Jump to content

Cidlo na olejove vane u P205 1.8D


Emiš
 Share

Recommended Posts

Nevím jak u 205, ale u 405 se tam dával v modelech SRD / SRDT snímač množství oleje - jenže k tomu je na přístrojovce vždycky dodatečnej budík. Čidlo je 20 cm dlouhá tyčka s dvoudrátovým vývodem. Klidně tam může bejt i měření teploty, páč sem u žádný 205 budík na hladinu oleje neviděl.

Link to comment
Share on other sites

Hics. ta tycka je opravdu na hladinu oleje, ael teplotu to nemeri... tu meri to cidlo na vane..... davalo se to skoro na vsechny vany co jsem videl, ale jen u GTi to bylo nekdy zapojeny..... aspon u 205ek.....

Link to comment
Share on other sites

To Voštík: A ten montážní otvor pro teplotu oleje/ hladinu oleje je ten samej? Tzn. buď je tam měření hladiny, nebo teploty, nebo sou to dvě různý čidla na různejch místech?

Link to comment
Share on other sites

Stefan: čidlo na tlak oleje je nad filtrem. Kdežto čidlo na hladinu oleje je někde zezadu motoru (když tam vůbec je), ale kde přesně nevím, na to se zeptej Hicse. To je tak, když mi někteří nejmenovaní stihnou rozebrat půl auta ještě dřív, než si jej vůbec stihnu prohlédnout :);)

Link to comment
Share on other sites

Ti nejmenovaní to dělají proto, aby pak mohli vypat chytšejší a mohli ti radit :D čidlo na teplotu sem tam nikde neviděl a úplně dole na vaně je snad jenom vypouš?ák na olej. Žádný jiný čidlo, nebo zaslepenej otvor sem tam nikdy neviděl. Tak teď babo raď....

Link to comment
Share on other sites

u 205 je to cidlo zezadu na boku vany. Pripojeny jsem ho mel, ale jednoho dne dratek upad, slysel jsem ze je to cidlo teploty a ze to moc nevadi tak jsem to ustrihl a bylo. Tady jsem si to chtel jen overit ;)

Link to comment
Share on other sites

Zálaží na modelu. U benzínovejch 405 se tan dělá většinou teplota, ale tuším, že na některejch MIčkách je 6 budíků a je tam i tlak a na diselech se dělá budík jen na hladinu oleje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...