Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odvod kondenzátu z klimatizace


pavel.happy

Recommended Posts

Ahoj,

tak jsem přes víkend hledal tu trubku na odvod kondenzátu z klimatizace (Peg 306 2,0HDi)....

Z vrchu, když jsem zvednul kapotu, tak jsem ji neviděl, zespoda mám nějaké krycí umělohmotné pláty, takže jsem taky moc nezjistil, až když jsme si lehl na zem k přednímu kolu na straně spolujezdce, a za kolem šáhl nějak směrem k té tyči řízení, tak jsem nějaký volný konec nějaké hadice nahmátl...

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli to je ono, a jak se to vlastně přesně čistí, počítám, že účinější je to zvrchu...?

Díky za info

PAvel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdá se mi, že to tam moc neodtéká, po vypnutí se dělá sauna a když ji pustím, tak je zpočátku takový vlhký smrad. Na dezinfekci klimatizace mám již koupený spray od Valea. Pilový filtr tam není a podle autorizovaného zastoupení v 306tce není a není ho kam dát, takže plánuji udělat nějaký samodělek na bázi netkané textilie vložené mezi silonovou moskitiéru + uhlíkový filtr do lednice....inspirace odtud z fóra...... Bojím se však, že dezinfekce samotného rozvodu vzduchu nevyčistí tu hadici, respektive i místo, odkud ústí. nejakou hadici jsem sice nahmát, ale nevím, jestli je to ona. Proto bych chtěl docela vědět, jak to tam je a jestli se k tomu dá nějak dostat jinak než dát auto na rampu a zespoda....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to mi (jak píšeš)dělá taky,tu saunu.ptal sem se na to co s tim,a bylo mi řečeno,že je nějakej filtr pod palubkou přez kterej odchází ten kondenzát.ten filtr je něco jako molitan a ten po čase nasmrádne tou vlhkostí a může chytnout plíseň když špatně odtýká ten kondenzát.a do výměny toho filtru se nikomu nechce,protože musí ven komplet celá palubka.jedině že by to udělaly přímo v peugeotu a to bude stát nehorázný prachy.ale to,že mi to taky dělá saunu bych neřešil,protože to po chvíly přejde.a na ten zápach bych použil spray.naštěstí mě to nesmrdí a pod autem mám vždycky dost velkou louži,takže odvod mám dobrej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě přijde, že by v tomto případě mohlo být dobrý řešení ta ampule s tou antibakteriální látkou od VAlea přiklipsnutá např u vstupu do auta...

že to vlhce smrdí, mi nevadí, ale jelikož vozím taky někdy rodinu, tak bych chtěl, aby se z toho neuvolňovaly nějaký plísně, roztoči a jiný vši, který můžou způsobit alergii...máme nějaké období, docela už dlouhé, že máme všichni pořád rýmu, a tak si říkám, jestli to taky není z toho, teď raději klimu skoro nezapínám, pokud je horko alespoň trochu k snesení...

O víkendu jsem taky odmontoval ten díl pod řadící pákou a ruční brzdou s polpelníkem, jestli se náhodou k něčemu nedostau, ale narazil jsem jenom na nějaký výduchy a nevěděl jak dál(i když, jestli zrovna to nebude cesta)....celou palubovku se mi určitě oddělávat nechce..:-((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono se řekne"nechat někde vydesinfikovat.." Nemám jistotu, že to vlastně nevydesinfikují stejným způsobem jako já, tzn, sprayem nebo pěnou. KOukal jsme na netu, že na to je takový stroj, do kterého se dávají náplně s desif. prostředkem (výrobce řešení wyns), který funguje na principu ultrazvuku, jako ultrazvukové zvlhčovače vzduchu - vytvoří jemný aerosol, který se fouká do rozvodů vzduchu. Nemyslím si, že by to bylo až tak účinější než spray od valea + roztočenej fučák.....

nejraději bych prostě to místo vytřel hadrem, jestli je tam navíc narostlá nějaká houba....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk jsem v sobotu desinfikoval klimu....nešla mi sundat ta vrchní mřířka, tak jsem odšrouboval větrák pod palubkou a udělal to zevnitř. Přitom jsem zjistil, kde ústí ta hadička zevnitř....v rohu nad levou nohou spolujezdce...bohužel je to neoddělitelná součást plastového kompletu pro klimatizaci.....

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

A zmizel ten smrad? Ja mam nekdy v aute smrad ze by jeden pad', pritelkyni se z toho blbe; nedavno jsme auto vypulirovali, očuchali vsechno ale nenasli co by tam mohlo smrdet, takze podeziram klimu.

Takze jakej je postup uplne blbyho:

0. koupit dezinfekcni sprej

1. pod kastlikem oddelat plast - je tam vetrak klimy

2. ?

...

Dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...