaka za info.

Odesláno
Původně zaslal: crossover

Chtel bych se zeptat na trochu jiny problem...mam original tempomat, prevod. automat Tiptronic.

Jen se mi posledni dobou cim dal casteji objevuje pri zapnuti tempomatu kriticka chyba a nefunguje.

Predpokladam,ze by mohl byt problem v tom cidle co je u brzdoveho pedalu,ale i tak pokud mi nekdo poradite jak to co nejlevneji opravit tak vam budu vdecny.

Diky moc.

Tempomat hlásí kritickou chybu v případě, že na požadavek který posílá motoru na korekci rychlosti, motor nereaguje. Tak pokud máte nějaký problém motoru, který je toho příčinou, je potřeba ho nejprve odstranit.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...