Přejít na obsah

Hics

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 372
 • Registrace

 • Poslední návštěva

  Nikdy

Vše od uživatele Hics

 1. Hics

  ECU - SRS

  Asi je to jako hledání jehly v silážní jámě, ale zkusím to... Sháním nějaký info o deblokaci ECU od aibagů. Softíky, komunikační protokoly atd...Je to spís témátko pro Elektronický š?ouraly taxem zědav...
 2. Né, že by mi nevyhovoval standartní PP, ale vylepšit se dá vše... Navíc - jak je patno je v ceně zájezdu i navi a různaký analízy spotřeby etc... Výhody: - Neni nutný neustále ukrejvat navi - Někomu se to může líbit Nevýhody: - neni to zadarno - někomu se to líbit nemusí... :-) Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
 3. Hics

  Ceny au?áků

  Dostalo se mi do ruky zajímavý CD od Fy. AutoWert se softíkem a databází určenou pro oceňování vozů. Docela šikovná věcička. Pokud má někdo zájem.... (každej měsíc aktualizace)
 4. Hics

  palubovka 405

  že vás to s tou modrou ještě baví... v noci to řeže do očí a obávám se, že v dnešní době už je modrá spíš pro smích... Kdysi jsem to také řešil, ale z dnešního pohledu to byla ztráta času. Udělej to např na rudo, což je most easy a ručky třá na bílo. Výsledek perfektní, práce třetinová a nebudeč si kurvit akomodaci v noci.
 5. To Cliwe: Navi je napájená z kíčkového plusu autorádia, tudíž se sama iniciuje po zapnutí klíčku a konkrétně Garmin se po zapnutí nejprve spustí v režimu základní obrazovky a pokud není zadán žádný příkaz po chvilce se přepne do režimu zobrazení mapy. Garmin však nejede (pokud se nemýlím) na systému Win CE a nemá možnost provozovat aplikační SW pro něj určený, ale zase - co pro CE je tak dechberoucí, že by to čék nemohl oželet?... a jaxem psal - navi se po detekování napájecího napětí zapne sama, ale zase je to otázka přío FW navi. Běžné navigace se pokud vím samy nespustí, takže je nutné dodělat autoON switch, což není nijak složité... To Reis: No jéje... na Iphone je toho docela dost a opravdu kvalitní věcičky, takže tudy cesta vede. Fůra je toho na youtube, taxi to vyhledej.
 6. to Winco: Co se týče portování Androidu na HW původně určený pro systém WM - vesměs je problém s BT a sem tam i GPS... je jen pár strojů, kde se to zatim povedlo dobře odladit (např. HTC Diamod), takže bych tu moc optimistickej nebyl... Co se tejče MUX / NON MUX verze - nejse přesvědčen, že je to zrovna absence MUX důvod k nemožnosti získat potřebná data z OBD... Chce to vyzkoušet, ale tady bych byl optimista... dle mě to fungovat bude i na neMUXový verzi.
 7. Systém Windows Mobile 6.0, 6,5 a patrně i 7 - zde lze charakterizovat situaci asi takto: Všechno blbě... krom celkem plonkovýho softu OBD gauge (či jaxe to jmenuje) neni prakticky nic... Pravda - nehledal jsemkdovýjak důkladně, ale trochu práce jsem si s tím dal... čili - jedině soft pro Maemo, Android, Apple a nevylučuji, že něco může být i pod Symbian... Doporučení: Kdo chce jít cestou nejmenších nákladů, at si pořídí ze sekáče nějakej mobil typu SE X10, Samsung galaxy či nějaký tablet 5 to 7 inch- zkrátka něco s OS Android, nutno BT (gps být nemusí - může být externí) a na něj si může nainstaovat navigaci Sygic plus výšeuvedený soft Torque a samozřejmě kupu dalšího softu (na android marketu je nejméně deset softu s diagnostikou více či méně kvalitního) Na VM zatim zapomeňte...
