Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co nás to učí v autoškole


OK406

Recommended Posts

Původně zaslal: zbrojnoš

teda předjíždět před křižovatkou, plná čára tam náhodou nebyla?

předjíždění na hlavní přes křižovatku není zakázáno (pokud není upraveno místním značením jinak), tak bacha na to. byla by to vina toho co vyjel z vedlejší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě taky učili v autoškole, že předjíždět v křižovatce můžu. ale nedělám to z jednoduchýho důvodu protože znám spoustu lidí, kteří se při odbočování vpravo z vedlejší na hlavní

vůbec nepodívají doprava na tu hlavní a fláknou to tam.

Doufám že to je pochopitelný, nějak se mi to nedaří sformulovat čitelněji...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pyžik: Tak to nemáš tak docela pravdu. Pokud je kde křižovatka či křížení vozovek, kde není dopravní značení, které by jasně a zřetelně ukazovalo, která vozovka je hlavní a která vedlejší či doplněno dodatkovou značkou s vyznačením tvarem křižovatky + hlavní silnice, tak jak píšeš, platí zde pravidlo ,,pravé ruky". Ale podle čeho si usoudil, že osobní vozidlo jelo v protisměru, když to není označené řádně dopravní značkou. I kdyby to bylo, tak většího přestupku se dopustil řidič osobního vozidla, jelikož jel v protisměru. Ale i řidič NA jelikož nedal v tomto případě přednost. Takže vina je na obou řidičích. A to, že není místní a nezná místní dopravní situaci, tak to jej neomlouvá. Copak v cizině se s tebou baví o přestupku, který byl již spáchám? Myslím, že ne. Takže, pokud není křižovatka řádně označena předpisovými dopr, značkami, platí zde pravidlo ,,pravé ruku". A taky ohleduplnost a předvídavost + zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

mě taky učili v autoškole, že předjíždět v křižovatce můžu. ale nedělám to z jednoduchýho důvodu protože znám spoustu lidí, kteří se při odbočování vpravo z vedlejší na hlavní

vůbec nepodívají doprava na tu hlavní a fláknou to tam.

Doufám že to je pochopitelný, nějak se mi to nedaří sformulovat čitelněji...:D

Pochopitelný to je, ale působí to na mě podobně jako, když přijede vesničan do Prahy a na semaforem řízené křižovatce začne pouštět chodce, protože u nich v Horní Dolní v životě takovej chmel lidí u přechodu neviděl (samozřejmě v popisované situaci autu svítí zelená a chodcům červená) - ač to zní úsměvně, tak jsem toho čím dál častěji svědkem. Naposledy to byl nakřápnutej zadek pána ve Fabii, právně viník 100% jasnej (co neubrzdíš - neukecáš), ale morálně podle právě ten Fabiista.

Pokud nepředjíždíš v blízkosti křižovatek, pak je to samozřejmě Tvoje volba, ale svědčí to tak trochu i o tom, že máš asi dost času a taky že jezdíš v místech, která dobře znáš. Pokud se někdy dostaneš do situace, že se několik km povlečeš za několika náklaďáky a pak se vynoří ta spásná rovinka, kde tu kolonu můžeš na jeden zátah předjet, pak se budeš jenom modlit, aby Líza jedoucí za Avií zaváhala a tys to mohl dát - nějaká vedlejší po levé ruce Ti bude tak ukradená, že jí ztěží jen postřehneš.

[upravil dne 25/11/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: vinorak

mě taky učili v autoškole, že předjíždět v křižovatce můžu. ale nedělám to z jednoduchýho důvodu protože znám spoustu lidí, kteří se při odbočování vpravo z vedlejší na hlavní

vůbec nepodívají doprava na tu hlavní a fláknou to tam.

Doufám že to je pochopitelný, nějak se mi to nedaří sformulovat čitelněji...:D

Pochopitelný to je, ale působí to na mě podobně jako, když přijede vesničan do Prahy a na semaforem řízené křižovatce začne pouštět chodce, protože u nich v Horní Dolní v životě takovej chmel lidí u přechodu neviděl (samozřejmě v popisované situaci autu svítí zelená a chodcům červená).

Pokud nepředjíždíš v blízkosti křižovatek, pak je to samozřejmě Tvoje volba, ale svědčí to tak trochu i o tom, že máš asi dost času a taky že jezdíš v místech, která dobře znáš. Pokud se někdy dostaneš do situace, že se několik km povlečeš za několika náklaďáky a pak se vynoří ta spásná rovinka, kde tu kolonu můžeš na jeden zátah předjet, pak se budeš jenom modlit, aby Líza jedoucí za Avií zaváhala a tys to mohl dát - nějaká vedlejší po levé ruce Ti bude tak ukradená, že jí ztěží jen postřehneš.

Souhlasim s tebou. Mě se takhle vysekal kámoš na motorce. chlápek na vedlejší se podival doprava- nic, doleva-nic, tak se rozjel a kamarád plachtil až do škarpy. Byla to samozřejmě kamarádova vina protože jel rychle....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

NS to jen vrátil k projednání, a překročení rychlosti o 36km/h (tj. o 72%:o) je odhad znalce ,takze to mohlo byt i víc.

Jak píse Vinorak rychlost je dana a pokud ji prekročíš a dokážou ti to,tak máš smolíka a ne přednost.

Stačí dobrý právník;):super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...