Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupě 406 break


kLiKaTeC

Recommended Posts

Ale stějně mi nejde na rozum, když tady se v bazarech po všech těch tuningách co s těmi auty dělaj(sjíždej tachometry, spojujou dvě až tři káry dohromady a jiná kouzla :o ) když tu stojí P406 break kolem 120 tis kolik asi může stát venku?

To by to sem přece netahaly naší dovozci zlatí, kdyby nebylo z toho rejže:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, ale když si to necháš přitáhnout a není to právě tvůj dobrý známí, tak ti taky udělá cenu a ještě ti bude mazat med okolo pusy. Pokud si projedeš příspěvky, tak zjistíš, jaký je cenový rozdíl v údržbě nafta/benzin. A jaká je cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad "venku" - už dřívějším příspěvkem jsem ti naznačoval, že to co se cení a platí, je stav. Když rozdíl mezi pěkným autem a popelnicí může být klidně dvojnásobek. To je to samé i v případě dovozů - tak se orientačně podívej na ceny ve "venkovní" inzerci, např. na profláklých mobilech nebo scoutu, rozdíly v cenách jsou tam ještě větší, vůbec není výjímkou, že inzerované pěkné auto tam stojí trojnásobek toho co nejlevnější pixla toho samého typu a stáří. Skutečně perspektivní a kvalitní ojetina je v Německu atd. navzdory pověrám DRAŽŠÍ než u nás - takže to, co se sem přiveze, je VŽDY nějaký kompromis. U některých dovozců je to takový kompromis, že mají lepší ceny za odebrané množství, ale musí odebrat všechno (takže si z toho vyberou ty lepší kousky a zbytek přeprodají jinam), u některých je to kompromis takový, že berou zoufalou kvalitu a různě to polepují, aby to přežilo ještě aspoň chvilku. Ale myslet si, že zvenku dovezeš auto v super stavu za poloviční cenu než se tu prodávají vraky, tak to určitě ne, a v naftě už vůbec ne.

4-5 let na 15-20tis ročně, to je 60-100tis km. To je akorát interval výměny rozvodů, těch 60 je spíš dost málo. Když to bude těch 100, tak se akorát tak zaplatí ta investice do těch rozvodů apod., ale už se musí posoudit, jestli tenhle nájezd dá ještě turbo (případná repase 15tis) a spojka (to platí i o benzínu, ale tam je levnější). K tomu posuď ještě rozdíl v kupní ceně, a proti tomu postav rozdíl ve spotřebě 0,60-1Kč/km. Pro případ těch 60tis km ti to vyjde tak nastejno, ovšem s vyšší rizikovostí dieselu (bude už při nákupu víc jetý), na těch 100tis by se dalo už docela ušetřit, když nebude třeba dělat turbo a podobné legrácky, např. prasklou hlavu... Pokud si na to budeš muset ještě něco dopůjčovat, nezapomeň započítat i cenu úvěru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej, těžko říct. Pokus se ti nepodaří sehnat pěkný diesel za málo peněz (což málokdy, když v tom neděláš), a najedeš s tím jen 60, v součtu tě benzín vyjde pravděpodobně levněji. Pokud se podaří sehnat diesel v pěkném stavu za dobré peníze, najedeš s ním 100tis nebo i víc, budeš se k němu chovat pěkně a nic se ti nevysype, tak vyjde o něco lépe ten diesel. To už jsou příliš jemné nuance, než aby se daly poradit po netu, to si musíš odhadnout sám, čemu jsi blíž. Ale pokud jsi limitovám 100tis Kč včetně servisu, je to tak tak na tu benzínovou - a ještě jeden aspekt, vyšší spotřeba benzíňáku tě bude motivovat méně jezdit, a nepodnikat zbytečné jízdy "protože to jede levně", tím také ušetříš. Znám to dost dobře - mé provozně nejlevnější auto byl kdysi dávno žigulík, když jsem ještě studoval. Žral 10 litrů tehdejšího nejdražšího Superu, to si člověk rozmyslel, jestli s tím opravdu musí jet. Když jsem pak začal dělat diesely, tak 205D se spotřebou 5 litrů levné nafty mě za rok najednou stála třikrát tolik, než jsem si to začal trochu hlídat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kLiKaTeC

takže myslíš radši benzín?

Konečné rozhodnutí bude na tobě, co si vybereš. Domnívám se, že tu je dost příspěvků ohledně nafta/benzin. Ale jak píše Oddis, tak asi v tvém případě benzin. A jestli se rozhodneš pro 1.8i V nebo 2.0i16V, tak to už je jej a jen na tobě. Pokuď mohu říci svůj názor, tak si myslím, že pro break je lepší silnější motor 2.0i 16V. Co se týká spotřeby, tak takový rozdíl to není (0,5 l/100km) si myslím. Ale to záleží na způsobu jízdy, zatížení vozidla a na údržbě (technickém stavu) a dalších věcech. A do 100000,-Kč by u benzinu měla být i lepší výbava (např.klima atd.). Ale musíš počítat s tím, že jakmile si koupíš auto, tak co nejdříve udělat rozvodový řemen, vyměnit mot.olej + filtry (olejový, vzduchový, pylový, palivový). Takže Ti přeji šťastnou ruku při výběru Peugeot 406 break a mnoho bezstarostných kilometrů a aby Ti dlouho vydržel.:papa:papa:papa A dej vědět, co jsi koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kLiKaTeC

TAKŽE DĚKUJI VŠEM CO JSE ZŮČASTNILI TETO DEBATY A POPMOHLI MI ROZŠÍŘIT OBZORY O NOVÉ OBZORY!! :super:super

Jak se něco poštěstí dám určo vědět, ale dřív jak za dva měsíce to nebude;)

Life For Speed:papa:papa:papa:papa

Asi jsme ho odradili od koupi auta.....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kLiKaTeC

Ale stějně mi nejde na rozum, když tady se v bazarech po všech těch tuningách co s těmi auty dělaj(sjíždej tachometry, spojujou dvě až tři káry dohromady a jiná kouzla :o ) když tu stojí P406 break kolem 120 tis kolik asi může stát venku?

To by to sem přece netahaly naší dovozci zlatí, kdyby nebylo z toho rejže:cool:

Já ho mám dovezenej z Belgie za 150 + dovoz a náklady celkem 200 000 je pravda,že jsem na něj nemusel třičtvrtě roku ani sáhnout to mě čeká teď rozvoďák oleje filtry.... a vono když to spočítáš tak to není zrovna málo ale je to cena za to že sednu a jezdím a nebojím se co se kde vysype nebo.že se přizabiju

A spotřeba

Benzin- město 9.2L

Dálnice 7.8L před výměnou filtrů... s lehkou nohou

samozřejmě to žádná raketa z rozjezdu není ale když se to rozjede tak to jde

A benzín nebo nafta?

Nafta dražší pov.ručení nákladnější údržba ++Menší spotřeba-levnější provoz

Benzín levnější pov.r. menší údržba - - Větší spotřeba-dražší provoz

Tak si vyber ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...