Jump to content
divisl

Podivne chovani klimatizace

Recommended Posts

Vsiml jsem si toho az ted, ale po vycisteni klimatizace penou nic jineho jsem s tim nedelal me pri volnobehu zapina a vypina kompresor. Predtim to nedelalo, pustil jsem ji, kompresor pripnul a jelo to. Normalne chladi,ale ozyvaji se z auta neustale klapave zvuky nehlede na to ze to cvici s volnobehem. Take me prijde ze se casto spusteji ventilatory na chladici. Nesetkal jste se nekdo s necim podobnym ? Maunalni klima P406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím.Mám 406 manuál klimu a kompresor mě běží stále v kuse.Ty vrtule u chladiče pojedou stále na první rychlost kvůli klimě a pokud motor má vyšší teplotu tak vrtule běžej na druhou rychlost to je OK a z správně bysi to měl poznat na volnoběhu že běží klima,ale to že seti stále vypíná a zapíná tak to je divný.Kde a co jsi přesně čistil z pěnou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koupil jsem penu, prostrcil jsem tu hadicku ventilatorem a nastrikal. Casem vsechno vyteklo, klima prestala po vypnuti smrdet a bylo vsek OK a ted tohle to. Ale vypada ze jsem na to prisel, protoze jak jsem hybal s konektorem u ten nadobky jak jsou ty plnici ventily tak to prestalo asi. Uvidim, cas ukaze co to bude dal delat, snad to byl jen spatnej kontakt u cidla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čištění s tim nemá nic společnýho. Spíš shoda okolností - pokud se kompresor klimatizace v krátkých intervalech spíná a vypíná, tak je to většinou tím, že je množství chladícího média na mezní hranici. Tzn.,že je jí tam dost aby se sepla, ale po sepnutí kompresor nažene část média do systému a tlak klesne, tím pádem tlakové čidlo kompresor odstaví. A tak to de stále dokola.Moje rada: kontrola množství chladícího média.:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám podobný problém jaký je uvedený v poslední odpovědi. Po zapnutí se klimatizace rozběhne a běží cca 2-3 min. Při poklesu otáček se většinou odstaví a rozběhne se až po cca dalších 3 min. Včera třeba vypnula a už se nerozběhla. Musel jsem vypnout motor a v podstatě ihned jsem opět nastartoval klimatizace se po cca 1min zapnula. Klima se tak chová i v zimě. Náplň jsem měnil v září minulého roku a údajně tam nic nechybělo (auto mám 2roky). Nemůže tam být vadné nějaké čidlo? Nemá s tím někdo zkušenosti? Jsem sice objednán na kontrolu do Peugeotu, ale nevím. Systém klimatizace je dle knihy jiný než pro motory XU asi DW a ,.,.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jp    0

Mě to teď začalo dělat taky, Jsem po plnění klimatizace, dali tam 750g, pry to tak mábýt... Ale spozoroval jsem, že v těhle vedrech, když popojíždim klima se střídavě vypíná a zapiná, zřejmě jí ty vrtule nezvládaji chladit, nebo nevim. Při běžné jízdě jsem to nezaregistroval. Manualní klima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám taky manuální klimu. Jenže mě se rozpojí kompresor při studeném motoru a přestane to chladit. Neví někdo kolik se vejde do klimatizace náplně? Je rozdíl mezi náplní klimatizace pro motory benzín - diesel?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Richard296

Neví někdo kolik se vejde do klimatizace náplně? Je rozdíl mezi náplní klimatizace pro motory benzín - diesel?

malo by tam isť 850g skoro celý 1kg:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×