Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Dobrý den,

dlouho jsem tu nebyl, neboť jsem na čas opustil značku Peugeot a přiklonil se k Renaultu. Nedávno jsme ale do rodiny pořídili pro ženu vůz 308 1.6hdi, rok 2009. Asi před týdnem začal displej na palubce hlásit potřebu servisu (symbol klíče), ovšem s údajem 1001 km. Hodnota 1001 tam stále "visí", takže předpokládám, že to bude nějaký kód závady a ne kilometry do servisu. Snad nezakládám duplicitní téma. Přesto, že jsem hledal, nikde jsem neobjevil co to znamená. Nevěděli byste někdo?

Odesláno

Dobrý den,
myslím, že je to hledání chyby, kde není. Udělal bych servis dle potřeby a následně bych servisní interval znovu nastavil. 308 hlásí případné chyby v logu událostí v palubním PC. Ten můžete pro jistotu zkontrolovat.
 

Odesláno

No, teď už víš, že za 701 km musíš do servisu, nebo vyměnt olej.

Zkus vynulovat počítadlo oleje - vypnutý klíč, stiskni a drž nulátko tachometru, zapni klíč, čekej. Potom pusť tlačítko a vypni klíč (pořadí nevím).

Máš údaj, kdy byla minulá výměna oleje? Cedulka v motoru, záznam? Nebo kam chodili dříve do servisu?

Odesláno

No bývalý majitel tvrdil, že olej měnil před dvěma tisíci, což tvrdí při prodeji kde kdo. Cedulka u motoru je, ale přečíst to nejde, kdoví od které výměny tam zůstala... Volat mu kvůli tomu a obtěžovat nebudu, prostě olej vyměním a zkusím vynulovat. Někde k tomu mám, i servisku, ale už dlouho do ní nikdo nepsal.

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

Myslím, že bych měl ještě dopsat závěr, jak to se záhadným údajem 1001 do servisu bylo. To že tam byl stejný údaj asi 300km zřejmě nebude pravda, žena, která s autem jezdí jen zaznamenale, že tam nějaký servis naskočil, ale postupně tam pak bylo 901, 801 ... atd. 

A když jsem pak olej vyměnil a resetoval interval, naskočilo tam 15001. Ta jednička na konci tam je, protože je špatný displej a poslední číslo (sedmisegmentova digitální jednotka) nezobrazuje vrchní, spodní a oba pravé dílky, takže tam místo 0 svítí ta 1. Všiml jsem si toho, když jsem přepl na ujetou vzdálenost a na konci byla jen pomlčka (zbytek z trojky zřejmě). Tímto tedy uznávám, že jsem jouda a můj dotaz byl bezpředmětný.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...