Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výkon 1,4


svrbca

Recommended Posts

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: dusan

Původně zaslal: oni

takze studeny vzduch!!!nevadi kdyz bude v zime premrzlej???

Nie nevadi

No když bude uplně ledovej, tak to vadí, když nebude motor prohřátej a budeš na něj šlapat. Jinak, čím studenější, tím lépe. Studeného vzduchu se vejde do motoru \"víc\" :D

Ze začátku samozřejmě nepotřebuješ honit výkon, ale hlavně prohřát rychleji motor. Teoreticky s nasáváním teplého vzduchu stoupá spotřeba, jenže nejhorší spotřebu má právě studený motor..

[upravil dne 29/11/2006 vector]

co kdyby sme toho nechali hm??

prave ze jsme se ve skole ucili ze v zime ten studenej vzduch neni moc dobrej!! azase me napada otazka ktera se tu resila co je lepsi v zime,jestli rychle vijet,nebo cekat nes se ohreje!!ale teda studenej vzduch je nejlepsi!!!proc teda ale nektery auta maj vyvedeny sani do prostoru kolem motoru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: dusan

Původně zaslal: oni

takze studeny vzduch!!!nevadi kdyz bude v zime premrzlej???

Nie nevadi

No když bude uplně ledovej, tak to vadí, když nebude motor prohřátej a budeš na něj šlapat. Jinak, čím studenější, tím lépe. Studeného vzduchu se vejde do motoru \"víc\" :D

Ze začátku samozřejmě nepotřebuješ honit výkon, ale hlavně prohřát rychleji motor. Teoreticky s nasáváním teplého vzduchu stoupá spotřeba, jenže nejhorší spotřebu má právě studený motor..

[upravil dne 29/11/2006 vector]

co kdyby sme toho nechali hm??

prave ze jsme se ve skole ucili ze v zime ten studenej vzduch neni moc dobrej!! azase me napada otazka ktera se tu resila co je lepsi v zime,jestli rychle vijet,nebo cekat nes se ohreje!!ale teda studenej vzduch je nejlepsi!!!proc teda ale nektery auta maj vyvedeny sani do prostoru kolem motoru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: dusan

Původně zaslal: oni

takze studeny vzduch!!!nevadi kdyz bude v zime premrzlej???

Nie nevadi

No když bude uplně ledovej, tak to vadí, když nebude motor prohřátej a budeš na něj šlapat. Jinak, čím studenější, tím lépe. Studeného vzduchu se vejde do motoru \"víc\" :D

Ze začátku samozřejmě nepotřebuješ honit výkon, ale hlavně prohřát rychleji motor. Teoreticky s nasáváním teplého vzduchu stoupá spotřeba, jenže nejhorší spotřebu má právě studený motor..

[upravil dne 29/11/2006 vector]

co kdyby sme toho nechali hm??

prave ze jsme se ve skole ucili ze v zime ten studenej vzduch neni moc dobrej!! azase me napada otazka ktera se tu resila co je lepsi v zime,jestli rychle vijet,nebo cekat nes se ohreje!!ale teda studenej vzduch je nejlepsi!!!proc teda ale nektery auta maj vyvedeny sani do prostoru kolem motoru!!!!

Tak některý auta mají přpínání teplý/studený vzduch a třeba některá HDi mají sáním prohnané trubky topení.

Čekat až se to ohřeje má smysl, než se zklidní chod motoru, nebo padnou otáčky, pak je to jen zbytečná spotřeba lépe je jet, ale samozřejmě pomalu.

Nová auto hlásí teplotu nasávaného vzduchu, takže se můžeš podívat, jaký to má přesně vliv. KOnec konců, dá se zjistit i jaký to má vliv na dávku paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

ja si stejne myslim, ze studeny vzduch je pro auto lepsi, nez teply....

BTW , k tomu vykonu 1.4ky... taky o tom premyslim, dosel jsem kzaveru, ze by na bylo na skodu dat lehci setrvacnik, aby se to lepe vytacelo....

