Cheetah1 Odesláno 3. říjen 2024 Odesláno 3. říjen 2024 řeším nákup zimních pneu, ne ani tak značku jako spíše rozměr. Někde jsem četl, a ono to tak i ve skutečnosti vypadá, že při 17" je kolem málo místa, a je problém s řetězy. Díval jsem se na alternativní pneu, ty mám 16", ale povolené pneu jsou jen s vyšším profilem. R17 - 215 - 60 R16 - 215 - 65 Když jsem to matematicky sečetl a vynásobil, vyšlo mi, že průměry obou rozměrů se liší jen o 4 mm, což není o moc (2 mm na každé straně). Tolik teorie. Takže otázka do pléna - jak je to v praxi s řetězi na R16 (při profilovém čísle 65)? Citovat
ozzy56 Odesláno 3. říjen 2024 Odesláno 3. říjen 2024 ahoj, je to normální--když máš menší ráfek, musíš mít vyšší profil pneu, aby byl obvod pneu plusminus furt stejný..., pokud nemáš o řetězech nic v manuálu, dal bych dotaz přímo na autorizák, aby nebyl problém s případnou reklamací u některých aut se s retězy vůbec nepočítá, leda s těmi ,ponožkami' dýzl a Medvěd ohodnotil 2 Citovat
P607Olda Odesláno 3. říjen 2024 Odesláno 3. říjen 2024 (upraveno) Potřebuješ velikost 120, a z nabídky si můžeš vybrat, jak velká oka chceš. Jsou i nízké, ty zase málo hrabou. Problém by mohl být jedině v krajní poloze volantu, tak trochu povolíš volant. Myslím, že zrovna Rifter není takový sporťák, že by byly malé podběhy. Volba velikosti kol: záleží, jaké máš kola letní a zda budeš zimní kombinovat/dojíždět v létě. Je to složité rozhodnutí (menší pneu mohou být levnější...) https://www.autohotarek.cz/snehove-retezy-x120-compass Upraveno 3. říjen 2024 uživatelem Péťa Upraven odkaz, aby v něm nebyly reklamy Citovat
abgx1 Odesláno 7. říjen 2024 Odesláno 7. říjen 2024 Tak vyrobca jasne uvadza ze pri 215/60 R17 retaze ist nemozu... Nevidim dovod to pokusat. Péťa a ozzy56 ohodnotil 2 Citovat
Cheetah1 Odesláno 10. říjen 2024 Autor Odesláno 10. říjen 2024 díky za info, na dodávané 17ky (215/60) by mi řetězy dávat nenapadlo. Ale pokud jdou na alternativní rozměr 215/65 R16, je to ok. Ty další rozměry zapsané nemám, i když ta 205/60 R16 by byla fajn. Ale nehodlám řešit změny v TP, kdysi to byl pěkný "vopruz". Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.