Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

30-ti denní reklamační lhůta


Kdo

Recommended Posts

Původně zaslal: Kdo

Ve zkratce: V Autokelly jsem koupil sprej do klimy Valeo Climpur. Doma jsem zjistil, že v něm není tlak. Jel jsem to reklamovat a prodavač potěžkáním druhého kusu z regálu zjistil, že ten můj je lehčí (deklarované množství bylo 125ml). Naznačil, že jsem si ho "vyprskal" a teď to na ně "hraju". Kontroval jsem tím, že jsem nemohl nic vyprskat, když to bylo bez tlaku - vždy mi pří práci se sprejem došla náplň dřív, než tlak. Sepsal se mnou nějaký reklamační zápis, že to pošlou (výrobci - dodavateli?) k posouzení a že se do 30-ti dnů ozvou - napsal jsem tam svoje číslo. Ta lhůta dnes proběhla a nic. Znamená to pro mě nějakou výhodu, že se neozvali? Mám na něco právo - nový výrobek, peníze nazpět?? Do teď nemám ani jedno, jen "cejch" podvodníka. Můžu vzhledem k nedodržení lhůty k vyřízení něco požadovat??

Pokud to do 30 dnů nevyřídili, tak si běž pro peníze, tím líp. Vyplatit ti je musí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

To já taky ne, ale myslím, že ta zákonná lhůta je závazná a doufám, že to nedodržení ze strany prodejce pro mně něco znamená. Jen vědět co....:myslim

Je to jednoduché (za předpokladu, že jsi nekupoval zboží na firmu, ale jako soukromá osoba), pokud jsi dal věc do reklamace a již uběhlo 30 kalendářních dní (počítá se od následujícího dne, kdy byla reklamace uplatněna), tak máš ze zákona nárok na odstoupení od kupní smlouvy, tedy vrácení peněz. (pokud ještě není reklamace vyřešena). Takže neváhej a zajdi si pro peníze..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jó, ale co když mi tam řeknou "milej zlatej, válí se to tady už tři týdny a vy jste nepřišel - reklamace se zamítá". Jestli to chápu, nemůžu argumentovat tím, že jsem nic o vyřízení nevěděl. A navíc mi přijde, že to je nesmyslné - proboha, proč se nedivím. Na jednu stranu mám po uplynutí lhůty na něco nárok, na druhou stranu jim nemůžu dokázat, že tu lhůtu přesáhli, když mi nemusí nic sdělit a nemůžu jim tedy dokázat, že to ve stanovené lhůtě nevyřídili. Navíc, jak takové vyjádření výrobce - dovozce má vypadat??

Když mi prodavač jen tak z hlavy vypálí, že se to zamítá, nebo mi musí ukázat nějaký písemný dokument s vyjádřením výrobce - dovozce??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Ale můžeš. Oni tě musí s výsledkem reklamace do 30 dnů SEZNÁMIT!

Původně zaslal: Escaper

nemaji ohlasovaci povinnost, je to dane zakonem ze ti to nemusi rikat ze je to hotove..

Sešly se nám tu protichůdné informace. Podle které se tedy zachovat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je věc výkladu a ten může být samozřejmě individuální. Ale podle mýho názoru zahrnuje pojen "vyřízení reklamace" i seznámení klienta s výsledkem přezkumu, bez toho jaxi reklamace "vyřízená" není. Reklamace je o vztahu prodejce se zákazníkem, nikoliv prodejce s výrobcem, ten je pouze následný (regresní).

Samozřejmě to ale může proběhnout i tak, že se předem domluvíte, že si máš zavolat za 30 dnů.

PS: Jinak tu informaci k vrácení peněz nepotřebuješ. Pokud to do 30 dnů nevyřídili, peníze musíš dostat tak jako tak.

[upravil dne 17.7.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Ferin007

Ale můžeš. Oni tě musí s výsledkem reklamace do 30 dnů SEZNÁMIT!

Původně zaslal: Escaper

nemaji ohlasovaci povinnost, je to dane zakonem ze ti to nemusi rikat ze je to hotove..

Sešly se nám tu protichůdné informace. Podle které se tedy zachovat??

To je v pořádku, oni tě musí seznámit s vysledkem reklamace, ale ty si tam musíš dojít nebo zavolat, sami tě schánět nebudou, nemusí. Jinak by měli mít vyjádření servisu nebo vyrobce o opravě, vyměně, či zamítnutí. Předpokládám že doklad o tom kdy jsi to tam dal máš, to je jejich povinnost ti ho dát, i když se setkávám s tím že si to vezmou a řeknou tak se stavte za 14 dní a nic nepišou, pak na mě koukají jako že co to po nich chci, nějakej reklamační protokol:o

[upravil dne 17/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

To je v pořádku, oni tě musí seznámit s vysledkem reklamace, ale ty si tam musíš dojít nebo zavolat, sami tě schánět nebudou, nemusí.

Při sepsání toho reklamačního protokolu si na svoji kopii napsal moje tel. číslo výslovně s tím, že mi do 30-ti dnů zavolají. Tak jsem čekal.

Edit: ten reklamační protokol samozřejmě mám spolu s účtenkou.

[upravil dne 17.7.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Radek Hurvajz

To je v pořádku, oni tě musí seznámit s vysledkem reklamace, ale ty si tam musíš dojít nebo zavolat, sami tě schánět nebudou, nemusí.

Při sepsání toho reklamačního protokolu si na svoji kopii napsal moje tel. číslo výslovně s tím, že mi do 30-ti dnů zavolají. Tak jsem čekal.

Aha, někdo to tak dělá jako službu zakaznikovi, ale nemusí. Jinak pokud to po 30 dnech nemají tak jak už bylo napsáno, peníze nebo novej kus. Spíš to vidím tak že sáhne do regálu a dá ti novej s tím že si to z dodavatelem srovná

[upravil dne 17/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně vzato se dá předpokládat, že ONI TEBE budou informovat poté, co se dovědí výsledek přezkumu. Přeci tam nemusím bivakovat před obchodem, nebo denně volat, či dojíždět, abych se ptal, jak je to daleko. Pokud bych tam třeba volal, či jezdil, teoreticky bych mohl požadovat i náklady s tímto spojené.

[upravil dne 17.7.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Obecně vzato se dá předpokládat, že ONI TEBE budou informovat poté, co se dovědí výsledek přezkumu. Přeci tam nemusím bivakovat před obchodem, nebo denně volat, či dojíždět, abych se ptal, jak je to daleko. Pokud bych tam třeba volal, či jezdil, teoreticky bych mohl požadovat i náklady s tímto spojené.

[upravil dne 17.7.07 Kdo]

No to ne, ale podporu v zákoně to nemá. Zaskoč tam a uvidíš co na tebe vyvalej;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

§622 odst.2 Ob.zákoníku

Díky, mám vytištěno: § 19 odst. 3 Zákona o ochraně spotřebitele a §622 Občanského zákoníku z odkazu od bumla. Jen doufám, že nenastane ta zmiňovaná situace, že mi sdělí, že to tam už mají a že jsem bez nároku a že mně informovat nemuseli, že jsem si měl zavolat, takže - "mea culpa". Uvidíme, uvidíme, uvidíme. Dnes ne, zašprcnu se v práci, ale snad zítra vyrazím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...