... a hur drzelo otacky ve meste na krizovatce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz to neprepisknes, tak bych v tom takovy problem nevidel..... ono jde o to najit si v nejakych tabulkach, jaka je mez toho odlehceni, apak se podle toho prizpusobit...

no co, prinejhorsim to bude na volnobech troku houpat.... nebo to muzes chcipnout a hned usetris palivo.... system stop and go :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Dakaros

Původně zaslal: oni

tak bud sem vas blbe pochopil nebo jsem blbec,takze vy by jste si dali na auto neco co by se vam nelibilo,ale vedeli ste ze vam to pomuze,tak to tam budete mit,nebo jak??jinak ja proti vektorovi nic nemam,bude to asi oproti jinejm vyspelej chlapik,jen byh rekl,ze svy nazory by mohl psat trochu s citem nic vic!myslim si ze diskuze je od slova diskutovat,kdyz jsem pak zavita nejakej novacek a na neco se zepta a vektor mu odpovi svym stylem tak verim ze novacek hodne rychle utece!!aleš dost uz kritizovani!!

jinak souhlasim s dusanem ze to je o pristupu a dnes bohuzel i o penezich!!!

Buď v klidu, já si myslim, že už se za až tak velikýho nováčka považovat nemusim a i tak mě názory Vectora obíraj o nervy a taky mi přijde, že podle něj je všechno špatně, teda pokud nedám mega za tovární přestavbu auta! Asi sem ubulánek, ale zas je mi do breku! Jen se divim, že má energii všechno takto komentovat?

A na auto bych si nedal nic, co se mi nelíbí, ale na druhou stranu dám si tam i věc, která se líbí jen mě, i když na ni má každej fuj názor!

No ubulánek seš každopádně, ale to s tím nemá nic společného. Ne každej má prachy a ne každej je ochotnej je cpát do auta. Jenže to by si musel trochu přemejšlet.

Když něco nechápeš, tak se zeptej, ale nevkládej mi do úst něco, co sem neřekl. Za co se považuješ je v tomhle případě taky uplně jedno. Některé z nás zas připravujou o nervy ty vaše hlody a z těch šíleností co pácháte na autech máme srdeční příhodu. Zkus se nad tím někdy zamyslet.

Jestli jsem se tě dotknul, tak se omlouvám, ale opravdu mi přijde že dost hodně tvých názorů v sekci tuning je napsanejch dost hnusně a ktutě! Rozhodně ti tvůj názor neberu, jen si myslim, že by to jak už tu někdo psal šlo napsat šetrnějc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Dakaros

Původně zaslal: oni

tak bud sem vas blbe pochopil nebo jsem blbec,takze vy by jste si dali na auto neco co by se vam nelibilo,ale vedeli ste ze vam to pomuze,tak to tam budete mit,nebo jak??jinak ja proti vektorovi nic nemam,bude to asi oproti jinejm vyspelej chlapik,jen byh rekl,ze svy nazory by mohl psat trochu s citem nic vic!myslim si ze diskuze je od slova diskutovat,kdyz jsem pak zavita nejakej novacek a na neco se zepta a vektor mu odpovi svym stylem tak verim ze novacek hodne rychle utece!!aleš dost uz kritizovani!!

jinak souhlasim s dusanem ze to je o pristupu a dnes bohuzel i o penezich!!!

Buď v klidu, já si myslim, že už se za až tak velikýho nováčka považovat nemusim a i tak mě názory Vectora obíraj o nervy a taky mi přijde, že podle něj je všechno špatně, teda pokud nedám mega za tovární přestavbu auta! Asi sem ubulánek, ale zas je mi do breku! Jen se divim, že má energii všechno takto komentovat?

A na auto bych si nedal nic, co se mi nelíbí, ale na druhou stranu dám si tam i věc, která se líbí jen mě, i když na ni má každej fuj názor!

No ubulánek seš každopádně, ale to s tím nemá nic společného. Ne každej má prachy a ne každej je ochotnej je cpát do auta. Jenže to by si musel trochu přemejšlet.

