Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - zaslepení EGR ventilu


BIBOP

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...

priatelia...dnes som sa konecne dokopal k tomu, ze som si odpojila aj ja EGR ventil, ale! mam problem s tempomatom...nueveritelne citelne mi udrzuje rychlost. t.j. ked ho napriklad nastavim na 90km/h tak mi pre udrzanie rychlosti pridava a ubera plynu tak, ze je to velmi citit. Nenazval by som to trhanim skor kolisanim lodky na vode. :) Pokial by mal niekto trpiaci morskou chorobou takto cestovat z Bratislavy do Prahy, tak si myslim, ze v Brne uz vyv.... ranajky. :( Viete mi poradit cim to moze byt? Dakujem :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomike

odpojenie egr mam v plane aj ja. kadaver ako sa sprava auto po odpojeni EGR? je to zivsie?

Cau.

Ak poznas dobre svoje auto tak pocitis trosku zvysenie vykonu. ;)

Ale podla Tvojho popisu mas 2003 t.j. aj FAPko a tam to asi nie velmi pojde odpojit, aby neboli problemos... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To je selenoid na ovládání klapky sání.

Já u svého motoru taky nemám ten třetí selenoid a znám takové co maj auto o ork starší a maj ho tam zrovna tak auta o rok mladší. Maj to auta co splňují normu EM2000 moje jen EM956 musí splňovat. Zřejmě to je ve vozech pro určité státy, řek bych Německo. Já mám auto z AT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

To je selenoid na ovládání klapky sání.

Já u svého motoru taky nemám ten třetí selenoid a znám takové co maj auto o ork starší a maj ho tam zrovna tak auta o rok mladší. Maj to auta co splňují normu EM2000 moje jen EM956 musí splňovat. Zřejmě to je ve vozech pro určité státy, řek bych Německo. Já mám auto z AT.

tak v tomto pripade belgie urcite taky :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kenny456

Původně zaslal: BIBOP

ELEKTOVENTIL PRACUJE A POČÍTAČ NIC NEPOZNÁ

snmek019ut6.jpg

mam takovy dotaz: na co je ten ventil uplne vravo? ja sem se totiz dneska koukal a vubec ho tam nemam

[upravil dne 21.5.08 kenny456]

auto na fotce je D tak na tom asi něco bude:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když na to koukneš to service boxu tak je to pojmenováno jako dávkovač vzduchu. Označení dílu 1628NT. Je to kvůli splnění emisních norem EU 2000 auto co tenhle bazmek nemaj a tudíž maj jen dva elektroventily (popřípadě jeden u 66kW) musí splňovat pouze normu EU 95. Tohle zařízení nebo spíš pracující na podobném principu maj i benzínové motory, konkrétně jsem to viděl u 1.8 16V. Když se koukneš kam je to zapojeno ta je to těsně před sáním, tudíš odtud plyne to pojmenování škrtící klapka neboli dávkovač vzduchu. ;)

[upravil dne 27.5.2008 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se pleteš, EGRko měla už moje 205tka z roku 94.

Tenhle motor ho má vlevo za motorem nebo na prostředku, záleží podle org čísla. ALe je to jednoduché, vpravo vedle motoru vydíš vakuovou pumpu co vytváří podtlak, tak když půjdeš po hadičce tak dojdeš k el. mag ventilu a od něj vede hadička přímo k EGRku.

Z Tvé fotky EGRko nejde vidět, je totiž až jakoby za motorem. Ta vakuová pumpa jde vidět krásně je mezi motorem a hadicou od airboxu. Taky tam jde vidět ta hadička co k němu vede.

Žlutě jsem označil podtlakovou pumpu, červeně hadičku k EGR ventilu a zeleně místo kde by jsi ho u Tvého motoru měl najít. ;)

motor.JPG

[upravil dne 2.6.2008 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...