Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výkon 1,4


svrbca

Recommended Posts

Původně zaslal: Dakaros

To jsem někde čet! Čim studenější je vzduch, tím menší má objem, tudíž se ho do válce vejde víc - větší tlak - větší výkon, aspoň myslim! 3000tkc neni málo, ale když se za to musí taky člověk oblíct a koupit náhradní díly, už je to o ničem jiném! Zatim na autě nic moc tunizink nemam, protože jsem to nedávno dosplácel a udělal takový základní věci, jako jsou rozvody, náplně, zadní brzdy, lanka ručky, poloosy, už i maznice na zadku mam a natíral jsem spodek, mam vyvařenej sloupek, kterej po bouračce vodflákli a milion dalších věci, který mi sežrali mraky peněz a ještě toho mam dost před sebou, čeká mě spojka, hlava, brzdovej válec, kterej už je ňákej línej a další tuna věcí! Na tu práci se těšim, protože mě to baví, i když si někdy pěkně lámu hlavu! Jen sem myslel, že bych si konečně moh udělat radost, a akorád sem nasranej a zklamanej a stejně si to nějak udělám, jen holt nebudu moct na srazy, aby mě tam ňákej dobrák neukamenoval!

Tak vidíš, kolik je na tom ještě práce.. na nějaký nálepky třeba zbyde čas a prostor po tom.. koupil sis auto do kterýho se musí hrabat, aby to jezdilo a ne jen pro radost. Jestli ti to dělá i radost, tím lépe.. ostatně takových lidí je víc :D

Já už mám pomoalu taky \"starej šuplík\" jak sme se tuhle dohadovali s vix em.. na srazy se vys.. dyť je to jedno.. maximálně se tam pár lidí zasměje, určitě si najdeš někoho, s kým si promluvíš i o tak brutálních úpravách, jako je polepená kapota. Dyť ti to nenutim.

Hlavně nesmíš počítat, kolik si do toho už nasázel, jinak zjistíš, že si mohl mít uplně jiné auto, ale takovejch je nás taky víc.

Jo holt ne každý starší auto má takovou péči, ale Peugeoty si to zasloužej.

A teď k tomu výkonu..

Každej motor má tzv. teoretickou volumetrickou účinnost.

Volumetrická znamená, že záleží na obsahu motoru. Maximální je pro teoreticky ideálně bohatou směs , s ideální teplotou vzduchu, ideálně vypláchnutý poslední zápal a zcela naplněný válec. Přiblížit se k ní můžeš zlepšením vyplachování a sání (ostrá vačka,zarovnané přechody, leštěné sání, filtr, svody) a zlepšením plnění. Teplota vzduchu. Dál záleží na prohoření směsi, kde hlavní slovo má doba zápalu, tvar pístu, tvar jiskřiště svíčky.

Pak v přípravě směsi ještě figuruje tvar sacích kanálů časování ventilů a tvar vrchlíku pístu. Využívá se víření vzduchu k správnému rozptýlení paliva se vzduchem.

Důležitá je nejen teplota vzduchu, ale i vlhkost... Když už tu má být řeč hlavně o filtrech, tak taky záleží na způsobu, jakým do válce ten vzduch proudí.. jestli je proudí laminárně, nebo turbulentně a jak ho ovlivní zpětné rázy do sání.

Senzor množství nasávaného vzduchu počítá u většiny aut s laminárním prouděním a s tím, že v místě snímání průtoku je tedy stejný průtok, jako jinde v celém průřezu potrubí.

Je toho mnohem víc, proto neškodí občas nehlédnout do nějaké knihy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Marlin

ja mam 4 bod.... jinak volnobeh mi drzi naaadherne v poho, ale co to mam posledni dobou nejake rozhasene, tak to zlobi.... snad uz to zitra bude spravene

Tak to gratuluju... ty máš vlastně novejší kousek. Ale stejně, jestli to nepodporuje serial programing, tak se změnama v ECU budou jen starosti. Každopádně volnoběk to pak udrží, akorát to bude žrát jako lehkej tank a ten volnoběh bude poněkud kostrbatej. Výhoda bude, že si o tobě na semaru budou myslet, že v tom máš závodní motor. Jen to chce ještě ostraou vačku, aby se vyplatilo kvůli tomu dělat program a svody, aby byl ten nepravidelnej volnoběh slyšet, jinak si budou myslet, že to máš akorát vylágrovaný. Jen pak počítej se spotřebou větší, než má v seriri 1,8 , se zvukem za který tě budou všichni milovat a výmenou oleje a rozvododů v polovině servisního intervalu.

Ale neeee mám tě rád, jen to tak nevypadá.

prosimte, uvazoval jsem v teoreticky v rovine, ja s tim autem nechci nic delat..... ale kolisavy volnobech a dobry zvuk... hmmmm :aut postavit z toho 106 S1400na Rally....

