Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cena oleje TOTAL QUARTZ 9000 5W40


mares

Recommended Posts

Já se tu na klubu setkal s řadou komentářů k nákupům olejů na aukru. Hlavně tedy to, že nevím, co kupuji, zda tam je právě ten olej co chci. Tedy že on lehce odlepí etiketu, udělá dírku, vypustí si olej pro sebe (nebo pro někoho známého) a tím samým otvorem nalije třeba vyjetý nebo cokoli jiného, otvor zalepí a opět překryje etiketou.

Proč pod etiketu? Aby to nebylo vidět a taky přes víčko by bylo poznat, že by to bylo otvírané.

Jak jsem psal, loni jsem ho na aukru bral a motor na něj běhá 18 000 km, brzy už budu měnit. Asi tam tedy šmejd nebyl. Takže toho bych se tak nebál, ale když jsem měl nabídku od Neona, tak jsem ji využil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tohle se dá koupit všude, však se dnes skoro všechno falšuje - i značkové tužkové baterie mohou být činský šmejd :)

Jistotu bys měl mít přímo v Peugeotu, ale tam se za olej nedoplatíš. Ač jsem viděl jeden dokument z číny o padělcích a byly tam destičky na 206ku, byly zabaleny do krabice pug/cit a vzali je k autorizovanému servisu (v číně) a tam řekli, že to jsou originál ... myslím, že je pak zkoušeli na autě a po pár stech km je měnili :D

Pokud budeš brát na aukru, vyber prodejce, který tam už nějaké ty oleje prodal podle hodnocení. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Jak už tu někdo trefně podotknul, \"něčemu prostě věřit musíš\"... Po ujetí zhruba 5000 km od výměny oleje ve (nebudu to nikdy používat jako zaklínadlo) značkovém servisu Peugeot nám elektronika začala radit, že mám zkontrolovat olej - a světe div se, hladina byla těsně u dolní hranice vyznačené oblasti na měrce... :o

Po zkušenosti s cenou 1 litru oleje \"na dolití\", který jsem nějakou dobu před poslední výměnou kupoval v tomtéž servisu a taky s přihlédnutím k tomu, že při výměně oleje v předepsaném intervalu mi místo \"tabulkové\" náplně dali zhruba o půllitr míň (ale fakturovat ten půllitr neváhali) :bacha, jsem se zařídil jinak.

Tedy, přiznám se, napřed jsem si pročetl tohle vlákno (mimochodem, docela mi \"lepilo\", když se psalo o odlepování etikety a podobně) a pak koupil pětilitrový kanystřík Tot Qua 9000 5W40 tady: http://www.oleje-total.cz/kontakt

S poštovným mi ten pětilitr vyšel na 1022,- a to poštovné je z toho víc jak 10%, ale to je na jinou debatu.

Než jsem to nalil (asi tak třičtvrtělitr) do auta, tak jsem oblézal a prohlížel ten kanystřík jak Arab, kterýmu hodně záleží na tom, aby nevěsta byla ještě panna a to nejen proto, aby mohl ráno vyvěsit flekatý prostěradlo... ;)

Plastová banda i ta etiketa se zdá být OK, v polici místa moc nezabere a kdyby bylo nejhůř, bude vzorek pro laborku.

A až se žena zase vyděsí, co jí to auto vlastně chce, můžu dolejvat až do alelujá. :D

[upravil dne 4.8.2011 od 207/205]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho měl z aukra, byl v autě 20tkm a včera jsem ho měnil za ten samý, jenom byl od Neona. Problém jsem s tím olejem neměl, ani jsem dolévat nemusel, před výměnou byl pořád vcelku pohodlně nad spodní ryskou. Uvidíme, kde budu kupovat příští rok.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...
  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...