Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vymena motora- problem potom /už vyriešené/


mmpc

Recommended Posts

pokud jsi vymenim MOTOR za MOTOR stajnyho typu!!!!!! musi to bezet i na Tvou RJ:super

Pokud jsi menil pouze spodek a nastrojil suj vrsek MUSI to bezet i s Tvoji RJ:super

Videl bych to tedy ne spatne zapojeni bud el instalace nebo treba podtklaku:super

zkus se podivat na snimac otacek - treba ma Peugeot jinou spojku a i jiiny snimac a cihni taky na taplotni cidla - vymen je za sve:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj !

Tenhle problém mě, bohužel, taky zajímá :myslim

Mě ten motor dost cuká a nemá absolutně sílu, za studena se dost těžce rozjíždím.

Ve výfuku je cítit jakoby benzin, takže předpokládám že ŘJ z nečeho dostává falešné info a špatně mixuje.

Pro jistotu mám vyčištěné a připravené vzduchové parohy s klapama z druhého motoru, tak to přes víkend přehodím.

Určitě se podívám taky na výfuk, spoj u motoru asi nebude nic moc.

Zajímalo by mě, jestli se lamda dá nějak proměřit ... ???

Fusion: my máme na 98 % stejné motory .... jenom tam nemám tak modrý držák lanka :D ... vlastně to budu sundávat :myslim:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podozrenie, ze to bude zle zapojene vzadu na motore, kde su 3 koncovky vedla seba.

jedna je cidlo teploty, druha by mala byt lamda, a ta treti neviem co je asi to ten mechanik zle zapojil. ostali mi 2 kable s koncovkami, jeden ide z hrubeho zvazku a vypada to ze patri k zapalovaniu (podla obalu kabla, v takej sietke ciernej), a druhy je pri prednom svetle pri baterke. A neviete kde je konektor automatickeho sytica? Mam podozrenie ze mne bezi stale sytič aj ked sa zohreje. Lebo za studena ide perfektne. To by mohlo robit aj tu spotrebu. Alebo ked aj nastartujem za studena, ide to ok, mozem prejst aj 100KM bez problemov, a ked vypnem a znova nastartujem , tak ledva ide , na 3 valce , čierny dym z vyfuku, a asi po 5 min. sa to zlepsi. tak poradte prosim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riadiacu jednotku som skusil vymenit za originalnu od toho motora, ale je to uplne to iste, nic sa nezmenilo.

Tak dnes som bol s jednym mechanikom, a ten mi povedal, ze sa mu zda, ze to skor bude nieco zo vzduchom, skrtiacou klapkou, a nie s elektrikou. Vraj bude asi ta klapka zaspinena a preto to ide tak zle ked je teply motor. Je na tom nieco pravdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za 30 000, nemal som inu moznost, ale hlavne ze bol po vymene rozvodov, oleja, a aj s novou spojkou /4 mesiace ju mal/.

Motor som pocul ako ide este ked bol nahodeny na tom rozbitom aute, ale ked sme to prehodili, tak stale to ide zle, a vela žerie.Ja uz neviem co s tym, dnes ideme este skusit vymenit s mojho motor cele sanie/ klapku aj s potrubim/, tak uvidim ci to pomoze, drzte palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze, vymenil som cele sanie aj s klapkou v kope. Nove sviecky NGK. A stale robi to iste. Dokonca robi aj to , co pisal niekto, ze mu cuka auto pri nizkych otackach, napr. v kolone alebo na parkovicku sa neda vobec ist pomaly - strasne to trha. Aj ked pridam plyn, a chcem roztiahnut na trojke, tak to trhá celym autom. Ja uz som s toho zufaly. poradte este co s tym moze byt. Dakujem

[upravil dne 16.1.07 mmpc]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, napiš prosimtě co se všechno popřeházelo. Jak je to teď složený.

Zvýší se ti samy otáčky po nastartování?

Řídící jednotku bych dal tu, která byla s motorem. Pokud to bude dělat dál, šel bych po čidlech teploty apod., popřípadě přehodit potenciometry. Něco dává ŘJ špatný informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ci to ma vahu vzduchu? mechanik mi povedal ze tan je nejaky senzor nadmorskej vysky tlaku vzduchu. :myslim, idu od toho 2 hadicky do sania.

a co som vsetko prehadzoval?

najprv cely komplet motor. islo to zle.

teraz tie sviecky, aj s komplet sanim, aj s potenciometrom aj klapkou. Stale ide zle.

Po nastartovani mam vysoke otacky. a potom ich uz kolise, na krizovatke zdochne, a ked vypnem motor, a znova chcem nastartovat, tak toci dlho kym naskoci, a najprv na 3 valce( cierny dym z vyfuku), a potom sa to ako tak rozbehne.

A spotreba stupla na 15 - 17 l. Inak som maval +- 8-9 l. tak ja neviem co s tym

:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ta váha vzduchu?? (jestli se tomu tak říku i u benzínu..) Co máš za typ řídící jednotky??

V manuálu je uvedeno, jaké čidla daná jednotka používá..

Já včera rozebíral váhu vzduchu, byla zanesená a zaoxidovaná.. Je tam taková klapa, kterou otevírá proudící vzduch, ale ta moje se nedovírala.. Zůstala v 1/4 seklá, takže jednotka to vyhodnocovala, jako že mi tam jde hodně vzduchu, navíc špatně nastavený snímač škrtící klapy. Takže ŘJ dostávala impuls že mám přidaný plyn a že mi protéka dost vzduchu, takže to asi vyhodnotila, jako že už jedu.. I když to stálo na volnoběh.. :nevim A při jízdě to cukalo, zkus mrknout na tu váhu vzduchu.. btw, nevíte někdo jak jí proměřit?? Jaké má mít hodnoty?? Uvnitř jsou 4 konektory, na dvou se podle polohy otevření mění odpor.. U mě od 4k - 40k..

[upravil dne 17.1.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde mam najst tu vahu vyduchu? Neviem ako to vypada.

Dnes mi mechanik povedal, ze podla toho , co mi to robi, to bude na 100% zla Lamda. Je to mozne? Ze by to len tak z ničoho nič zacalo blbnut? Pokial bol stary motor, tak nebol problem. Ja neviem, nikto si s tym nevie dat rady.

A spozoroval som nove zistenie: ked je teply motor a dlho toci kym nastartuje, tak musim startovat z pridanim plynom, a hned naskoci, tak ja uz vazne neviem. PORADTE!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a lambdě si už minimálně 2x psal sám.. Tak nějak bych předpokládal, že tu už máš zkontrolovanou.. :myslim Hlkavně podle lambdy se určuje bohatost směsi.. Takže to měla být první zkontrolovaná věc.. V jiném vlákně se psalo, že lambda by měla při zaplém motoru vykazovat napětí od 0,1V do 1V, které by se mělo měnit, ne mít několik minut stejnou hodnotu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lenže ja sa v tom moc nevyznam. :mad: Neviem kde je presne Lamda. Ja sa pokusam zistit priciny, a potom mechanikovi poviem co som zistil. Takze prosim este o nejake rady, ked pojdem za nim, poviem mu , co vsetko ma skontrolovat.

A este jedna otazka, neviete ako mam povolit lanko spojky, ked na konci nie je stelovanie? spojka je nova , a zabera uplne vysoko, az skoro smyka. dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...