 8. Tak - ještě jsem tu pro Vás připravil takové rychlé antré OBD softíku CARMAN. Umí to samozřejmě celou řadu virtuálních budíků, načtení chybových kodů a patrně to bude schopno i nějaké navigace (zrovna do toho loaduju mapy a budu vědět zítra. Jaxem psal - soft je zkompilován pouze pro platformu MAEMO 2008. V mém případě je HW NOKIA N810. Dále - ukázka OBD budíků zvaných TORQUE (na fotce nejsou hodnoty, páč nebyl čas to znovu párovat) pro platformu ANDROID 1.6 a vyšší (momentálně 2.1 na HW SE X10). Ty sice nejsou tak vizuálně hezké, ale Android je rozšířenější... Sot je podstatně detailnější v poskytovaných informacích a řekl bych, že je primárně určen pro lehkou diagnostik a anlýzu. Umí zobrazovat grafy, timingy, logovat... v obou případech záleží množství poskytnutých informací na datech, která je schopna ECU \"napráskat\" - jinýmy slovy - u Supa toho zjistimasi 2x tolik než u 206 a to se nedá tvrdit, že by byly data nedostupný, ale patrně je to o \"dohodě donglu OBD/BT (ELM) a ECU. CARMAN - screen1 Uploaded with ImageShack.us CARMAN screen2 Uploaded with ImageShack.us Torque - main screen Uploaded with ImageShack.us OBD to BT dongle Uploaded with ImageShack.us [upravil dne 28/2/11 16:17 Hics]
 9. 206 je R.V. 2005. Co jsem zkoušel, tak seznam dat, které je to schopné vyčíst z 206 je menší, než ze Superba. Chybí např tlak v sacím potrubí. Pro zobrazování dat používám soft Torque - určený pro systam Android, nicméně - není problém to rozchodit i např se Scanmasterem pro platformu PC. Ted se pokoušim rozchodit výše citovaný soft Carman na N810... Pokud se povede - budu informovat.
 10. přesně toto vlastním... pokud chceš, tak to lze na fleku testnout... na Superbu a 206 to fachá...
 11. já bych byl s těma velkejma displayema opatrnej... jistě - bude tam možno dát i takto veliký ale už to bude vyžadovat kompletně novou kapličku... ta stávající se dá tak max na 4,3 inch display... To Cliwe: Jeden origo kryt mi tu zbyl, ale je z 206... pokud ti pásne - je tvuj. Pokud jsi z Práglu, nebo s okolí - můžrm se slízt a vyzkoušet funkčnost ecoroute čidla na 307mičce. To Wojtěch: A kolikrát hrabeš na navi při řízení?... stojim, nastavim trasu, jedu, dojedu.... max si nechat udělat přehled o dopravě z TMC, ale to je na jedno kliknutí a na to si můžeš dát mezi sedačky tyčku, když už by se ti nechtělo natahovat ruku. Já mam smoolu - mam kapacitní display....
 12. Thle samozřejmě neni jediná cesta, jaxi dopomoct k vylepšení tohoto druhu. Např tady: http://openbossa.indt.org/carman/index.html je báječně udělaný soft na monitorováníní hodnot z OBD formou virtuálních budíků. Bohužel - atuor jej zkompiloval pouze pro linuxovou distribuci OS MAEMO (OS2008) Na něm jede pouze omezená část konzumního HW (Nokia N800/810 - což jsou velmi slušný, poněkud nedoceněný strojky) N810 se dá (i když poněkud komplikovaně) sehnat kolem třech litrů. většinou bez poslední verze DIABLA, ale upgrade je bez potíží. Pak už jen sehnat OBD to BT dongl do diagnostické zásuvky (cca 800kč) a tradá. N810 má i GPS a lze ji použít i jako navigaci, jen o5 - potíž s OS, páč na tom nativně jedou jen ty poblbaný navigační zvratky od NOKIE, nicméně, kdo se prohrabal stránkama CARMANU, ak zjistil co?...no že by měl umět i navigovat, takže all in one a to za cenu řekněma třetinovou ,než můj případ na bázi Garmin. Jednu N810 vlastním, tak s tim zkusim trochu zaexperimentovat a dám nějaký echo. Ve výsledku se domnívám, že výsledek by mohl být lepší, než můj model a to bych se tedy nashral... :-)
 13. To ygnor206 - no vidiš... byls první.... Jak jsi jen tak mimochodem vyřešil zapínání...? Já sem podobnou vopičárnu dělal i v Superbu - místo popelniku - sup nemá bohužel takovouhle báječnou kapličku - a tam jsem použil vobič navi z Aukra za bratru 2K, ale ta se neuměla po přivedení napájení zapnout, takže jsem ji holt musel rozlousknout a zapínání řešit PICčkem (jde to i jednodušeji - kodikv serii s rele na kličkovej plus) Btw - přišel jsem na o, kam dát původní maxidot display... :-)