Když něco nechápeš, tak se zeptej, ale nevkládej mi do úst něco, co sem neřekl. Za co se považuješ je v tomhle případě taky uplně jedno. Některé z nás zas připravujou o nervy ty vaše hlody a z těch šíleností co pácháte na autech máme srdeční příhodu. Zkus se nad tím někdy zamyslet.

Jestli jsem se tě dotknul, tak se omlouvám, ale opravdu mi přijde že dost hodně tvých názorů v sekci tuning je napsanejch dost hnusně a ktutě! Rozhodně ti tvůj názor neberu, jen si myslim, že by to jak už tu někdo psal šlo napsat šetrnějc!

Promiň, ale když to budu psát šetrnějc, tak to polivina z nich nepochopí. Taky je tu ten problém, že o některých věcech se šetrnějc moc psát nedá, protože áš rudo před očima, jak něco takovýho může člověka vůbec napadnout.

Tuning je naopak přesně to, co mě baví a o čem sem ochotnej se bavit hodně hodně dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, mě tuning taky baví, do aut jsem fakt magor. Jenže asi náš problém je ten, že ty máš víc prostředku na ten profesionální tuning a máš o něm i jiné představy (koupit nadupaný auto a ještě si ho upravit do svý podoby) a tim nemyslim jen finanční prostředky. Já bohužel těch prostředků moc nemam (určitě ze sebe nechci dělat chudáka, ani se tak necejtim), ale jednak nemam garáž, takže veškerej tuning, kterej se děl a bude dít probíhá venku, silnější auto bych možná i trochu chtěl, ale bojim se ho a taky vim, že bych ho neuživil! A díky tomu, že mi zbydou tak 3tisíce na měsíc navíc, ze kterejch si mužu udělat radost , tak mě zajímají co nejlevnější úpravy. A takovejch lidí jako já je tu asi hodně. Ani nevíš jak rád bych si zved sluchátko a zavolal do Peugeota a tam si obědnal originální kit sání, originální laděný výfuk, haubnu z karbonu, nechal bych si navařit atestovanej rám, kovanou ostrou vačku, klikovku, písty, sportovní jednotku atd.! Ale to prostě nemužu!

Pak holt člověk začne vymejšlet věci jako levnej konus + odpadová roura + nějaká ta páska... cena 500,- efekt dobrej, zvuk lepší než předtim a když to neni vidět, je to dobrý!

Samozřejmě takový úpravy nejsou profesionální a je to bastl, ale pro někoho splněnej sen! Člověk má radost, že si to udělal sám a ještě mu zbyde na 10l benzínu, aby to jel project!

Chápu, že z tvýho pohledu je to asi zážitek, ale zase na druhou stranu se skus vžít do těch lidí, zkus se vžít do situace, že si nebudeš moct dovolit silný auto a kvalitní úpravy a buděš mít neskutečný (fakt neskutečný) sny, iluze o...!

Co pak má podle tebe takovej člověk dělat? Jistě, muže se vybodnout na nějakej tuning, smířit se se sériovou 1.4 a držet pusu a krok, ale to je na oprátku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

No vidíš, mě tuning taky baví, do aut jsem fakt magor. Jenže asi náš problém je ten, že ty máš víc prostředku na ten profesionální tuning a máš o něm i jiné představy (koupit nadupaný auto a ještě si ho upravit do svý podoby) a tim nemyslim jen finanční prostředky. Já bohužel těch prostředků moc nemam (určitě ze sebe nechci dělat chudáka, ani se tak necejtim), ale jednak nemam garáž, takže veškerej tuning, kterej se děl a bude dít probíhá venku, silnější auto bych možná i trochu chtěl, ale bojim se ho a taky vim, že bych ho neuživil! A díky tomu, že mi zbydou tak 3tisíce na měsíc navíc, ze kterejch si mužu udělat radost , tak mě zajímají co nejlevnější úpravy. A takovejch lidí jako já je tu asi hodně. Ani nevíš jak rád bych si zved sluchátko a zavolal do Peugeota a tam si obědnal originální kit sání, originální laděný výfuk, haubnu z karbonu, nechal bych si navařit atestovanej rám, kovanou ostrou vačku, klikovku, písty, sportovní jednotku atd.! Ale to prostě nemužu!

