Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Je použití redukcí rozteče (např z 4x108 a 5x112) AL disků legální?


@re

Recommended Posts

Původně zaslal: Ticcino

Pokud vím, tak žádné podložky nebo redukce homologaci nemají.

Jinak změna počtu šroubů a zároveň roztečné kružnice možná je, ale to by ty kružnice musely být hodně rozdílné (by vočko 15-20mm), aby se jednak nepotkaly díry pro šrouby a druhak aby tam zbylo dost materiálu na udržení zatíženého kola.

tak to u auta které jede 250km/h nepřipadá v úvahu... bezpečnost především ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

@re: jsem rad, ze to beres zodpovedne :super ...uz jsem videl podlozky ze silonu na S120 :D:D:D

tak to by měla být samozřejmost... na takové věci jsem až moc pečlivý... dobré pneu, perfektní brzdy, podvozek ve 100% stavu.. prostě to tak musí být...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím. Já bych tam v žádném redukce ani podložky necpal. V krajním případě středící kroužky.

Jen jsem chtěl říct, že možnost tu je :D

A tyhle ráfy by se ti nelíbily?

http://www.elektrony.cz/images/elektrony/jaagruti-emaxima-big.jpg

http://www.elektrony.cz/images/elektrony/oz-canovablack-big.jpg

Nelekej se, že jsou na obrázku pětišroubové, je to univerzální obrázek. Je dost pravděpodobné, že dělají přímo 4-šroubové verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Souhlasím. Já bych tam v žádném redukce ani podložky necpal. V krajním případě středící kroužky.

Jen jsem chtěl říct, že možnost tu je :D

A tyhle ráfy by se ti nelíbily?

http://www.elektrony.cz/images/elektrony/jaagruti-emaxima-big.jpg

http://www.elektrony.cz/images/elektrony/oz-canovablack-big.jpg

Nelekej se, že jsou na obrázku pětišroubové, je to univerzální obrázek. Je dost pravděpodobné, že dělají přímo 4-šroubové verze.

jaký středící kroužky v krajním případě?? To snad je nutnost u 90% litych kol, to je jen plastovej kroužek kterej zajistí spravný vystředění. Jinak k homologaci, našel jsem toto sice ne pro Peugeot - TÜV (evropská homologace), a to tady - http://www.rusmich-tuning.cz/JE-DESIGN/Podlozky-pod-kola-pro-rozsirenou-verzi-JE-Design-pro-AUDI-Q7-_g7831.html

Ví někdo co to znamená?

[upravil dne 4/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Souhlasím. Já bych tam v žádném redukce ani podložky necpal. V krajním případě středící kroužky.

Jen jsem chtěl říct, že možnost tu je :D

A tyhle ráfy by se ti nelíbily?

http://www.elektrony.cz/images/elektrony/jaagruti-emaxima-big.jpg

http://www.elektrony.cz/images/elektrony/oz-canovablack-big.jpg

Nelekej se, že jsou na obrázku pětišroubové, je to univerzální obrázek. Je dost pravděpodobné, že dělají přímo 4-šroubové verze.

Tady ty jsou nádherné, http://www.elektrony.cz/images/elektrony/oz-canovablack-big.jpg , ale jde o to, že nechci dát za kola majlant, proto se poohlížím po starších, ale zachovalých alu...

Za ty na fotce bych dal 26tis.bez pneu... a to je fakt hodně (i když vím, že je to ta nižší cena za alu :-D )

[upravil dne 4/9/2007 @re]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hurvajz: Středící kroužky jsou plastové? No, asi to stačí, ale já bych tam radši viděl ocelové. To já jsem měl tedy asi kliku, poněvadž moje elektrony měly správnou rozteč, počet děr i průměr středící díry hned z výroby.

K těm kroužkům, ty tam zůstanou nebo se vyndají? Doufám, že zůstanou.

To Pata: Nevím zda jsou OZka i pro 4 šrouby, domnívám se že jsou, zkusím se poohlédnout po netu, ale pětipaprsková kola (lichopaprsková) jsem pro 4 šrouby viděl a nevypadalo to nijak zle. Sám jsem si však koupil šestipaprsková.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

To Hurvajz: Středící kroužky jsou plastové? No, asi to stačí, ale já bych tam radši viděl ocelové. To já jsem měl tedy asi kliku, poněvadž moje elektrony měly správnou rozteč, počet děr i průměr středící díry hned z výroby.

K těm kroužkům, ty tam zůstanou nebo se vyndají? Doufám, že zůstanou.

To Pata: Nevím zda jsou OZka i pro 4 šrouby, domnívám se že jsou, zkusím se poohlédnout po netu, ale pětipaprsková kola (lichopaprsková) jsem pro 4 šrouby viděl a nevypadalo to nijak zle. Sám jsem si však koupil šestipaprsková.

Kroužky zustávají v díře, jen se někdy stane že vypadne a ztratí se, myslím jako při sundaném kole, je to tam nacvaknutý jen. Tady mužeš mrknout - http://www.elektrony.cz/?volba=Prislusenstvi

krouzky.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na homologaci se vyser ! Policie si toho nikdy nevšimne to ti zaručím ! Jezdil jsem jak dlouho s podložkama pod koly a nikdy nic neřekli a to jsem měl 2cm a byly teda jakože dost vidět ! Normálně najdi kola 4x100 které se ti líbí a normálně podložky na změnu rozteče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Creams

Na homologaci se vyser ! Policie si toho nikdy nevšimne to ti zaručím ! Jezdil jsem jak dlouho s podložkama pod koly a nikdy nic neřekli a to jsem měl 2cm a byly teda jakože dost vidět ! Normálně najdi kola 4x100 které se ti líbí a normálně podložky na změnu rozteče...