 14. Pipistrel je wina!... :-) Je to Garmin... postup výroby je jednoduchej. Sjedeme na vrakč a koupíme kapličku plus rámeček kolem výdechů a rádia. to jen pro jistotu, aby sme si eventuálně nepodělali vlastní a pak to nahonem nemuseli shánět. Taky je to obyčejně pár dní v lakovně (když to chceme mít fakt hezký) Dále je potřeba Garmin Nuvi se 4,3 inch screenem a BT plus softik ECOroute (v mym pripadě 3760) a senzor Ecoroute HD (pripojený na diag zasuvku) Na netu je o tomhle systemu informací dostatek. Ze čtvrtky jsem si vystrřihl obdelník o rozměrech displaye a horkovzduškou jsem opatrně nahřejval kapličku a roztahoval díru do rozměru papírovýho mustru. Po namodelování je třeba srovnat a dohladit dosedací hrany. Nechal jsem si míchnout tuhle bordó metlu, ale chce to dát do \"polivky\" hrubší hliník a trochu větší množství, jinak se to ztratí - i když - záleží na vkusu. Nakonec - nástřik ani být nemusí, ale když já si to tak moc přál... :-) Well... dále je potřeba vyrobit \"krycí uši\" na díry na bocích navi. Já to řečil tenkym plexi se zadním nástřikem črnou. design záslepek se tak maximálně blíží povrchu navi, který je vypnutym stavu černě lesklý a celek se záslepkama pak tvoří designově celistvou plochu. Kontaktní hrana díry v kapličce má cca 2-3mm, na který se lípne KVALITNÍ mechová oboustrankapo maximální délce těla navi. Navi se zapne a holt se musí podařit napoprvé trefit... (mě se to nepovedlo... a akce oboustranka se konala cvajmal). Paxe nachemopren velmi opatrně lípnou boční záslepky a nechá zaschnout. Nikde žádnej čudl, páč navi má tu báječnou vlastnost, že pokud se automaticky vypne po odpojení napájení - opak učiní po jeho obnovení z čehož plyne fakt, že po zapojení napájecího adapteru, ( který se krásně vejde do dutiny mezi výdechy klimatizace a podlážku původního displaye) na příslušné napájecí kabely od rádia se navi zapíná a vypíná zcela sama. Thats all... App.: Místa po původním dispaly je dostatek a dá se použít i jiný typ navi ale málo která má právě fci aut. náběhu při obnově napájení, což se ale zase dá řešit PICčkem, ale za cenu rozebrání navi a ztráty záruky. V mém případě se při nutnosti uplatnit záruku tělo navi prostě odlepí, očistí od zbytků bothsajdovky a může jít na reklamaci... A aktualizace map? How easy.... odcvaku kapličku, odpojim napájecí konektor a doma nastole připojim navi ke kompu... Pokud nějaký dotaz - ptejte se... jestli si vzpomenu, taxem zítra hodim ještě nějaký pikčry vnitřního uspořádání.
 15. Bursíq ať chcípne... Zatim střílíš trochen vedle... nápověda - mateřská firma je relativně známá a headquarters je téměř na druhý straně světa. Celej šistém je zcela subdodávka výrobce... nic takovýho, jako Carman na N810, nebo něco na WM... Na jakém systému celý HW jede netušim. Vzhledem k rychlosti bootu to ale nejspíš bude nějaký Linux derivát. Disply je HD s kapacitním mulititouchem... Modří by již mohli tušit.. :-) (proč mě systém vyhvězdičkoval slovo tušit napsáno místo \"š\" \"S a H\" ... :-) Fcuk cenzura... :-) [upravil dne 26/2/11 12:07 Hics]
 16. Eště vás chvíli potrápim... třá to někdo uhádne, na čem to běží a jak to funguje, ale budete překvapený jednoduchostí... Jinak díkes Ferry za optání - ano - už to fachá. Problém byl zcela nečekaně zákeřný až hrůza. Nepočitám, že by někoho napadlo, že nabitý kondenzátor ve filtaci na vstupu napájení subíku bude samozřejmě držet na nezatížené, ač monitorované větvi napětí že?... a nepočitám, že by někoho napadlo, že BSI toto napětí vyhodnotí po svém a odmítne uzamknout auto... čili žádný rádio, ale subík a takhle nefér... :-) No nic, už sem se s tim vypořádal po bolševicku... :-)
 17. Hics