No to hádám tak zdesetinásobí hodnotu vozu :D Ale zadarmo to tedy není. Taky se s tím pak nedá jezdit po silnici , ale ty prej nejezdíš, ale bouráš, tak na to je to mnohem lepší ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud nekomu z mistnich upravcu zbylo po montazi sportovniho filtru nevyuzite takove to cerne origo sani

(na fotce to cerne nad maskou), tak vas toho rad zbavim vymenou za nejake bankovky kryte praci naseho lidu... po nehode zustal na mem aute ten plast o neco kratsi a takto zkracene sani se mi nelibi...

f_14472275_f3d1753d2a83c7cf85d0cd18c4277482.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja kdyz koukam na tu fotku,tak se chci zeptat,jak tam ma to odvetrani vika hlavy,ja tam mam malej otevrenej filtrik a i kdyz jsme tam mel origo airbox tak tudy litalo dost oleje,i ted ten otevrenej filtr uz mam docela do cerna!jinak mnozstvo oleje mam spravny!no a kdyz tak na to koukam,tak mu ten olej musi letet do vnitr a zasirat to???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

no ja kdyz koukam na tu fotku,tak se chci zeptat,jak tam ma to odvetrani vika hlavy,ja tam mam malej otevrenej filtrik a i kdyz jsme tam mel origo airbox tak tudy litalo dost oleje,i ted ten otevrenej filtr uz mam docela do cerna!jinak mnozstvo oleje mam spravny!no a kdyz tak na to koukam,tak mu ten olej musi letet do vnitr a zasirat to???

Odvětrání kliky se dá sice udělat zvlášť s filtrem, jenže právě proto, že tam lítá vždycky trochu oleje, je to hovadina. Když je tam oleje moc, nebo i rukou na víčku cejtíš jak to dejchá do oleje, tak je na čase vyměnit gufera, nebo se poohlídnout, jestli není ruplá palice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

tak jak to vyresit u primyho sani??to nevadi kdyz to lita do sani,vadi ne? a s tou rukou na vicku,pokud citim jak fouka vzduch je to spatny?chapu to dobre??

No ono to musí trochu dejchat do sání, to je normální, ale když už o hází nahoru olej a je tam vatší tlak, tak to ukazuje na netěsnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ani ja som to moc nepochopil. Ked som dal dolu orig airbox tiez som mal na klapke trosku oleja. Preto som uvazoval o samostatnom filtri na odvetrani vika hlavy ale vraj to potom ide trosku do spotreby lebo to nema podtlak. Co je na tom pravdy?

A vadi tam to male mnozstvo oleja alebo nie? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, když tady máme osoby znalejší a zkušenější, tak by nám mohli konečně poradit, co udělat \"dobrého\" pro sání vzduchu :D:D:D (a odpověď typu - hlavně do toho nesahat neberu, protože nás pokusy rozhodně baví :aut

- Takže bavlněný filtr ano - propustí víc vzduchu a přitom zajišťuje, že v něm nebudou nečistoty, které motoru neprospívají (prach, bordel, voda)

- Jak daleko ho dát od klapky? (viz otázka na délku a průřez sacího potrubí. Nižší otáčky -> delší, užší potrubí, vyšší otáčky -> kratší a širší potrubí)

- Nechat ho otevřený, nebo ho zadeklovat a spojit s trubkou přivádějící vzduch?

- Trápit se s nějakým \"náporovým\" přívodem vzduchu (vzduch je tlačen do sání dopředným pohybem vozidla - čím větší rychlost, tím silnější proud vzduchu), nebo nechat motor ať si tahá zduch trubkou sám (což je originální sání u P206ky, kde je trubka přívodu vzduchu všelijak zohýbaná, vedená přes rezonátor a nakonec ústí nad levým předním kolem nad podběhem).

- Jak docílit toho, aby přisávaný vzduch byl co nejchladnější? (Některé kity sání to řeší tak, že mají v předu \"trychtýř\" (z velkého průřezu se to zužuje na menší, kde je vyšší rychlost proudění vzduchu - a tím pádem asi i nižší teplota - tento \"urchylený\" vzduch je směrován do prostoru, kde je otevřený bavlněný filtr (vpodstatě je ofukován chladnějším vzduchem)). Na tom by asi cosi pravdy mohlo být

Takže řešení? ...okopírovat kit sání například od K&N

Pro mě byl důvod, proč zasahovat do sání ten, že jsem chtěl zjistit, co to opravdu bude dělat. S otevřeným filtrem (jen tak nasazený na původním plastovém dílu) jsem moc dobré zkušenosti neměl - nechal sem tam v létě čidlo teploměru a bylo tam krásných 55stupňů - což je fakt moc. Proto sem začal experimentovat jak k filtru dovést čerstvý - a co možná nejchladnější vzduch (bohužel mi teploměř přestal fungovat - asi sem zcvakl kabel od čidla) - už se těším na jaro jak budu dál experimentovat a prasit tovární řešení a vytáčet vectora do červena :DD:D:D:D

