Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní náprava 106, 205, 206, 305, 306, 309, 405 - na co si dát pozor?


Marcel505

Recommended Posts

Plácáš hovadiny, ty \"samozřejmě\". Pro ty, co ty ložiska nikdy neviděli, na tom odkazu od Domina http://www.autodomin.cz/indexcd3d.html?id=repase〈=cz

jsou vidět dost jasně - to jehlové ložisko je tenký vnější kroužek, a v něm klec s válečky, není tam ani vnitřní kroužek (válečky jezdí přímo po čepu té nápravy), natož pak nějaké těsnění! Jediné gufero, co tam je, je na jedné straně jednoho ložiska - mezi nápravnicí a ramenem! Tedy u 106/405/Partnera jen a pouze na vnitřní straně ramene (z druhé strany - tedy ven z auta - je to ložisko zcela uzavřeno, tak je ultrapí*ovina, aby tam nějaké těsnění bylo), u 205/306/309 na vnější straně nápravnice. Do prostoru mezi ložisky žádné těsnění není - ani není sebemenší důvod, aby tam nějaké bylo, když je ten prostor uzavřený - a právě do toho prostoru lze umístit maznice. A znovu opakuji - do ložisek, která nejsou vyloženě navržena na olej, patří jen a pouze mazací tuk!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se dostal k foťáku ...

První snímek je celá repasní sada, druhý detail jehlového ložiska s oboustraným nalisovaným guferem (síla je jen cirka 1,5 mm, ten malinký černý kroužek u kraje - foceno přes obal, prozatím ho nebudu potřebovat) při detailním prohlédnutí je krásně vidět břit gufera.

Pokud se ložisko nasune na hřídel čepu ramene, tak se do něj nemá šanci nic dostat, olej, natož vazelína. Pokud se dostane, tak už je to za stavu, kdy je po ložisku. Náprava pak vykazuje jednu vlastnost, a to, že vrže. Ložisko a nápravu už ničím nezachráníme, jedině kompletní repase.

Pokud vrzání postupně ustává, může to být způsobeno i kompletním zareznutím čepu v nápravnici. Náprava pak nechodí. U aut které dýl nejezdí, pak skáčou jen na kolech.

Většinou je postup havárie ložisek takový: Zrezne pružinka velikého gufera na konci nápravy, kolem hřídele čepu nápravy. Velké gufero netěsní, dostává se dovnitř voda a slaný aerosol v zimě. Hřídel zrezne a povrchovou korozí se dostane i pod ložisko (které i tak chráněno proti nečistotám s obou dvou stran, viz druhý snímek), jehly ložiska se kousnou o rezavý povrch, sbortí se klec a je po ložisku.

Viz též co bylo řečeno v posldedním mém příspěvku.

http://sweb.cz/Ladis01/P1020026.JPG

http://sweb.cz/Ladis01/P1020032.JPG

[upravil dne 3.10.06 Ladis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marlin, jo, já to samo. Neměl jsem áčko, ale byl rozdíl mezi kolem a blatníkem. Levé kolo už se nebezpečně blížilo.

Já vzal nápravu u borce co aplikuje výše popsaný postup Sám jsem todle nevěděl, než jsem ho navštívil, proto tu nechci stlát rozumy, jsou to zkušeností lidí co těch náprav udělaly mraky a taky se ti učily než přišly na metodu jak to udělat velice solidně.

Takto ošetřená a připravená náprava má záruku 1/4 milionu km bez zaváhání. V praxi ověřeno...

Tak ať nám to jezdí, silnicí i pankejtem ;)

[upravil dne 3.10.06 Ladis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Citace Radimt76:

Neví tu někdo jakým způsobem se vyměňují ty čepy na zadní nápravě 405ky?

No mám takovej silnej dojem,že ty čepy jsou součást napravnice(ta tuha,duta,přična čast-pevně spojena s karoserii)a jestli jsou špatný,tak se připrav na novou nápravu.....:(

PS:Myslim že někde dělají ronovace čepu,hřídelu,vaček,atd. zpusobem vysoko-rychlostní elektrooblouková metalizace.Je to vlastně nástřik taveniny renovačního materialu Berk na tu puvodni součast......ale to nevim jistě jestli to vubec v ČR dělají...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...