  hdi škube

  Jen mě zaráží, že si korekční hodnoty na vstřiku nikdo doposud nevšiml... ta se tam neobjevuje pouze při momentální disfunkčnosti vstřiku, ale vysí tam evidentně už po čertech dlouho... Nehci říct - já to psal, ale vyznat se pořádně ve čtení diagnostiky - to je taky kumšt... :-)
 18. Hics

  hdi škube

  koukám, že si už udělal dost, ale bud něco nesignalizuje reálné hodnoty, nebo je závada mimo měřené okruhy. možná to pomůže, ale 3 případy z praxe. Kdysi jsem měl Xantii se stejmým motorem a tam se začala objevovat podobná závada. Cukání, někdy až do smrti motoru. vypnutí motoru a zapnutí zpočátku pomáhalo, ale postupem času se to zhoršovalo. Taky sem prolez leccos - diagnostika nic a nakonec to byla právě palivová pumpa v nádrži. Ubroušený komutátor z nekvalitní nafty. Tuhle soušástku nemá cenu kupovat na vrakáči, páč je to loterie a z 10ti bude dobrá jedna-dvě. Sehnal jsem za flašku novou pumpu z 307čky, trochu upravil uchycení a bylo po problému. Na tomtéž autě, když jsem ho koupil (bylo to někdy na podzim) zprvu v poho, ale jak seochlazovalo, tak bylo čim dál tim horší startování a to díky tomu, že to nežhavilo. Manuální spuštění žhavení přez diagnostiku fungovalo a o5 nikde žádná diagnostikovaná závada. relé O.K., všechny žhaviče O.K. napájecí okruh O.K. tak proč?... inu pro to, že nějakej kundus vyměnil v autě ECU a ta měla naštípnutej PCB a byl zcela ignorován signál z čidla teploty motoru (jsou tam dvě - jedno pro budik a druhý pro ECU.) ECU si díky chybě stále myslela,že teplota motoru je 68 stupnů a tudíž se neaktivovalo žhavení. Jenže - koho by napadlo hledat chybu zrovna tady že?.... Současný wozeyk - Superb - asi rok mě trápila neřešitelná chyba - diagnostika hlásila skrat na kostru, nebo přerušený vodič ze snímačů zatížení náprav (kvůli automatiše štelunk xenonů). K hlášení závady docházelo navíc pouze tehdy, pokud auto jelo déle než cca 3 min rychlostí větší, než 100km/h. Při záznamu na VAG diagnostice průběhu hodnot z obou snímačů nebylo shledáno nic nenormálního. I bych se na to vysral, ale bohužel po nahlášení chyby se xenony sklopí do \"safety\" úhlu a svítí asi 20m před auto a čék vidí howno. Co sem udělal? výměna obou snímačů, kabelového svazku, řídící jednotky xenonů, málem došlo i na niveační motory, ale při jedné příležitosti jsem měl možnost si pořádně prohlídnout mechanismus uchycení a převodu čidla n zadní nápravě u jinýho Béčka a zjistil jsem, že mám čidlo namontováno OBRÁCENĚ!!!! k průseru došlo v autorizovaném servise v Rumburku, když se měnil zadní brzdič a byla odstrojená zadní náprava. Proto taky čidlo dávalo signál a hodnoty byly ve správné úrovni, akorát zrcadlově... Tim chci říct, že neni uplně dobrý slepě věřit diagnostice a bráji jako záchranu. Může pomoci, ale taky pěkně zatopit a situaci zkomplikovat, když není schopna chybu interpretovat správně, nebo obsluha neví, jaký data má vidět a umět poznat, že to co ukazuje diagnostika je špatně. spíš uvažovat logicky, co se stalo, než to začalo dělat, jaké mohou být příčiny a po tom jít...
 19. Původně to mělo být (a vlastně ještě je) auto na cesty do práce... [upravil dne 8/2/11 23:09 Hics]