Pak holt člověk začne vymejšlet věci jako levnej konus + odpadová roura + nějaká ta páska... cena 500,- efekt dobrej, zvuk lepší než předtim a když to neni vidět, je to dobrý!

Samozřejmě takový úpravy nejsou profesionální a je to bastl, ale pro někoho splněnej sen! Člověk má radost, že si to udělal sám a ještě mu zbyde na 10l benzínu, aby to jel project!

Chápu, že z tvýho pohledu je to asi zážitek, ale zase na druhou stranu se skus vžít do těch lidí, zkus se vžít do situace, že si nebudeš moct dovolit silný auto a kvalitní úpravy a buděš mít neskutečný (fakt neskutečný) sny, iluze o...!

Co pak má podle tebe takovej člověk dělat? Jistě, muže se vybodnout na nějakej tuning, smířit se se sériovou 1.4 a držet pusu a krok, ale to je na oprátku!

Je proavda, že sem nějaký prachy měl, ale teď mým zrovna houby. Podívej se třeba na Johnyho... studuje, poc peměz nemá a přesto má auto, co kdekoho zpráská. Má ho ve slušnym stavu a, že neni individuální, to bych si nevsadil.

V peugeotu žádnej kit sání mít nebudou, alespˇoň sem o tom neslyšel :) homologovanej rám sice, je, ale ne na silnice, tam je totiž rám zakázanej.

Tuning je vylepšení vlastností auta. Rozhodně to není cpaní blbostí a zbytečností na auto, který kvůli tomu lépe nepojede a lecky se stává nebezpečným.

Nezáleží na tom, kolik to stálo, záleží JEN na tom, k čemu to je.

Polepit kapotu karbonovou samolepkou za 3 tisíce a trávit tím spoustu času může jen pako.

Zvlášť ,když je to na 3barevný uchcípaný 1,4ce.

Samozřejmě karbonová kapota se dáví kvůli snížení hnotnosti a ne aby to bůh ví jak vypadalo. Za normálních okolností jí ještě stříknou do barvy, aby to nebylo vidět. úchyláci si jí samozřejmě nechaj karbonovou, aby bylo vidět, že tam fakt jako maj karbonovou kapotu.

Dávat tam samolepku, co hmotnost nesníží, jen aby to vypadalo jako voe karbon, tak tomu se říká tuzing.

Za 3 tisíce se dá koupit spousta užitečnějch věcí. Například literatura o technice jízdy, kurz defenzivní jízdy, nové přední brzdy... když si člověk trochu přišetří, tak třeba nové plynové tlumiče, brzdovka a hadice... jenže tomu se zase pro změnu říká, když ne tuning, tak udržování auta v bezvadném technickém stavu.

Chápeš, co sem tím chtěl říct ?

A ty prachy si šetři, až se ti zkroutí palice, budeš dělat rozvody, nebo ta tvoje náprava přes všechny ty maznice stejně nevydrží....

Každýho věc je, jestli si dá na víčko od nádrže přiblblou samolepku, ale tím to asi taky končí.

Už za debilní \"kovový\" pedály za čižista by měly dělat přeléčení gumovou hadicí. Jasně, že závodní auta maj kovový pedály, ale nemaj je našroubovaný na sériový a taky se v nich jezdí v závodních botech, který se po nich a) nesmekaj b) nechodí se s nima venku, aby byly mokrý.

To samé se týká rlzných svítících kravinek v interieru, které akorát odvádějí pozornost. Zprasenin, které jsou nekteří schopni vymyslet je spousta a tech, kteří si myslí, že výrobce je uplnej trotl a neumí to pořádně udělat je ještě víc..