[upravil dne 1.12.06 tanagy]

post-0-14109595031815_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

no ja kdyz koukam na tu fotku,tak se chci zeptat,jak tam ma to odvetrani vika hlavy,ja tam mam malej otevrenej filtrik a i kdyz jsme tam mel origo airbox tak tudy litalo dost oleje,i ted ten otevrenej filtr uz mam docela do cerna!jinak mnozstvo oleje mam spravny!no a kdyz tak na to koukam,tak mu ten olej musi letet do vnitr a zasirat to???

Tak schvalne som to dnes rozobral a po zhruba 5000Km tam bol len jemny mastny film cize menej ako pri orig airboxe:D Takze samostatny filtrik tam nebudem davat. Podla mna tade idu len olejove vypary.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až někdo z vás půjde s takovým to tunigovaným autem na brzdu tak pozna ze to ze to jede je proste jen psychologicky efekt ale beru ze si tim kazdy asi projde...

muj prvni tuningovy pocin byla nalepka \"No Fear\", pak jsem chtel oturbit 1.1, vymenit motor za jiny, nakonec jsem si koupil bavlnenou vlozku sani (k nicemu), dal tam vyfuk (k nicemu), 14\" kola s pneu 185/50 k nicemu pac to pak jelo hovno a cepy sly do sr.cek za pul roku apod... pak jsem zjistil ze to nikam nevede prodal a koupil VTS 16V , jelo to jako krava, lec servisovat takove auto je dost narocne a kazde takove adrenalinove svezeni muze v CR skoncit vymenou nejakeho dilu napravy...

logicky to pak vede k tomu ze delat s auta pro prepravu z mista A do B tuningove auto je nesmysl, teda pokud vazne nejste fanda ktery ma rozpocet na to aby takto neprakticke auto zivil.

A nebo naopak mit sportaka pro jezdeni z A do B

Ovsem kdyz vas bavi jezdit na retardery na sikmo a myslet jaky jsem ku.va king a mam karu proklate nizko (taky jsem takhle na ne najizdel) ... zazivat boleni hlavy pri kazde akceleraci a pak se potupne nechat predjet nejakym seriovym autem, za strasneho revu vytocene 1.4rky ... (ano taky jsem si myslel jaky jsem king nez me predjela felicie kombi a ja nezmohl nic :D) tak pokracujte dal v techto upravach :-)

proto si myslim ze je lepsi si nechat seriove auto a sehnat si napr. nejakeho \"oldtimera\" na blbnuti...

kdyz si spoctete co stoji , kola a na ne gumy, vyfuk, kridlo, filtr, chip ... tak si obcas uvedomite ze to je celkem balik a pri prodeji auta to ma vliv na cenu jako na sluinecni erupci :-) a paradoxne ma takova 1.4rka mnohem vetsi cenu v seriovem stavu ....

[upravil dne 12/12/06 ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo ajsiku....jasne ze mas pravdu

ALE..kdyz sem kupoval auto, tak sem si rikal - at to trochu jede, moc to nezere a at me udrzba nezrujnuje. Začal sem jezdit ve fávu(40kW), pak sem řídil astru(50kW) a ted mam 206ku(55kW) -> a sem spokojenej. Auto jezdi, moc nezere, opravy v pohode a jede to na 1.4ku slusne (vzhledem k tomu, ze sem predtim jezdil v cem sem jezdil). Chtel sem rict, ze koupě něčeho \"silnejsiho\" me ani nenapadla - právě ze strachu, že bych to neuživil (ručení, spotřeba a opravy,atd.)

Každýmu tady je jasný, že 1.4ka je prostě 1.4ka a nikdy z toho nic jinýho nebude. Bavlněný vzduchový filtr? To je něco jako mítus. \"Znatelný nárust výkonu za málo peněz\" píšou prodejci sad od greenu :D Bavlna klade menší odpor procházejícímu vzduchu. Zvýšení výkonu se měří kolem 3-4 procent (což u motoru s 55kW dělá celé neuvěřitelné 2kW - teoreticky) Každýmu je taky jasný, že tuhle změnu nepozná nikdo. Ale z vlastní zkušenostni můžu říct, že auto se s bavlnou chová líp. Je schopný \"jet\" v otáčkách kolem 1500,- bez toho, aby se \"zakuckávalo\". A pokud je dobře udělán přívod chladného vzduchu, tak si myslím, že bavlna má smysl i u slabého auta - právě kvůli tomu, že se autu lépe \"dýchá\".