 20. To jsem čekal, že parta odpůrců bude větší. Že se ozve Oddie v tomto duchu jsem se měl vsadit. To Ferry - neboj nic. nějakej motiv v plánu mám. trochu přepracovaný, ale bude to samozřejmě z této idei vycházet. Radio funguje jako careavna. Poctivě je vypnuto za 2 min po vypnutí klíčku. zajímavý je, že se zapíná při odemčení vozu... :-) To Milan 134 - Vidět to bejt kapku musí. čekám, že si mě všimnou od Phillipu Morisu či od Coca Coly a jen s červenou anténou by k tomu asi nedošlo , ale chápu - v tomhle směru je téměř nemožný udržet linii tak, aby to zkousli všichni. Superb se upravovat prakticky nedá, tak sem holt musel někde vytýct no... :-) A taky - auto pozná bezpečně čubka - tudíž odpadá nutnost ji vysvětlovat, že \"ne ne ne - tohle není náš šuplik\" [upravil dne 10/2/11 05:30 Hics]
 21. To Silvar - jak kdy... občas i čubka... :-)
 22. No pozdraf pámbu!... :-) Něco červený tam bylo, jinak holota. Dočervenil jsem to, sehnal kloudný světla, předělal na denní svícení + xnenon + mam rozdělanou automatickou niveaci (na zadní nápravě snímač zatížení ze Superba a PIC s výstupem do serv na světlech) , nějaká kloudná muzika (jako vždy že... :-) ) Na interieru se pracuje (zabudovaná navi, nějaký funkční doplnky a tak) , ráfky jsou takové, jaké jsou, tedy bez redukcí a podložek a přímo na tento typ náby - podvozek netknutý. Problém je s pneu, páč jsou 15x55x195 a huuuuuučej jako blázen. nejspíš je budu muset reklamovat, páč oproti zimáků je to kravál, jak když se sype ložisko. Jo - jistě... nezbytná podobizna mý fr.buldočky Terky... :-) Vona je hodná no.... :-) [upravil dne 9/2/11 04:57 Hics]
 23. Tak - jednak díkes Ferrymu,kterej se mi včera věnoval s diagnostikou, nicméně na guláš v elektrice, který sem BSIčku způsobil zapojením rádia a aktivního subu zkrátka nestčila... Nakonec se ukázalo, že celý problém má svědomí SW. je o tom, že aktivní SW i po vypnutí pochopitelně zůstane připojen fyzicky na rozvod a na vstupu má pochopitelně vyrovnávací kondík, který zůstane nabitý. V el. větvi, kde nemá být po vypnutí klíčku nic zůstane tedy napětí, což BSI vyhodnotí jako nějaký nestandartní stav, což v podstatě i je a reakce je taková, že i po vyndání klíčku zůstne svítit informační display v kalpičce a nejde zamknout auto na dálku... stačí tedy připojit k napájení SW paralelně nějaký 150R a je klid... :-)
 24. Tak po letech všechny zdravim... :-) Hned naběhnu s dotazem. Pořídil sem si jako druhý auto na cesty do roboty 206 1,4Hdi rv. 2005 - MUX verze. Páč mi trochu nevyhovuje fabrický rádio - rozhodl jsem se ho vyměnit za trochu sofistikovanější model. Musel jsem se vypořádat se skutečností, že na standartních pozicích v napájecim ISO konektoru jsou na obouch PLUS polech - tedy baterkový i klíčkkový po vyjmutí klíčku stále napětí, tudíž se rádio samu vypne, až po naběhnutí ECO modu, což mi poněkud nevyhovuje. Použil jsem tudíž pouze stálý plus a spínaný jsem si \"vypůjčil\" z modrého drátu, který původněvedl do fabrickýho rádia. Byl na jiném pinu ale po zapnutí klíčku se na něm oběvuje 12V, což zamozřejmě novému rádiu pro inicializaci stačí. Původní (ECO modem)spínaný/odpínaný plus zůstal nezapojen. A tekonc - proč to všechno píšu. Po týhle instalaci se začala dít podivná věc. Pokud je stropní osvětlění v poloze OFF, nebo auto (na otevření dveří) zůstává po vytažení klíčku svítit krom displaye na budíkách i kontrolba dobíjení baterie + plus podsvětlení displaye v kapličce. Navíc nereaguje auto na inpulz z dálky a nejde zamknou - ledva klíčkem. Pokud je stropní osvětlení v poloze manulál ON, tak k tomutok nedochází... Moje doměnka - Původní rádio komunikovalo s BSI. k tomu ted nedochízí a z nějakého důvodu se BSI chová takto. Lze toto chování odstranit fabrickým diagnostickým software, tedy, že disabluju fci autoradio a CDchanger, nebo sem zapikanej a budu muset hledat jiné řešení?... díky noc
 25. Hics

  OEM USB/Flash modul

  Prodáno... Thx...
×