Viz MARLIN, kterej vymejšlí jak odlehčit ve svý \"sekačce na trávu\" setrvák a když mu nekro řekne, že setrvák je tam mimo jiné proto, aby to drželo volnoběh,má chtyrý řeči, že se musí najít nějakej kompromis , ajko by ho už dávno nenašel výrobce.

Taky nemám patent na rozum, ale tohle je na mě fakt moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu setrvaku... ja ho rozhodne zlehcovat nechci... jen s kolegou v praci resime co udelat s Jeho Unem Turbem, aby mu to lip jelo. Ma ho postaveny specialne na sprinty a v poho vyhrava kategorii do 2.5 l

ja na aute nic delat nechci :P jsem spokjen tak jaky je, mam ho na kazdodeni pouzity a prasit ho nebudu, max. kola a jiny tlumice, aby se to tolik nenaklanelo. jen jsem vyjadril svuj nazor na tema. Jak poladit motor 1.4.... ze sem o tom taky premyslel a napadlo me mi jine zlehcit setrvak... tot vse.

Jo a Vectore, sekacka na travu je rozsekla o trandaka.... 1.4ka uz neni sekacka na travu....

edit: jako kdyby mi ted drzel volnobeh... :(

[upravil dne 30/11/06 Marlin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vectore - Ty jo, takhle něžně mluvit.. můžeš ještě trochu přitvrdit. (stejně ti toho - \"Starýho šuplíka\" do smrti neodpustím)

Dakaros - předtím, než začneš oblepovat motorovej prostor se zamysli, jestli to má fakt význam. Chce to trochu studovat, na netu najdeš spousty a spousty ptákovin ( o tuzingu), ale taky spousty zajímavých článků, jak motor funkuje.

A když ne, máme tady antikvariáty, kde se dají sehnat zajímavé tituly např. ze 70. let, kde sice nejsou poslední Hi-Tech novinky, ale je tam vysvětlenej princip, jak to vůbec funkuje - což, jak čtu tvoje příspěvky, ti rozhodně prospěje. Protože dnešní moderní knihy to díky své povrchnosti většinou zastírají, o Světě motorů raději ani nemluvě.

BTW: Většinu svých poznatků o naftových motorech mám z knihy - Příručka pro strojvedoucí motorových lokomotiv - I, Nakladatelství dopravy a spojů 1967, antiková cena 100,- CZK.

Hele, 3000,- korun měsíčně se dá dělat spousta jinejch věcí ...

Marline - Odlehčenej setrvák ti koně nepřidá, akorát bude mít auto trochu lepší zrychlení, neboť motor nebude při akceleraci roztáčet tolik hmoty (fyzikové tomu říkají Moment setrvačnosti - praktickým případem je si vzít dvoukilové činky, sednout si na točící židli, roztáhnout ruce a nechat se někým roztočit... až tě nikdo nebude roztáčet, chvíli se toč na té židli s rozpaženýma rukama s činkama a pak připaž - budeš mile překvapen) Ano, stal ses setrvačníkem !!! Pak už stačí do zblbnutí rozpažovat a připažovat !!

Tak na tomhle principu funkuje setrvák - prostě překonává období mezi jednotlivýma zápalama tím, že pomáhá klikovce se točit. Jednoválcové stroje mají obrovské a těžké setrvačníky, čtyřválcové je mají poměrně menší. Takže když ho zmenšíš svůj, musíš zákonitě zvýšit otáčky, neboť energie v setrváku bude nepoměrně míň a musíš ji rychleji \"doplnit\". Ale klidně si ho odlehči, s tvou 1.4i to skoro nic neudělá, akorát bude víc žrát.

A pro ty, jestli auto má vyšší výkon s teplým nebo studeným vzduchem ? Carnotův cyklus vám nic neříká ???

Já třeba mám takovou informaci, že obyčejný blok uhelné elektrárny o jmenovitém výkonu 220 MW má v zimě při -10 °C takových 230-235 MW - což je o dobrejch 15 000 kW víc.

Furt nemůžu přijít, proč Intercooler (čili mezichladič\") přidává na 1.9 TD motoru zničehonic 10 koní !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...