Jde mi hlavně o bezpečnost... myslíš, že je to v poho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Já bych to tam nedával. Raději se poohlídni po jiných kolech než nějaké podložky a redukce. Oni moc dobře vědí proč to není homologované (tím nechci říct že je to vysloveně nebezpečné) ale když se něco stane, tak máš peška.

asi máš pravdu... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Creams

Na homologaci se vyser ! Policie si toho nikdy nevšimne to ti zaručím ! Jezdil jsem jak dlouho s podložkama pod koly a nikdy nic neřekli a to jsem měl 2cm a byly teda jakože dost vidět ! Normálně najdi kola 4x100 které se ti líbí a normálně podložky na změnu rozteče...

Tak je rozdil si dat 15" na feldu, nebo 18" na tezke coupecko, kor, kdyz to jede 2x tolik, co ta felda (nic ve zlem), takze souhlasim s Ticcinem... :myslim:super

[upravil dne 7/9/2007 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Creams

Na homologaci se vyser ! Policie si toho nikdy nevšimne to ti zaručím ! Jezdil jsem jak dlouho s podložkama pod koly a nikdy nic neřekli a to jsem měl 2cm a byly teda jakože dost vidět ! Normálně najdi kola 4x100 které se ti líbí a normálně podložky na změnu rozteče...

A až někoho sestřelíš kvůli ulítlýmu kolu, tak se odvolej na Creamse, že Ti to doporučil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Creams

Na homologaci se vyser ! Policie si toho nikdy nevšimne to ti zaručím ! Jezdil jsem jak dlouho s podložkama pod koly a nikdy nic neřekli a to jsem měl 2cm a byly teda jakože dost vidět ! Normálně najdi kola 4x100 které se ti líbí a normálně podložky na změnu rozteče...

Policie si toho fakt nevšimne, to je pravda. Sám mám podložky 22mm (mám je napsaný v typovým listě a jsou homologovaný) a nikdy mi na to policie nic neřekla.

Podložek bych se nebál, ale redukce z 5x112 na 4x108 je nesmysl! Tady jsem o to, že se ti budou díry překrývat. Kdybych fakt chtěl mít na Peugeotu 4x112 tak bych to asi řešil výměnou nábojů. Ale je to dost drastickej zásah a podle mě to nemá cenu tomu podstupovat. Ještě by se nechaly snýst podložky 5x108 na 4x108, ale i to se mi moc nelíbí už jen kvůli tomu, že bych měl v každým kole jeden delší šroub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dyt ne, von je policajt uplne blbej a nenapocita do peti:myslim

jinak tyhle podlozky (napr 5x112 -> 4x108) se resi jako dvoudilne. Jeden krouzek ma 4 diry(srouby), druhy 5 a jsou sesroubovany dohromady. Myslim, ze uz jsem videl i homologovany, ale takove vyfikundace se vyplati jen kdyz jsou ty kola opravdu rarita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde o to, jestli na to policajt neco rika, nebo ne. tam je to spis o tom, jestli se mu bude chtit, nebo ne... pokud ano, tak si neco na aute najde a tohle je krasny duvod. u me doposud neresili nikdy ani ty 17" kola, nez jsem smetl vzorek a sundal je...

mnohdy ani nejde tolik o to, jestli je to legalni.

ale o co jde v tomhle pripade mnohem vic je otazka "Je to vubec jeste bezpecne?"

kdyz si hodis na kolo jednoduche podlozky a kvalitni srouby, namahas vic dily auta, ale nebojim se ze by to ulitlo.

Ale ruzne ty zalezitosti jako zmeny roztece, poctu sroubu nebo obojiho jsou dost nebezpecne. Abych jezdil s pocitem ze me kolo drzi akorat na zavitu o delce 10mm, zalisovanem v hlinikove slitine (pripadne se zalisovanou vlozkou), to mi prijde jako dobra poukazka na let vrtulnikem smer Motol, nebo odvoz v igelitovem pytli...

kdyz uvazim auto hmotnosti 406 coupe, namahani diky sbirce der ceske republiky nebo pripadne 150km/h na dalnici... brrrrr

uz jenom to vyvazovani musi byt slast, kdyz je tam krasne rozhozena hmotnost... vzpomenme nektere 307, ktere hazi i s vyvazenymi koly a vyvazuje se na aute....

[upravil dne 7.9.07 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Creams

Na homologaci se vyser ! Policie si toho nikdy nevšimne to ti zaručím ! Jezdil jsem jak dlouho s podložkama pod koly a nikdy nic neřekli a to jsem měl 2cm a byly teda jakože dost vidět ! Normálně najdi kola 4x100 které se ti líbí a normálně podložky na změnu rozteče...

A až někoho sestřelíš kvůli ulítlýmu kolu, tak se odvolej na Creamse, že Ti to doporučil

Nevím v jakém kruhu lidi se pohybuješ ty, ale z mého okolí dost lidí má podložky už nějaký ten rok ! A absolutně bez problému ! neříkám rozteč 4x108 na 5x100 atd to je prasárna, ale 4x100 na 4x108 ? Proč ? né podložky jsou duralové a hodně pevné ! A s tím ulítnuti kola atd opět a zase fámy ! Chci znát jen jeden případ kdy někomu uletělo kolo kvůli podložky ! Mám tím na mysli doopravdovou podložku z duralu a né slátaniny typu železo atd

A k tomu namáhaní dílu to ano samo, že to má vliv, ale kdo za to může, že pežot má tak vyjebané ET

[upravil dne 8.9.2007 Creams]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...