A co k výfuku? až mi odejde původní, tak budu laborovat nad tím, abych našel náhradu, která může mít hlubší zvuk, ale která nebude protivně řvát a nebude prudit mě, ani okolí. Pokud to přinese nějakého koníka navíc, tak se zlobit nebudu (a ten výfuk bude nejspíš ještě levnější než originál).

Jestli někdy koupím křidýlko? možná...ale nebudu ho kupovat kvůli zvýšení přítlaku při vyšších rychlostech...ale kvůli tomu, že se mi bude líbit :o)))

Až jednou budu mít auto s 150kW, co dělá stovku to šesti sekund tak mi moje dnešní počínání bude taky připadat směšné...ale jax napsal. Každý si tím musíme projít...a je to prdel.

všechny \"úpravy\" jsou dělané tak, aby tam šla vrátit původní \"tovární\" varianta. Takže až to budu prodávat, tak dám kupujícímu na výběr. Nevrážím do toho nekřesťanské peníze (500 za filtr, 200 za materiál), spíš svůj vlastní čas - a to jen proto, že mě to baví. Nejsem blázen, abych si myslel, že z 1.4ky udělám něco jinýho než opravdu je. Vždycky to bude \"uchcípaná\" jednačtyřka :D (ale je moje a mám ji rád :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak proc tedy kdyz prijde nekdo s uplne obycejnou skodarnou,ma tam vyladenej motor obycejnema a levnejma doplnkama,pokud ma frezu,zrucny ruce a vi jak na to,tak to ma zadarmo,potom zajede nekam na zavody a dava na prdel klidne i 1.6 , 1.7!znam SKOdovku ktera da 180 jako prd a to ma motor pouze po GO!jaktoze to nekde jde a nekde nejde!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Ale jo ajsiku....jasne ze mas pravdu

ALE..kdyz sem kupoval auto, tak sem si rikal - at to trochu jede, moc to nezere a at me udrzba nezrujnuje. Začal sem jezdit ve fávu(40kW), pak sem řídil astru(50kW) a ted mam 206ku(55kW) -> a sem spokojenej. Auto jezdi, moc nezere, opravy v pohode a jede to na 1.4ku slusne (vzhledem k tomu, ze sem predtim jezdil v cem sem jezdil). Chtel sem rict, ze koupě něčeho \"silnejsiho\" me ani nenapadla - právě ze strachu, že bych to neuživil (ručení, spotřeba a opravy,atd.)

Každýmu tady je jasný, že 1.4ka je prostě 1.4ka a nikdy z toho nic jinýho nebude. Bavlněný vzduchový filtr? To je něco jako mítus. \"Znatelný nárust výkonu za málo peněz\" píšou prodejci sad od greenu :D Bavlna klade menší odpor procházejícímu vzduchu. Zvýšení výkonu se měří kolem 3-4 procent (což u motoru s 55kW dělá celé neuvěřitelné 2kW - teoreticky) Každýmu je taky jasný, že tuhle změnu nepozná nikdo. Ale z vlastní zkušenostni můžu říct, že auto se s bavlnou chová líp. Je schopný \"jet\" v otáčkách kolem 1500,- bez toho, aby se \"zakuckávalo\". A pokud je dobře udělán přívod chladného vzduchu, tak si myslím, že bavlna má smysl i u slabého auta - právě kvůli tomu, že se autu lépe \"dýchá\".

A co k výfuku? až mi odejde původní, tak budu laborovat nad tím, abych našel náhradu, která může mít hlubší zvuk, ale která nebude protivně řvát a nebude prudit mě, ani okolí. Pokud to přinese nějakého koníka navíc, tak se zlobit nebudu (a ten výfuk bude nejspíš ještě levnější než originál).

Jestli někdy koupím křidýlko? možná...ale nebudu ho kupovat kvůli zvýšení přítlaku při vyšších rychlostech...ale kvůli tomu, že se mi bude líbit :o)))

Až jednou budu mít auto s 150kW, co dělá stovku to šesti sekund tak mi moje dnešní počínání bude taky připadat směšné...ale jax napsal. Každý si tím musíme projít...a je to prdel.

všechny \"úpravy\" jsou dělané tak, aby tam šla vrátit původní \"tovární\" varianta. Takže až to budu prodávat, tak dám kupujícímu na výběr. Nevrážím do toho nekřesťanské peníze (500 za filtr, 200 za materiál), spíš svůj vlastní čas - a to jen proto, že mě to baví. Nejsem blázen, abych si myslel, že z 1.4ky udělám něco jinýho než opravdu je. Vždycky to bude \"uchcípaná\" jednačtyřka :D (ale je moje a mám ji rád :super

No, tak to s tebou souhlasim, myslim, že si to napsal pěkně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...