ladis307 Odesláno 22. červenec 2007 Odesláno 22. červenec 2007 zdravim vás, potřeboval bych poradit s mým peugeotem 307 2.0 hdi break. již delší dobu se mi ozývá loupání-cvakání z prostoru LP kola. čep na rameni jsem měnil. zvuk se ozývá při náklonu auta a na nerovnostech. ozve se i když nejsou kola v záběru. napadá někoho něco ? axiální ložisko tlumiče? kloub poloosy? díky za názory Citovat
ladis307 Odesláno 23. červenec 2007 Autor Odesláno 23. červenec 2007 nechce se mi věřit, že by nikoho nic nenapadalo... Citovat
GOHii Odesláno 30. červenec 2007 Odesláno 30. červenec 2007 Dle tvého popisu se bude jednat nejpíš s stabilizační tyčky. Jestli už mají vůli, tak to bude určitě ono. Citovat
Hnopo Odesláno 1. srpen 2007 Odesláno 1. srpen 2007 A to robi pri jazde rovno?Alebo len pri zatačani? Ak len pri zatačani,je to homokineticky klb v poloosi...na to je jednoducha oprava...nie vymena... Citovat
ladis307 Odesláno 2. srpen 2007 Autor Odesláno 2. srpen 2007 Hnopo---jakou myslis opravu toho homokinetickyho kloubu? a dela to i kdyz jedu rovne,mozna ty tycky. GOHii---jaky myslis stabilizacni tycky,mas s tim nejake zkusenosti? Citovat
Guest fofor Odesláno 3. srpen 2007 Odesláno 3. srpen 2007 Taky mám takový problém, byl jsem u kámoše na rampě ,tyčky a čepy jsou v pohodě. Můj názor je, že je to v horním uchycení tlumiče ale ještě jsem to neměl rozebraný. Citovat
ladis307 Odesláno 3. srpen 2007 Autor Odesláno 3. srpen 2007 no ja sem to ukazoval kamaradovi,mechanikovi a ten tvrdi ze to homo kloub nebude.a zjistil jsem ze mi to loupe i pri jizde mensiho pomalejsiho slalomu-takova jizda ze strany na stranu.ale jeste jsme se na to poradne nestihli podivat. Citovat
falcon16 Odesláno 3. srpen 2007 Odesláno 3. srpen 2007 Nechal sem vymenit tlumice a od te doby pozoruju v podstate to samy. Mechanik tvrdi, ze to budou stabilizacni tyce, ale neni mi jasny, proc se to zacalo projevovat az po vymene tlumicu. Mohl tam pri vymene neco zmastit, co by na to melo vliv? Citovat
Fusion Odesláno 4. srpen 2007 Odesláno 4. srpen 2007 Pokud sou načatý stabilizátory tak to nejde poznat jenom omrkáním na rampě. V tom čepu stačí malá vůle a už to na nerovnostech mlátí. Dá se do toho mlátit rukou nebo gumovou paličkou a pak je to (trochu) líp poznat. Při nejhorším jako já si počkat až vyškočí z čepu (nedoporučuju). falcon16: teoreticky jo, nový tlumiče se chovají jinak než starý anebo taky tím rozebráním (stabilizátor se musel oddělat aby se tam dal novej tlumic) ale správně se má s výměnou tlumičů udělat aji horní uložení tlumiče. Citovat
tyci Odesláno 5. srpen 2007 Odesláno 5. srpen 2007 myslím si taky stabylizátor. nebo i čep řízení Citovat
GOHii Odesláno 7. srpen 2007 Odesláno 7. srpen 2007 Já mám po výměně stabilizátoru na LP straně, znatelně se to zlepšilo. Ještě musím projít ostatní plasty, kryty tlumičů apod... Citovat
Guest fofor Odesláno 11. srpen 2007 Odesláno 11. srpen 2007 Je třeba se podívat na horní uložení tlumiče jestli tan není vůle. Jak je tak dotáhnout. Může to být silenblok na tlumiči nebo axiální ložisko. Homokyneťák loupe v ostré zatáčce. Mám to vyzkoušený. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.